İşte o an geldi ve geçiyor. Sonunda dünya evine giriyorsunuz. Düğün için tüm hazırlıklar tamam, peki ya balayınız? Düğün organizasyonu kadar, balayının da planlanması ayrı bir çaba gerektiriyor. Balayı için seçeceğiniz güzergah ve balayı boyunca yapacağınız etkinlikler iyi bir planlamaya ihtiyaç duyuyor.
Balayınızda, ömrünüzü geçireceğiniz eşinizle unutulmaz anılar yaşamak ve hayatınız boyunca o güzel anları hatırlamak istiyor olabilirsiniz. O halde size, Balayı Tatil Planı Yapanlar için Öneriler sunuyoruz.

Phuket

Tayland‘ın dünyaca ünlü turizm bölgesi Phuket‘i ziyaret etmeniz için birçok sebep var. Bunlardan en önemlisi Tayland için vize almanız gerekmiyor oluşu. Ayrıca yılın neredeyse tüm aylarında sıcak iklime sahip olan Phuket’te en kalabalık sezon aralık ile mart ayları arası. Çünkü bu aylarda neredeyse hiç yağmur yağmıyor. Yılın geri kalan aylarında hava sıcaklığı ortalama 30°C olmasına karşın, yoğun tropik yağmurlar gezmeyi pek mümkün kılmıyor.

phuket tatili

Phuket ziyaretinde dünyanın en güzel kumsallarında güneşleyecek ve birbirinden ilginç tropik adalara seyahat edebileceksiniz. Kuşkusuz bunlardan en ünlüsü Leonardo Di Caprio’nun Kumsal adlı filminin çekildiği Maya Koyu ve Phi Phi adası. Phuket’te gece hayatı Bangla caddesinde geçiyor ve her çeşit bar, gece kulübü burada yer alıyor. Gündüzleri ise yapabileceğiniz aktivitelerin sınırı yok. İster motosiklet kiralayarak tüm şehir gezebilir, ister fil safarisi yapabilir isterseniz de bir kaplan çiftliğini ziyaret ederek birbirinden sevimli kaplan yavruları ile fotoğraf çekebilirsiniz.

phuket balayı tatili

Dubai

Birleşik Arap Emirlikleri‘ni oluşturan emirlerden biri olması dışında emirlikler arasında en yüksek turist ziyaretçisine sahip olan Dubai, her mevsimde balayı çiftlerinin akınına uğruyor. Yılın en soğuk ayı ocak ayı oluyor, ki o da 15°C ile sınırlı kalıyor. Dubai’de balayınızı geçirmek istiyorsanız, vizeye ihtiyacınız olacak. Ancak bu konuda uçuşu yapacağız hava yolu şirketleri aracılık yaparak işinizi hızlandırıyor.

Balayınızı Dubai’de geçirmek için tek sebep tabi ki her mevsim iklimin uygun olması değil. 828 metrelik boyuyla dünyanın en yüksek binası unvanını halen koruyan Burj Khalifa, en büyük mühendislik projelerinden biri Palmiye Adaları, dünyanın ilk 7 yıldızlı oteli Burj El Arab, devasa yüzölçümüyle aquapark, dünyanın en büyük alışveriş merkezi Dubai Mall ve çölde safari imkanı ile Dubai her zaman balayı rotaları arasında yer almayı başarıyor.

dubai balayı tatili

Maldivler

Yılın her ayı gayet sıcak bir iklime sahip olan Maldivler; vizesiz giriş imkanı, kartpostallara tema olmuş kumsalları ile büyüleyici bir balayı için en güzel rotalardan biri. Maldivler denildiğinde akla ilk önce mükemmel kumsallar gelse de, Sultan Parkı müzesi, Başkanlık Sarayı, sessizlik ve sakinliği ile ünlü Cocoa Adası gezilecek yerler arasında yer alıyor. Bol bol tropikal meyve yiyip, bol bol denize girip güneşlenerek hayatınızın en güzel balayını geçirebilirsiniz.

maldivler

Paris

Romantik çiftlerin vazgeçilmez balayı turları rotasından biri olan Paris, unutulmaz anlar vaat ediyor. Tur programı ile balayınızı Paris’te geçirerek tercihinize göre 3, 4 ya da 5 yıldızlı merkezi otellerde konaklayabilir, Champs Elysees, Concorde Meydanı, Opera, Quartier Latin, Luxembourg Bahçeleri, Invalides, Iles de la Cites, Bulvar Hausmann, Galeries Laffayette, Notre Dame Kilisesi ve Eiffel Kulesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Paris’teki balayı turunuzda aşkınızı ölümsüzleştirmek için Seine Nehri üzerindeki Pon Des Arts köprüsüne asma kilit takarak anahtarı Seine Nehri’ne atabilirsiniz.

paris balayı tatili

Seyşeller

Sıcaklığın yıl boyunca 24°C ila 32°C arasında olduğu Seyşeller sıcak bir balayı turu için vazgeçilmez rotalardan bir diğeri. Üstelik Seyşeller de ülkemiz vatandaşlarından vize istemiyor. Seyşeller’de yürüyerek, bisiklet ya da otomobil kiralayarak gezebilir, denizde bolca yüzebilir, şnorkelle ya da dalış yaparak doğanın güzelliklerini keşfedebilirsiniz.

seyşeller balayı tatili