Sevgililer Gününde Gidilebilecek Aşk Kokan Şehirler

İşte sevgililer gününde sevdiğinizle gidebileceğiniz aşk kokan şehirler.. Eşinizle veya sevgilinizle birlikte unutamayacağınız romantik bir tatil yapmak ister misiz? Dünya üzerinde kartpostal güzelliği ve ihtişamlı ambiyansı ile dikkati çeken pek çok renkli şehir ön plana çıkıyor. Romantizmin büyüsünü iliklerinize kadar hissettiren bu şehirlere göz atarak hemen sevgililer günü için uçak biletinizi alabilir ve keyif dolu bir tatil için geri sayıma başlayabilirsiniz.

Floransa, İtalya

floransa

Renkli çiçeklerle bezenmiş taşlı dar sokakları aşk kokan mükemmel bir şehir… Evet Floransa’dan bahsediyoruz. İtalya‘nın romantik kentleri arasından sıyrılan Floransa, birbirine aşık çiftlerin  dar sokaklarda kaybolacağı muhteşem bir tatil rotası olarak ön plana çıkıyor. Günün her saati hareketli olan renkli şehir, sanatsal detayları ve eşsiz mimarileri sayesinde kültürel amaçlı gezmek isteyenleri de kendine çekiyor.

Rönensans’ın çıkış noktası olan bu şehre, sevgilinize baş başa gelebileceğiniz gibi Floransa turları sayesinde de kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Gece Ponte Vecchio Köprüsü üzerinde sevdiğinizle şehir manzarasını seyredebilir ve ardından Floransa otelleri içinde konaklayarak güzel bir sabaha merhaba diyebilirsiniz.

Roma, İtalya

roma

Aşıklar şehri listesinin en can alıcı, en tarihi ve en vazgeçilmez noktalarından birisi de şüphesiz Roma. Her dönemi ayrı, sonbaharı apayrı güzel olan bu kent; Aşk Çeşmesi, İspanyol Merdivenleri, Kolezyum ve Pantheon gibi ikonik yapıları ile bile romantik yönünü göstermeyi başarıyor. Romantizmin atmosferi,  tarihi yapıların mimarisi ile sentezleniyor ve aşkın en güzel haline tanıklık ediliyor. Henüz bu göz alıcı kenti keşfetmediyseniz hemen Roma turları arasındaki yerinizi alabilir ve şehir manzarasına bakan Roma otelleri içerisinde kusursuz bir konaklama deneyimi yaşayabilirsiniz. Ayrıca sevgililer gününün yanı sıra doğum günü, yıl dönümü veya balayı gibi diğer özel günlerde de rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Prag, Çek Cumhuriyeti

prag

Masalsı bir şehir atmosferi düşünün! Çek Cumhuriyeti’nin başkentliğini yapan Prag; Rönens, Barok ve Nouveau tarzı mimari eserlerin yükseldiği göz alıcı dar sokakları ile aşık çiftlerinin her yıl akınına uğruyor. Kafka’nın esin kaynağı olan ve heybetli yapıtları ile dikkatleri çeken şehre geldiğinizde; Karl Köprüsü, Petrin Tepesi, Dans Eden Ev, Josefov ve Aziz Niklaus Kilisesi gibi önemli turistik yapıları ziyaret ederek tatilin tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz. Akşam saatlerinde de zevkinize uygun Prag otelleri arasından birisini tercih ederek günün yorgunluğunu üzerinizden uzaklaştırabilirsiniz. Ayrıca dolu dolu bir tatil geçirmek istiyorsanız Prag turları da son derece ideal bir seçim.

Paris, Fransa

paris

Fransa’nın başkenti Paris denince akla gelen kelimeler; tarih, yemek, sanat, bilim, ticaret ve tabi ki de aşk…. Sen Nehri etrafına kurulduğu günden beri kendine has büyüsünü korumayı başaran gizemli şehir, başlı başına keşfedilmeyi hak eden muhteşem bir tatil noktası olarak karşınıza çıkıyor. Eyfel Kulesi, Zafer Takı, Louvre Sarayı gibi ikonik eserleri ile göz dolduran, sokaklarında şairlerin ruhunu yansıtan kentte mükemmel bir tatil geçirmek için hemen Paris turları ve Paris otelleri için araştırmaya başlayabilirsiniz.

Salzburg, Avusturya

salzburg

Sevgililer gününde doğa ile iç içe olabileceğiniz bir tatil rotası mı arıyorsunuz? O halde Avusturya’nın eşsiz şehirlerinden olan Salzburg tam size göre. Hemen Salzburg turları için planlamanızı ayarlayın ve kendinizi muazzam bir tatilin akışına bırakın. Yemyeşil doğası ile fotoğraflara konu olan kent; sanatsal figürleri, Salzburg otelleri, opera binaları ve konserleri ile tüm aşıkların kalbini fethetmeyi de başarıyor. Ayrıca  Rönenans döneminin izlerini taşıyan Hellbrunn Sarayı ve Barok stil Mirabell Bahçeleri de mutlaka keşfedilmeyi bekliyor.