Temmuz ayı oldukça sıcak bir ay olduğu için kendinizi güney sahillerine atmak isteyebilirsiniz fakat güney sahillerine alternatif Avrupa’da birçok farklı nokta bulunur. Sezonun en trend yurt dışı tatil adresleri, oldukça çeşitlidir ve üstelik birçoğu uzun zamandır turistlerin gözdesi konumundadır. Bu yerlerin hepsine uygun uçak bileti ve bir otel rezervasyonu aracılığıyla rahatlıkla gidebilirsiniz.

Amalfi Kıyısı, İtalya

İtalya’nın neresine giderseniz gidin harika yiyecekler, eşsiz manzaralar ve ilginç bir tarihle karşılaşmanız kesin gibidir. İtalya’nın çoğu bölgesi gibi Amalfi Kıyısı da kısa sürede İtalya’nın en çok ilgi çeken turist destinasyonlarından biridir. Napoli’nin hemen yakınında bulunan Amalfi yarımadası; sık ağaçlar, dik yamaçlar ve küçük kumsallarla çevrilidir. Amalfi Kıyısı’nda Positano gibi küçük kasabalarda veya Sorrento gibi şehirlerde tatil yapabilirsiniz. Amalfi kıyısında denize girerek, tırmanış yaparak ve kafede içeceğinizi yudumlayarak koca bir yazı geçirebilirsiniz. Üstelik Amalfi kıyısında Pompeii ve Paestum yanardağları gibi birkaç tarihi alanı da ziyaret edebilirsiniz. Güzel bir tatil geçirmek için İtalya otellerinde yerinizi ayırtmayı unutmayın 🙂

Atina, Yunanistan

Yunanistan, yaz tatilleri için en çok tercih edilen Avrupa lokasyonlarından biri olarak bilinir. Yunanistan’ın kuru ve sıcak havası, ada tatili yapmak isteyenler için harikadır. Öte yandan Yunanistan’da Santorini ve Mikonos’tan daha fazlası da mevcuttur ve Atina görülebilecek en iyi noktalara ev sahipliği yapan bir şehir olarak bilinir. Şehir, ekonomik krizin etkilerinden yeni yeni kurtulurken Atina’da gidilebilecek bir sürü bar ve restoran bulunur. Üstelik Atina, tipik bir Yunan tatil lokasyonundan çok daha uygun fiyatlı bir yer olarak dikkat çeker.

Belfast, Kuzey İrlanda

Eskiden olsa Belfast’a gitmek konusunda endişe duyabilirdiniz fakat günümüzde Belfast, Kuzey İrlanda’nın en canlı ve en güvenli şehirleri arasında yer alır. Üstelik Belfast’in kültürü ve mutfağı, diğer bölgelerden oldukça farklı bir yapıya sahiptir. Belfast’i ilginç kılan Barış Duvarı kalıntılarını ziyaret ederek seyahatinizi renklendirebilirsiniz. Şehrin modern yanını görmek için katedral bölgesini mutlaka ziyaret etmelisiniz. Ayrıca Game of Thrones’un çekildiği noktalardan birkaçı da Belfast’te yer alır. Bu sayede Game of Thrones hayranları da Belfast’te bulunmaktan büyük zevk alabilir.

Brugge, Belçika

Belçika, büyüleyici bir ülke olsa da Brugge, belki de ülkenin en büyüleyici yeridir. Şehir merkezinde veya kanalın yanında bulunan 4 katlı renkli evleri ile bilinen Brugge, her yaştan ziyaretçinin dikkatini çeker. Şehrin caddelerinde bir tur atmak, gerçekten etkileyici manzaralar vadeder. Tarihi şehir merkezinin tamamını bir gün içerisinde görebilirsiniz fakat Brugge’de Groeninge Müzesi başta olmak üzere gezilebilecek birçok farklı nokta da bulunur.

Budapeşte, Macaristan

Budapeşte, canlı bir kültür ve harika bir mimari ile sizi saran şehirlerden biridir. Budapeşte’nin caddeleri, eski ve görkemli binalarla doludur ve bu nedenle Budapeşte için doğunun Paris’i de denir. Öte yandan Paris’e nazaran daha sakin ve dost canlısı bir atmosferi Budapeşte’de rahatlıkla bulabilirsiniz. Başta Buda Kalesi ve Tuna Nehri çevresindeki diğer tarihi binalar olmak üzere Budapeşte Otellerinde yerinizi ayırtarak tarihi mekânları gezerek vakit geçirebilirsiniz. Daha bohem bir mimari görmek isterseniz, şehirdeki Yahudi nüfusunun yaşadığı bölgeleri de ziyaret edebilirsiniz.

Graz, Avusturya

Graz, Avusturya’nın en büyük ikinci şehridir ve turistlerin son zamanlardaki ilgi odaklarından biridir. Graz’ın tarihi şehir merkezi, Dünya Kültür Mirası listesinde yer alır ve oldukça da popülerdir. Öte yandan şehir merkezinden tramvaya binerek 17. yüzyıldan kalma Eggenberg Sarayı’na rahatlıkla gidebilirsiniz. Belçika’nın bu güzel şehri, canlılığı ve dünya çapında ilgi gören müzeleri sayesinde birçok kişi tarafından sıkça ziyaret edilir.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin