Yeni evli çiftlerin balayı tatillerinde çılgınlık dolu dakikalar geçirecekleri yurt içi ve yurt dışı şehirleri, balayınızı unutulmaz kılmak için sizleri bekliyor.

Balayı Tatilinde Çılgın Aktiviteler Yapabileceğiniz Yurt İçi ve Yurt Dışı Şehirleri listesinde macera dolu pek çok alternatifle balayı tatilinizi adrenalinle dolu unutulmaz bir maceraya dönüştürecek pek çok seçenek bulunuyor.

Dubai/Skydiving

Dubai/Skydiving

Skydiving (paraşütle atlama) konusunda en iyi şehirlerden bir tanesi olan Dubai, balayı tatilindeki çiftlere farklı bir deneyim yaşama fırsatı veriyor. Tandem atlayışında 4000 metre yüksekten atlanıyor. Gökyüzünde yalnızca birbirinize bağlanmış şekilde ikiniz olacağınız için tamamen size özel bir anınız oluyor. Yıllar geçse bile unutamayacağınız anlarda gökyüzünde süzülürken birbirinize sımsıkı sarılmış hâldeyken duyduğunuz karşılıklı güven, aranızdaki bağları daha da güçlendiriyor. O anda söyleyeceğiniz karşılıklı aşk sözcükleri ise ömür boyu zihninize kazınıyor.

Nevis ve Kawarau Köprüleri/Bungee Jumping

Nevis ve Kawarau Köprüleri/Bungee Jumping

Balayı tatilinde yapılacak olan en çılgın aktivitelerden bir tanesini de Bungee Jumping oluşturuyor. Özellikle Yeni Zelanda’da bulunan Nevis ve Kawarau köprüleri, dünyanın en ünlü Bungee Jumping köprülerinden olma özelliğini taşıyor. Bu etkinlik, sizlere hem heyecan dolu dakikalar yaşatıyor hem de dağların yamaçlarına kadar uzanan bir yolculuk yapmanızı sağlıyor. Bungee Jumping’in neden olduğu adrenalin, terapi etkisi göstererek yenilenmenizi; enerjinizi geri kazanmanızı ve endişelerinizden uzaklaşmanızı da sağlıyor; böylece balayınızın tadını daha fazla çıkarabiliyorsunuz.

Fernando de Noronha/Scuba Diving

Fernando de Noronha/Scuba Diving

Scuba Diving (tüple dalış) etkinliği de çılgın aktiviteler arasındaki yerini alıyor. Özellikle Brezilya’da bulunan Fernando de Noronha sahili, Scuba Diving için en ünlü yerlerden bir tanesini oluyor. İçinde barındırdığı pek çok balık ve deniz canlısı çeşitleri arasında kendinizi büyülenmiş gibi hissediyorsunuz. Yepyeni bir hayata adım atarken eşinizle birlikte yepyeni bir dünyayla da tanışmış oluyorsunuz.

Nevşehir/Balon Turu

Nevşehir/Balon Turu

Ülkemizin Nevşehir ilinde bulunan Kapadokya’daki balon turu da balayı tatilinizde yapabileceğiniz çılgın aktivitelerden bir tanesi oluyor. En uygun rüzgar, sabaha karşı yakalandığı için saat sabah 5 gibi balonlar havalanıyor. Nevşehir’in efsane hâline gelmiş olan doğal güzellerinin üzerinden geçiyor; bu sayede hem peri bacalarını hem de Göreme‘de bulunan kayaçları rahatlıkla görebiliyorsunuz. Balayınızda romantik ve sıra dışı bir deneyimi yeni eşinizle paylaşmış olmanın keyfini yaşıyorsunuz.

Fethiye Ölüdeniz/Yamaç Paraşütü

Fethiye Ölüdeniz/Yamaç Paraşütü

Balayı çiftlerinin tatillerinde yapabilecekleri çılgınlık dolu bir diğer aktivite ise yamaç paraşütü oluyor. Ülkemizin Fethiye ilçesinde yer alan Ölüdeniz sahili, yamaç paraşütü için dünyanın en iyi yerlerinden bir tanesi olarak biliniyor. Fethiye ilçesinde bulunan ve 1960 metre yükseklikte yer alan dağdan açılan paraşütlerle beraber artık Ölüdeniz tamamen altınızda kalıyor. İplerle sıkıca bağlı olduğunuzdan size yalnızca bu muhteşem adrenalin dolu anların tadını çıkarmak kalıyor.