2016 tatil planlarına şimdiden başlayan seyahat severler için yeni yılda mutlaka görülmesi gereken yerlerin listesini hazırladık. Bu yıl da, Brezilya’dan Hindistan’a, Los Angeles’tan Avustralya’ya kadar uzanan  pek çok rota keşfedilmeyi bekliyor.

Doğa Tatili İçin: Yeni Zelanda Turları

Dünyanın en yeşil ülkeleri arasında sıralanabilecek kadar doğal bir bölge olarak ön plana çıkan Yeni Zelanda, doğa severlerin yeni yıldaki ilk rotası olmaya aday.

yeni zelanda

Ucu bucağı olmayan yeşilliklerde kaybolmak istiyorsanız, mutlaka görülmesi gereken yerler arasında sıralanabilecek bir cennet olan Yeni Zelanda’yı 2016 seyahat rehberinize ekleyebilirsiniz.

Fiordland Ulusal Parkı’nı, dağlarını ve yağmur ormanlarını görüp uzun yürüyüşler ile Abel Tasman Ulusal Parkı’nda tur atabilirsiniz. Bay Islands kıyıları ise yunuslar ve diğer deniz hayvanları ile tanışabileceğiniz bir cennet adeta.

brezilya

Festivaller İçin: Brezilya Turları

2016’yı eğlence yılı ilan etmeye ne dersiniz? Latin Amerika’nın mükemmel güzelliklerini keşfetmeniz için asla geç değil. Rio Karnavalı’nın hep uzaktan duyduğunuz eğlencesi bitmek tükenmek bitmeyen halini bu yıl siz de yaşayabilirsiniz.

Mükemmel bir tatil adresi arıyorsanız, Brezilya’nın en büyük şehirlerinden biri olan Fortaleza’nın kıyılarını seçebilirsiniz. Elbette buralara kadar gelmişken Brezilya’nın simgesi haline gelen Rio de Janeiro’daki dev İsa Heykeli’ni de mutlaka görmek gerekir.

hindistan taj mahal

Kalabalığın mükemmel uyumu: Hindistan Turları

Çin’den sonra dünyanın en kalabalık ikinci ülkesi olan Hindistan için tam anlamıyla ‘iğne atsanız yere düşmüyor’ denilebilir. Eğer siz de bu mükemmel kültür armonisini canlı canlı görmek ve asla unutamayacağınız bir deneyim yaşamak istiyorsanız, Hindistan kesinlikle doğru adres olacaktır.

Işık festivalini, Meenakshi Tapınağı’nı ve Hindistan’ın Agra kentinde bulunan eşsiz  Tac Mahal’i görmeden Hindistan gezinizi sonlandırmayın.

kamboçya

Macera severler İçin: Kamboçya Turları

Macera sever bir gezginseniz, sizler için 2016 yılı önerimiz Kamboçya. Cardamom Dağları’nda yaban hayatı keşfedip dünyada eşi benzeri nadir bulunan hayvan türleri ile karşılaşabilirsiniz. Bu sizin için unutulmaz bir deneyim olacaktır.

Kamboçya’nın Siem Reap kentinde bulunan ve Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Angkor Wat, Kamboçya’nın mutlaka görülmesi gereken yerleri arasındadır.

los angeles

Film tutkunuysanız: Los Angeles Turları

2016 yılında dünyaca ünlü filmlerin en önemli ve en zor çekimlerine ev sahipliği yapan Los Angeles  harika bir seçenek. Sıkı bir film takipçisiyseniz, Los Angeles Universal Stüdyoları’nda bugüne kadar izlediğiniz mükemmel yapımların en heyecanlı sahnelerinin çekildiği yerleri görebilirsiniz.

ABD’nin New York kentinden sonra en kalabalık şehri olan Los Angeles’ta keşfedecekleriniz bununla sınırlı değil. El Pueblo Tarihi Parkı, Olvera Caddesi ve NBA maçlarına ev sahipliği yapan Staples Center görülmesi gerekenler arasındadır.

avustralya

Huzur dileyenler için: Avustralya Turları

Dünyanın en güvenli ülkeleri arasında sıralanan Avustralya, yeni yıldan huzur dileyenler için en doğru adreslerden biri olacaktır.

Hayallerinizi süsleyen sessiz, sakin ve huzur dolu tatillerin gerçeğe dönüşmüş hali olan Avustralya, tüm bu iddiaları kanıtlar nitelikte kendi sakinleri tarafından belirlenen en yaşanabilir ülkeler listesinde üst sıralarda yer alıyor. Sizce de bu huzuru keşfetmenin tam vakti değil mi?

Bu yıl tüm dilediğiniz yerleri görebileceğiniz şahane bir yıl olsun. Seyahat dolu yıllar!