İşte kış bitmeden mutlaka görmeniz gereken şehirler. Kış mevsimi; dünyanın dinlencesi. Bembeyaz karlar, yaprak dökmüş ağaçlar, dumanı tüten sıcacık evler ve çok daha fazlası… Tatil deyince aklınıza deniz, kum, güneşten başka bir şey gelmiyor olabilir; ama kış mevsiminde de seyahat edilebilecek pek çok büyüleyici kent, gezginleri bekliyor. Avrupa’dan uzak Asya’ya kadar uzanan geniş bir alanda günlerinizi bir masala çevirecek pek çok kent bulunuyor. Hemen kağıdı kalemi hazırlayın!

Masallardan Gelen Şehir: Viyana

Avusturya’nın başkenti Viyana her mevsim büyüleyici! Ancak kış aylarında bir başka güzel. Karlar altındaki Viyana’nın tarihi meydanlarında adeta  bir masal diyarında dolaşıyormuş etkisini yaşamak mümkün . Her yanı buram buram tarih kokan bu şehrin sokaklarında gezerken en güzel manzaralara doyabilirsiniz. Tarihi köprüler, eski binalar ve meydanlar ile Viyana adeta kış tatillerinin vazgeçilmezi. Eğer bu mevsimde Avusturya’ya şimdiye kadar yolunuz düşmediyse bilin ki çok şey kaybetmişsiniz. Kışın kusursuz şehri Viyana ile aşkı yeniden ve yeniden yaşayın! Dışarıda yağan karı seyrederken sanat eseri gibi dekore edilmiş bir şarap evinde en güzel sıcak şarapların tadına varın. Ayrıca şarabın yanında yörenin en lezzetli ve meşhur yemeği Şinitzeli deneyebilirsiniz.

Viyana’ya gitmişken sanat galerilerini dolaşmayı da sakın unutmayın! Zira şehirde pek çok ünlü sanatçının en güzel eserlerinin sergilendiği onlarca galeri bulunuyor. İşleri kolaylaştırmak için sizin için planlanmış Viyana turları ile seyahat etmeyi tercih edebilirsiniz. Bu şekilde bu masal şehrinde hiçbir şeyi eksik bırakmadan kış tatili yapmanın tadını çıkarabilirsiniz.

Beyazın En Güzel Hali: Oslo

Geniş ormanlar, tarihi romanlardan fırlamış gibi görünen şirin evler ve sonsuz beyaz… İşte Norveç’in başkenti Oslo’nun kış hali tam da böyle. Doğal güzelliklerin saymak ile bitmediği bölge kış aylarında son derece soğuk olsa da doyumsuz manzaraları ile ziyaretçilerinin içini ısıtıyor. Karlar arasında yapacağınız sıradan bir yürüyüş bile Oslo’da sizin için bir şölene dönüşebilir. Tarihi ev ve yapıların arasında kendinizi başka bir dünyanın içinde hissedebilirsiniz. İskandinav mitolojisinde anlatılan büyülü yerleri kendi gözleriniz ile görebilirsiniz. Ayrıca İskandinav yemeklerinin muhteşem lezzetlerini yerinde deneme ayrıcalığına da erişebilirsiniz. Düzenlenen Oslo Turlarını değerlendirerek en güzel kış tatili planını hayata geçirme fırsatı yakalayabilirsiniz. Doğal ve tarihi dokusunun yanı sıra modern dönemin en güzel ve refah dolu şehirlerinden biri olan Oslo otelleri, plazaları ve kusursuz şehir düzeni ile aklınızı başınızdan alabilir.

Türkiye’nin Kış Cenneti : Kapadokya 

Kapadokya turları, Türkiye’de turizmin temel taşı. Yazın ayrı, baharda ayrı güzel; Kapadokya. Her hali ile görenleri kendine aşık etmeyi başarıyor. Ancak kış aylarında peri bacalarının, mağara evlerin manzarasına, muhteşem Kapadokya şarabının tadına doyum olmuyor. Bölgede bulunan butik Kapadokya otelleri konaklamak için en iyi seçenekler arasında yer alıyor. Doğal dokunun kışın güzellikleri ile birleştiği bu yerde zamanın akışının yavaşladığını hissedebilirsiniz. Açık havalarda yapılan balon turlarına katılarak kış mevsimini kuş bakışı izleme fırsatı yakalayabilirsiniz. Neredeyse kışın bütün aylarında düzenlenen Kapadokya turları ile uygun fiyatlardan Türkiye’nin kış cennetini keşfedebilirsiniz. Manzara ve şarap dışında yörenin lezzetli mi lezzetli yemeği testi kebabını tatmayı da sakın ihmal etmeyin! Testi kebabı yalnızca bir yemek değil, aynı zamanda sunumu ve servisi ile tam bir lezzet gösterisi olma özelliği gösteriyor.

Kışın karda, soğukta gezilmez demeyin! Kış turizminin merkezlerini birer birer keşfetmek için hemen biletlerinizi hazırlayın ve yola koyulun. Başka diyarlara, başka zamanlara yapılan bu yolculuklar mevsimi sıcacık bir yaza çevirecek.