Sevgililer Günü Klişelerinden Vazgeçin!

Sevgililer Günü yaklaşıyor. Eğer hala hediyenizi seçmediyseniz ilk olarak Sevgililer Günü klişelerinden vazgeçin!

Öncelikle uzak durmanız gereken hediye klişelerden bahsederek hayatınızı kurtaralım. Kadınlar için pelüş oyuncak, pırlanta, her türlü canlı veya ölü çiçek (evet kırmızı gül de dahil), kalp şeklinde kurabiyeler ve isminin harflerinden oluşan çikolata; erkekler için saat, kol düğmesi, anahtarlık, gömlek ve parfüm yanına yaklaşmamanız gereken hediyeler. Eğer monoton bir ilişkiniz varsa ve bundan keyif alıyorsanız tabii ki siz bilirsiniz. Ama sevgilinizi şaşırtmak için biraz çizgi dışına çıkmakta fayda var.

İşte sizler için hazırladığımız ilginç Sevgililer Günü hediyesi önerileri;

Küçük bir Avrupa kaçamağı

Kabul edelim ki bir Avrupa başkentinde geçirilecek romantik bir Sevgililer Günü asla klişe olamaz. Paris, Roma, Barcelona veya Viyana gibi şehirler her yıl binlerce çifti 14 Şubat’ta kendilerine çekiyor. Siz de baş başa geçireceğiniz böyle bir tatil planlayarak sevgilinizi sevindirebilirsin.

Kişiye özel kitap mührü

Eğer sevgiliniz bir kitap kurduysa ismine özel bir kitap mührü hediye ederek onu mutlu edebilirsiniz. Son dönemde oldukça popüler olan bu mühürleri kitapların ilk sayfasına basıyorsunuz ve böylece kitaplarınızın sizin kütüphanenize ait olduğu belli oluyor. Farklı üreticiler oldukça şık ve özgün tasarımlarla müşterilerinin karşısına çıkıyor. Ancak elinizi çabuk tutun zira bu ürünlerin hazırlanması birkaç günü bulabiliyor.

Oyun konsolu

Playstation 4 veya XBox One gibi bir oyun konsolu hediye etmek kabul ediyoruz ki çok orijinal bir fikir değil. Ancak eğer erkek arkadaşınız oyunları seven biriyse bu hediyenin yüzünü güldürmemesinin imkanı yok! Hele ki yanında FIFA 18 ile geliyorsa. Siz de oyunları seviyorsanız bir tane de kendi zevkinize uygun oyun alarak birlikte keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Dikkat edin de küçük rekabetler kavgaya dönüşmesin.

Onun adına bağış yapmak

TEMA,WWF, LOSEV ve AKUT gibi kuruluşlar 14 Şubat’ta birbirleri adına bağış yapmak isteyen sevgililer için özel programlar hazırlıyor. Sevgililer Günü’nü seçtiğiniz bir kuruma bağış yaparak daha da anlamlı hale getirebilirsiniz. Bir demet kırmızı gül yerine TEMA’ya yapılacak bir fidan bağışı çok daha anlamlı bir armağan olacaktır.

Boks / Kick boks kursu

Boks ve kick boks son dönemde olduça popüler. Yağ yakmak, forma girmek ve fit bir görünüme sahip olmak isteyen ama bunu sıkıcı fitness salonlarında yapmayı tercih etmeyen spor severler bu iki spora her geçen gün daha fazla ilgi gösteriyor. Eğer son zamanlarda sevgiliniz biraz kilo aldıysa böyle bir hediyeyle onu eski günlerine dönmesi için teşvik edebilirsiniz.

Masaüstü oyunları

Her ne kadar masaüstü oyunları deyince akla Monopoly ve Tabu gibi belli başlı oyunlar gelse de aslında bu kategoride oldukça fazla çeşit var. Bu tür oyunları satan mağazaların sayısı da her geçen gün artıyor. Küçük bir araştırmayla sevgilinizin zevkine uygun bir oyun bulabilirsiniz. Maksat yine birlikte keyifli vakit geçirmek.

Sigarayı bırakma terapisi

14 Şubat‘ı sigara bağımlılığından kurtulmak için bir bahane olarak kullanmak ister misiniz? Sağlık kurumları farklı yöntemlerde çeşitli terapi seçenekleri sunuyor. Sevgiliniz ve kendiniz için alacağınız bir randevuyla ilk adımı atabilirsiniz.. Tek ihtiyacınız olan birazcık gayret. Sonrasında sizi sağlıklı bir gelecek bekliyor!

Onun için yemek pişirmek

Sevgililer Gününü dışarıda geçirmek her zaman çok iyi bir fikir olmayabiliyor. Siz baş başa mum ışığında romantik bir yemek parolasıyla yola çıkarken kalabalık bir restoranda kendinizi sipariş beklerken ve birbirinize somurturken bulabilirsiniz. Bu yıl bir değişiklik yapıp sevgiliniz için kendiniz yemek hazırlayabilir ve baş başa kalmanın tadını çıkarabilirsiniz.

Sevgililer Gününü dışarıda geçirmek her zaman çok iyi bir fikir olmayabiliyor. Siz baş başa mum ışığında romantik bir yemek parolasıyla yola çıkarken kalabalık bir restoranda kendinizi sipariş beklerken ve birbirinize somurturken bulabilirsiniz. Bu yıl bir değişiklik yapıp sevgiliniz için kendiniz yemek hazırlayabilir ve baş başa kalmanın tadını çıkarabilirsiniz.