Gurmeler İçin Avrupa Seyahati Rotası

Tatillerde yeni yerler görmenin yanı sıra mutlaka yeni tatlar da deneniyor. Birbirinden farklı Avrupa ülkelerinde birbirinden çeşitli tatlar deneyebilirsiniz. Gurmeler için Avrupa seyahati rotası ile yeni lezzetler tadabileceğiniz en iyi seçenekleri görebilirsiniz.

Tatil, birçok insanı dinlenmek ve yeni yerler keşfetmek için heyecanlandırırken gurmeler ise tatillerinde yeni tatlarla tanışmak için sabırsızlanır. Lezzet odaklı hazırlanmış “Gurmeler İçin Avrupa Seyahati Rotası“, sizlere yeni destinasyon fikirleri verecek.

Paella

paella

Deniz mahsullerini seven biriyseniz İspanyolların muhteşem lezzeti Paella ile mutlaka tanışmalısınız. Deniz mahsullerinin sebzelerle harmanlanıp safran ile renklendirilmesiyle hazırlanan bu pilava bir şans vermelisiniz. Mükemmel uyumla pişen bu yemeği bir kez tattğınızda emin olun tadını bir daha unutamayacaksınız.

Oliebollen

Oliebollen

Hollanda’nın muhteşem lezzeti Oliebollen, hamur işi sevenlerin mutlaka tatması gereken bir Avrupa lezzeti. Mayalanan hamura kuru elma ve üzüm karıştırıldıktan sonra küçük toplar hâlinde kızgın yağa atılan Oliebollen, pudra şekeriyle süsleniyor. Dayanılmaz tatlı, özellikle noel zamanlarında hazırlanıyor.

Pizza

pizza

İtalya’nın meşhur lezzeti olan pizza, birçok gurme tarafından onaylanmış enfes lezzetlerden biri oluyor. İtalya’ya gidip de pizza yemeden dönene rastlanmıyor. Roma sokaklarında tadacağınız bu lezzetten sonra pizza sizin için bambaşka bir anlam kazanıyor. Kullanılan özel soslarla çeşnilendirilen pizzaları başka bir yerde bulmak pek mümkün olmuyor.

Strudel

Viyana’nın bu lezzetli tatlısını mutlaka denenmesi gerekenler listesine yazmalısınız. Kat kat hamurun içinde bulunan lezzetli soslarla sunulan tatlıya “hayır” demek neredeyse imkansız bir hâl alıyor. Mürdüm eriği, elma, vişne, kiraz ve armutlu çeşitleri bulunan tatlının en büyük özelliği ise üstündeki bulutsu kreması.

Gofry

Waffle severler için çekici bir seçenek olan gofry, sade bir tatlı olarak Polonya’da denemeniz gereken tatlar arasında yer alıyor. Kremşanti ve çeşitli meyvelerle sunulan tatlıyı yediğinizde kendinizden geçmiş gibi hissediyorsunuz. Polonya tatilinizde bu enfes tatlıyı gördüğünüz yerde tüketmelisiniz.

Makaron

macaron

Son yıllarda ülkemizde de oldukça fazla tercih edilen macaronların asıl mekanı Fransa. Paris‘in vazgeçilmez tatlılarından biri olan macaron, yumurta beyazıyla yapılıyor. Farklı renklerle Paris sokaklarındaki pastaneleri süsleyen hafif lezzeti, Fransa ziyaretinizde kesinlikle tatmalısınız.

Belçika Çikolataları

Çikolataya düşkünseniz dünyaya adını duyurmuş Brüksel çikolatalarını da mutlaka duymuşsunuzdur. Bu çikolataların çoğu, birer sanat eseri görünümünde sunuluyor. Tattığınız an sizi bambaşka bir ruh hâline sokup mutluluk veren bu çikolatalardan mutlaka kutu kutu almak isteyeceksiniz.

Hollanda Peynirleri

Hollanda peynirleri, görüntüleri ve kokularıyla sizleri büyülemek için bekliyor. İçeriklerine göre isimlendirilen peynirler, oldukça fazla çeşitte sunuluyor. Peynirler, çeşitli bekleme sürelerinin ardından tüketilmeye hazır hâle geliyor. Farklı baharatlara ve tatlara sahip peynirleri almak isterseniz öncesinde dilediğiniz peyniri tadabilir ve damak zevkinize hitap edeni satın alabilirsiniz.