Gemi turizmi ile keşfedebileceğiniz egzotik ve sıra dışı ülkeler, sizlere birbirinden keyifli tatil seçenekleri sunar. Daha önce tecrübe etmediğiniz pek çok sürprizle dolu egzotik ülkeler, sizlere unutulmaz anlar yaşatır.

Gemi turları, farklı tatil deneyimi yaşamak isteyen kişiler için güzel bir seçenek olur. Gemi turizmi ile Keşfedebileceğiniz egzotik ve sıra dışı ülkeler, size farklı deneyimler yaşayabileceğiniz imkanlar sunar. Birbirinden farklı birçok ülkede uzun zamandır hayalini kurduğunuz tatili yaşayabileceğiniz pek çok gemi turu bulunur. Aynı zamanda ekonomik yönden de size uygun olan bu turlarla tek bir tatilde birden fazla yeri keşfedebilirsiniz.

Karayip Adaları ve Bahamalar

Karayip Adaları ve Bahamalar

Birbirinden temiz koyları ve muhteşem güzellikteki sahilleri ile gemi turizminin yoğun olduğu bölgelerden biri de Bahamalar olarak öne çıkar. Tertemiz sularda yüzen otelinizle Bahamalar’a düzenlenen gemi turlarına katılabilirsiniz. Bu sayede hem uzun bir tatil yapma imkanı yakalayıp hem de burada bulunan sayısız adaları keşfe çıkabilirsiniz. Denizin ve güneşin tadını uzun uzun çıkarıyor oluşunuz, tatilinize eğlence katacaktır. Dalış yapabileceğiniz resifleri ve sunulan çeşitli su sporları seçeneğiyle unutulmaz bir tatil yaşayabilirsiniz.

Uzak Doğu

Oldukça güzel ve egzotik liman şehirleriyle Uzak Doğu da gemi turizminin oldukça yoğun olduğu bölgelerdendir. Singapur, Kuala Lumpur ve Tayland gibi birçok sıra dışı mekanı ziyaret edebileceğiniz gemi turlarıyla oldukça renkli ve eğlenceli bir tatil yaşayabilirsiniz.

Kuala Lumpur, turizmin oldukça gelişmiş olduğu bir yerdir. Geçmiş ve geleceğin harmanlandığı bir şehirdir. Bu sayede oldukça fazla ziyaret mekanına sahip olan bu şehirde birçok müze ve galeride bulunur. Gece hayatıyla da oldukça renkli olan şehirde birbirinden farklı mekanlar bulabilirsiniz.

Uzak Doğu

Tayland, sıcak iklimi ve turistlik bölgeleriyle gemi turizminde kendine haklı bir ün edinmiştir. Rattanakosin Adası, görmek isteyebileceğiniz mekanların toplandığı bir bölgedir. Tayland Kraliyet Sarayı, Yatan Budha Tapınağı ve UNESCO Dünya Mirası listesindeki Ayutthaya antik kenti de mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerlerdendir.

Singapur ise hem eğlence hem alışveriş hem de doğal güzellikleriyle büyüleyici bir destinasyondur. Orchard Street’te lüks mağazalardan alışveriş yapabilir; China Town’da farklı bir atmosfer soluyabilir; Sentosa Adası’nda dev akvaryumu ve kelebek parkını ziyaret edebilirsiniz. Sentosa, ayrıca, sizlere bölgenin geleneksel kültürünü tanımanıza yönelik aktivitelere katılma imkanı da vermektedir.

İskandinavya ve Baltık

İskandinavya ve Baltık

Genellikle Stockholm’de başlayan bu turlarla oldukça egzotik yerler keşfedebileceğiniz harika bir tatil deneyimi yaşamak mümkündür. Stockholm şehri, sayısız gölleri ve etrafında bulunan adacıklarla muhteşem bir manzara ortaya çıkarır. Şehirde bulunan kanallarda yapacağınız tekne turları ile tatilinize farklı eğlenceler katabilirsiniz.

Buraya oldukça yakın olan St. Petersburg limanı da gemi turizminde kendine oldukça önemli bir yer edinmiştir. Donanma, Eski Liman, Kanlı Kilise, Peter & Paul Kilisesi ve Kalesi, Kazan Katedrali, Turkuaz Camii ve Muhteşem Nevski Bulvarı gibi birbirinden harika mekanlara ev sahipliği yapan şehirde kendinize müzeleri gezmek için de vakit ayırmalısınız.