Temmuz ayı, yaz tatili için sıkça tercih edilen ayların başında gelir. Bu ayı Avrupa’nın farklı bölgelerini ziyaret ederek değerlendirebilirsiniz. Öte yandan düğün ve balayı gibi özel zamanlar için de Avrupa’nın farklı noktalarını tercih edebilirsiniz. Avrupa’daki en iyi yaz düğünü lokasyonları arasında Paris, Barselona, Venedik, Porto ve Londra gibi birçok farklı yer bulunur. Kişisel zevklerinize uyan bir noktaya giderek hem düğününüzü hem de tatilinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Paris, Fransa

Yılın çoğu döneminde yağmurlu bir havanın hâkim olduğu Paris, Temmuz ayında gerçekten harika bir havaya sahiptir. 17. yüzyıldan bu yana Avrupa’nın önemli merkezlerinden biri olan Paris, Eiffel Kulesi ve Louvre Müzesi gibi birçok farklı sanat eserine de ev sahipliği yapar. Her yıl yaklaşık 23 milyon kişi tarafından ziyaret edilen şehir, bu özelliği ile dünyanın en çok ziyaret edilen üçüncü şehri olarak bilinir. Paris, aydınlanma çağındaki rolü nedeniyle birçok kişi tarafından ışığın şehri olarak da adlandırılır. Futbol meraklıları, 1998 Dünya Kupası’nın final maçının oynandığı Stade de France’ı ziyaret ederek Paris’in farklı bir yönünü deneyimleyebilir. Dünyanın en pahalı şehirlerinden biri olan Paris’te yapacağınız bir düğün, unutulmaz anılarınız arasında yerini alır.

Barselona, İspanya

İspanya’ya bağlı Katalonya Özerk Bölgesi’nin en büyük şehri olan Barselona, her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilen turistik önemi büyük bir şehirdir. Gaudi’nin birçok farklı eserine ev sahipliği yapan şehir, aynı zamanda İspanya’nın en büyük ikinci şehridir. Sizde bu şehri görmek için hemen Barselona otellerinde yerini ayırtabilirsiniz!

Barselona şehrinde kurulan FC Barcelona, dünyanın en başarılı futbol kulüplerinden biri olarak dikkat çeker ve şehir futbol kulübü sayesinde her yıl bol miktarda turist tarafından ziyaret edilir. Şehrin en önemli tarihi eserleri arasında Gaudi’nin Sagrada Familia bazilikası bulunur. Gaudi tarafından büyük bir özenle tasarlanan katedralin inşaatı, 100 yılı aşkın süredir devam etmektedir ve yaklaşık 10 yıl sonra bitirilmesi planlanmaktadır. Bitmeyen katedrali ve futbol kulübü ile ünlü bu şehirde muhteşem bir düğün yapabilirsiniz.

Venedik, İtalya

Romantik bir tatil ve düğün için en doğru adreslerden biri de Venedik’tir. İtalya’nın kanalları ile ünlü bu şehrinde 118 küçük ada ve 440 köprü bulunur. Venedik; su şehri, kanallar şehri, köprüler şehri ve batan şehir gibi isimler ile birçok kişi tarafından bilinir. Kendine özgü mimarisi ve sanatı ile çok kişinin dikkatini çeken şehir aynı zamanda Dört Mevsim konçertosuyla tanınan klasik müzik bestecisi Antionio Vivaldi’nin de doğum yeridir. Her yıl binlerce turistin akınına uğrayan Venedik, dünyanın en güzel şehirlerinden biri olarak nitelendirilir. Venedik otellerinde konaklayarak, güzel vakitler geçirebilir ayrıca gondol turunu tercih ederek romantik bir tatil de yapabilirsiniz.

Londra, Birleşik Krallık

Birleşik Krallık’ın en büyük şehri ve başkenti olan Londra, çoğu zaman yağmurlu bir havaya sahiptir fakat Londra’ya temmuz ve ağustos aylarında giderseniz güneşli bir gökyüzünün keyfini çıkarabilirsiniz. Big Ben Saat Kulesi, London Eye ve Thames Nehri gibi önemli noktaları ile bilinen Londra, her yıl binlerce turistin ziyaret ettiği bir şehirdir. Londra’da bulunan turistik noktaların arasında Buckingham Sarayı, Greenwich Gözlem Evi, British Museum ve British Library de bulunur. Öte yandan Londra, dünyanın en eski metro ağına sahiptir. Londra’nın harika atmosferinde yapacağınız bir düğün, unutulmaz anılarınız arasında yer bulmaya adaydır.

Porto, Portekiz

Deniz ürünleri ağırlıklı mutfağı ve enfes şaraplarıyla damağınızı şenlendirecek Porto, hem düğün hem de tatil için tercih edilebilecek en hoş destinasyonlardan biridir. Douro Nehri kıyısında şehrin keyfini çıkarabilir ve sokakların çarpıcı mimarisi eşliğinde romantik anlar yaşayabilirsiniz. Atlantik Okyanusu’na açılan birbirinden güzel plajlarıyla da cazibe merkezi olan Porto, Avrupa içinde yaz aylarında gidilebilecek en ilgi çekici noktalar arasındadır.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin