Yurt dışı tatili planlamaya başlandığında gidilecek yerlerin önce hayali kurulur, sohbet ortamında harita üzerinde ülke isimleri uçuşur. Ardından internette hummalı araştırmalar başlar. Ancak konu vize almaya geldiğinde masraflar artar ve planlar tek tek suya düşer.

Vizesiz Yurt Dışı Seyahati Hayal Değil

Yurt dışında tatil yapmak her zaman bu kadar zahmetli ve masraflı olmak zorunda değil. Dünyada Türk vatandaşlarından vize istemeyen ülkeler de var. Birçok turizm firması vizesiz yurt dışı tatil rotaları düzenliyor. Afrika ve Amerika kıtasının yanı sıra Avrupa’da da bulunan vize istemeyen ülkeler, ulaşım kolaylığı ve ekonomik olması nedeniyle de oldukça revaçta.

pasaport

Vizesiz Gemi Turları

Yunanistan’a vizesiz gemi turları gerçekleştiriliyor. Masmavi Ege deniziyle çevrilmiş Yunan Adaları’ndan en çok tercih edileni Santorini… Kartpostallara ve belgesel gezi programlarına defalarca malzeme olan enfes manzarası ve mavi kubbeli tipik Ege evleriyle revaçta Santorini’yi, Midilli ve gece hayatı dillere destan Mikonos takip ediyor. Balayı ve hatta düğün organizasyonları için dünyanın gözdesi olan bu romantik adaları, vizesiz gemi turlarıyla beş yıldız standartlarında keşfedebilirsiniz.

vizesiz gemi turları

Vizesiz yurt dışı turları sadece Ege Adaları’ndan ibaret değil. Biraz daha uzakları keşfetmek istiyorsanız Egzotik Uzak Doğu turları bambaşka bir dünyanın varlığını hatırlatıyor ziyaretçilerine. Bali, Singapur, Vietnam ve Tayland gibi ülkeleri kapsayan vizesiz gemi turları için ilk etapta uçakla geminin kalkış limanına ulaşmanız gerekiyor. Ardından kendinizi en az 10-12 gün sürecek rüya gibi bir yolculuğa teslim edebilirsiniz.

gemi turları

Gemi turları dışında sadece uçak ile ulaşım sağlayarak gidebileceğiniz Hong Kong, Phuket, Seyşeller, Maldivler ve Japonya da vizesiz turlar seçenekleriniz arasında bulunuyor.

hong kong turları

Yanıbaşımızdaki Güzellikler

Deniz, kum, güneş üçgeninin yanı sıra her mevsim casinolarıyla tercih sebebi olan KKTC, erken rezervasyonla ekonomik uçak bileti bulabileceğiniz destinasyonlardan biri.

kıbrıs tatili

Afrika’nın “Avrupalı” ülkesi Fas ise yemekleri, tarihi yapıları, plajları ve çölleriyle uygun bütçeli vizesiz bir cennet adeta.

avrupa tatili

Tur şirketleri vizesiz Balkan turu destinasyonları kapsamında; Bosna Hersek, Hırvatistan, Makedonya, Karadağ ve Sırbistan’a çok ekonomik turlar düzenliyor. Balkan ülkelerinin, tarihi dokusu, doğal güzelliklerinin yanı sıra yaşam tarzı olarak Türk kültürüne yakın olmaları ve bütün bunların yanı sıra gece hayatının, İstanbul’u aratmayacak olması da gezginlerin tercih sebepleri arasında. Her köşe başında Osmanlı mimarisinden izler görebileceğiniz Balkan ülkelerinde adeta kendinizi evinizde hissedeceksiniz.

mostar köprüsü

Uzak Sevenler için

Vizesiz yurt dışı turları Avrupa ve Afrika’nın yanı sıra Amerika kıtasını keşfetmek için de uygun. Özgürlüğün, tangonun ve eğlencenin tescilli adresi Arjantin’in başkenti Buenos Aires sıcakkanlı insanıyla ve doğa harikalarıyla her mevsim davetkar.

vizesiz yurt dışı tatili

Vizesiz Güney Amerika keşfinden bahsederken Brezilya‘yı atlamak büyük haksızlık olur. 24 saat durmayan hayat, dans, güneş, her şeye rağmen güler yüzlü insanlar ve dillere destan karnavallar dendiğinde akla gelen tek ülke belki de Brezilya.

brezilya sao paolo