Tatil kavramı herkes için farklı şeyler ifade ediyor. Kimisi huzur dolu bir ortamda yılın yorgunluğunu atmak isterken kimisiyse sabahlara kadar eğlencenin dibine vurmadan gerçek anlamda tatil yaptığını hissetmiyor. Eğer siz de ikinci gruptansanız dünya üzerinde tam da sizin taleplerinize uygun onlarca destinasyon var. Ancak hem sabahlara kadar eğlenmek hem de ana karadan izole bir ortamda tatil yapmak istiyorsanız rotanızı eğlence dolu adalara çevirmelisiniz. İşte çılgın partiler ve uykusuz geceler vadeden adalar:

Ibiza – İspanya

İspanya’ya bağlı bir özerk bölge konumundaki Balear Takımadaları’nın bir parçası olan Ibiza, Avrupa’da eğlencenin merkezi olarak kabul ediliyor. Özgürlükler adası olarak değerlendirilen bölge, çılgın partiler denince akla ilk gelen destinasyonlardan bir tanesi. Aynı zamanda UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde de kendisine yer bulan adanın en önemli şehri Ibiza Town. Eğlencenin kalbi Ibiza Town’ın yanı sıra adada yer alan Santa Eularia del Rui ve Sant Antoni bölgeleri de Ibiza’nın popüler noktaları arasında bulunuyor.

Ibiza denince akla gece kulüpleri ve çılgın eğlenceler geldiği için adadaki hayatı anlatmaya tam da bu noktadan başlamak gerekiyor. 70’li yıllarda yalnızca Hippie kültürünün takipçisi gençlerin uğrak bir noktasıyken 90’lı yıllara girilmesiyle birlikte tam bir eğlence cenneti haline gelen Ibiza, bu özelliğiyle Avrupa’nın en fazla turist çeken destinasyonlarından biri konumunda. Guinness Rekorlar Kitabı’na göre dünyanın en büyük gece kulübü olma unvanını bulunduran Privilege başta olmak üzere Space, Pacha, Ushuaia ve Amnesia gibi dünyaca ünlü kulüplere ev sahipliği yapan adanın her bölgesinde hayat 24 saat hareketli. Sizde Ibiza otellerinde yerinizi ayırtıp bu eğlenceye katılmak istemez misiniz? Dünyanın en önemli DJ’lerinin de yaz aylarında sıklıkla performans sergilediği Ibiza’da sabahlara kadar süren çılgın eğlenceler ve köpük partileri artık sıradanlaşmış durumda.

Mikonos – Yunanistan

Eğlenceyi uzakta aramak istemiyorsanız rotanızı çevirebileceğiniz adaların başında ise Mikonos geliyor. Komşumuz Yunanistan’ın turistik anlamda en önemli merkezlerinden biri olan Mikonos, özellikle son dönemde popülerliğini iyiden iyiye artırmış durumda. Dünyanın birçok bölgesinden turistin akın ettiği ada öylesine çılgın eğlenceler vadediyor ki adanın doğal güzellikleri bu aktivitelerin gölgesinde kalıyor. Bodrum’u andıran beyaz evleri, olağanüstü güzellikteki plajları ve bakir koylarıyla bile yeterince cazip bir destinasyon olma özelliği taşıyan ada, bir de bunların üzerine sınırsız eğlenceyi ekleyince dünyanın en popüler tatil merkezlerinden biri haline geliyor.

Mikonos’un kulüplerinde eğlencenin başlaması için havanın kararması gerekmiyor. Gündüz saatlerinde bile sürekli bir aktivitenin olduğu plajlar özellikle saatler 4 veya 5’i göstermeye başladığında eğlencenin dozunu iyice artırıyor. Akşam saatlerinde başlayan çılgın partiler önce plajlardaki DJ performanslarıyla daha sonra ise şehir merkezinde after party’lerle devam ediyor. Mikonos adeta günün 24 saatini farklı parti konseptlerine bölmüş durumda.

Yunanistan’ın popüler adası Mikonos, dünyanın ünlü DJ’lerinin de uğrak noktalarından. Yaz aylarında David Guetta, Tiesto, Armin van Buuren, Calvin Harris gibi dünyaca ünlü isimlere ev sahipliği yapan adada eğlencenin sınırları zorlanıyor. Mikanos otellerinde konaklayarak sizde bu eğlenceyi yaşayabilir, güzel anılar biriktirebilirsiniz.

Zakintos – Yunanistan

Her ne kadar Ibiza ve Mikonos kadar popüler olmasa da bize oldukça yakın konumda eğlencesiyle ünlü başka bir ada daha bulunuyor. Zakintos veya Zante adıyla tanınan ada, İyon Denizi’nde yer alıyor. Zakintos’u eğlence anlamındaki “abilerinden” ayıran en önemli özellikse adanın hem huzurlu bir tatil arayanlara hem de eğlencenin dibine vurmak isteyenlere hitap etmesi. Adanın bazı bölgeleri oldukça sakin bir atmosfere sahipken güneyde bulunan Laganas bölgesiyse gece hayatı bakımından oldukça hareketli. Özellikle İngiliz turistlerin sıkça tercih ettiği bu destinasyon, sabahlara kadar süren partileri ve çılgın eğlenceleriyle unutulmaz bir tatil vadediyor. Sizde bu eğlenceyi yaşayıp güzel bir tatil geçirmek isterseniz Yunanistan otellerine göz atabilirsiniz.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin