Uzak Doğu'nun En Egzotik Tatil Şehirleri

Farklı kültür anlayışları, insanları, mutfağı, doğal güzellikleri ve sosyal hayatı ile her zaman merak uyandıran bir havası olan Uzak Doğu, son yıllarda tatil için en çok tercih edilen bölgelerden oluyor. Uzak Doğu’nun en egzotik tatil şehirleri konusunda bilgi sahibi olarak bu yılki tatil rotanızı yeniden belirleyebilirsiniz.

Biraz farklı bir tatil geçirmek isteyenlere işte Uzak Doğu’nun en egzotik tatil şehirleri! Değişik kültürler tanıyıp farklı deneyimler yaşamak arzusunda olanlar, öncelikli olarak Kilimanjaro Dağı-Tanzanya Birleşik Cumhuriyeti, Palawan-Filipinler, Bora Bora Adaları-Fransız Polinezyası, Siem Reap-Kamboçya, Panari Adası-Japonya, Bagan- Myanmar ve Phi Phi Adaları-Tayland gibi egzotik noktaları tercih ediyor. Tatiliniz boyunca her gördüğünüz detaya şaşırmaya ve hayran kalmaya hazırsanız destinasyonlardan birini seçerek hemen planlarınızı yapmaya başlayabilirsiniz.

Kilimanjaro Dağı-Tanzanya Birleşik Cumhuriyeti

Kilimanjaro Dağı Tanzanya

Tanzanya’nın kuzeydoğusunda bulunan Kilimanjaro Dağı, Kibo Zirvesi ile Afrika’nın en yüksek dağı olma unvanını elinde bulunduruyor. Vahşi doğadan ve hayvanlardan oluşan bir tatil hayal ediyorsanız Kilimanjaro dağını seçenekler arasına alabilirsiniz. Kendine has tabiatı ile UNESCO tarafından Dünya Doğa Mirası olarak ilan edilen bölge, her yıl binlerce turist ağırlıyor. İngilizce iletişim kurabileceğiniz bölgede konaklama açısından onlarca farklı seçenek bulabilirsiniz.

Palawan-Filipinler

Palawan-Filipinler

Beyaz kumsalları, berrak denizi ve doğa ile iç içe olan tropikal adaları ile özellikle balayı çiftlerinin gözdesi olan Palawan, Filipinler‘de yer alıyor. Deniz, kum ve güneş üçlüsüne doyacağınız adada gün boyunca dinlenebilir ve geceleri de hareketli eğlence hayatını deneyimleyebilirsiniz. Haziran-kasım ayları arasında ziyaret edebileceğiniz adada önceden rezervasyon yaparak uygun fiyatlara konaklayabilirsiniz.

Bora Bora Adaları-Fransız Polinezyası

Bora Bora Adaları

Turkuaz renkli berrak denizi ve bembeyaz kumsalları ile deniz tatili yapmak isteyen ziyaretçilerin ilk adreslerinden olan Bora Bora Adaları, Fransız Polinezyası’nda yer alıyor. Tahiti üzerinden aktarmalı olarak ulaşabileceğiniz adalar, son derece güvenli oluşu sayesinde yabancı turistler tarafından da sık sık tercih ediliyor. Konaklama konusunda her bütçeye hitap eden seçenekleri bulunan Bora Bora Adaları, tropikal güzellikleri, temiz havası ve farklı yemek kültürü ile mutlaka ziyaret edilmesi gereken bölgelerden oluyor.

Siem Reap-Kamboçya

Siem Reap-Kamboçya

Muhteşem doğası ile sizi içine çekecek olan Siem Reap; Angkor Vat Tapınakları’na yaklaşık 5 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Kamboçya’nın en önemli turistik şehri olan Siem Reap, Dünya Mirası Listesi’ne eklenen tapınakları sayesinde daha yoğun ilgi görüyor. İngilizce konuşarak iletişim kurabileceğiniz şehir, hem konaklama hem de alışveriş açısından oldukça uygun fiyatlı seçenekler sunuyor. Dünya mutfağından yemek çeşitleri bulunan şehirde damak tadınıza uyan pek çok lezzet bulabilirsiniz.