23 Nisan’da 3 Gün Tatil Fırsatı; Çocuklar ile Gidilebilecek Rotalar, yoğun ve stresli iş ve okul hayatı nedeniyle tatil yapmak her geçen gün daha büyük bir ihtiyaç haline geliyor. Ancak yine yoğun iş ve okul hayatı nedeniyle tatil için zaman yaratmak kolay olmuyor. Bu gibi durumlarda tatilcilerin kurtarıcısı olan resmi tatil günleri, özellikle hafta sonu ile birleşiyorsa, bu fırsatı tatil ile değerlendirmek kaçınılmaz oluyor.

Yılın en sevilen milli bayramlarından biri olan ve bu yıl pazartesi gününe denk gelen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, hem çocuklara hem de anne babalara tatil dolu bir bayram imkânı yaratıyor. Özellikle çocuklu aileler tarafından dört gözle beklenen Çocuk Bayramı, gençlerin ve kurumsal şirket çalışanlarının da fazlasıyla ilgisini çekiyor. İster vize ve finallerle boğuşan bir üniversite öğrencisi olun; ister çocuklu bir geniş aile, isterseniz yorgun bir mavi yakalı. Ailenizle, arkadaşlarınızla ya da yalnız başınıza çıkabileceğiniz bu 3 günlük tatil ile sendromsuz geçecek bir pazartesi fırsatı elinizde!

Çocuklar ile Gidilebilecek 3 Günlük Tatil Rotaları

Kaçamak tatil planları içerisinde en çok tercih edilen tatil seçeneği olan kısa tur gezileri, 3 gün tatil imkânı yaratan 23 Nisan‘da da fazlasıyla tercih edilecek gibi görünüyor. Birbirinden güzel rotalar ile yurt içi ya da yurt dışı birçok güzel şehir görme fırsatı bulacağınız tur çeşitleri, rehber eşliğinde eğlenceli bir tatil kaçamağı sunuyor. Dinlenirken eğlenme şansı yakalayacağınız bir tur gezisi tercih etmek isterseniz, dolu dolu bir 3 gün geçirmenizi sağlayacak başlıca turlar şöyle sıralanabilir:

  • Asos-Ayvalık Turu: Hem önemli tarihi mekânları, hem de baharın güzel zamanlarını bir arada görebileceğiniz keyifli bir tur seçeneği olan Asos-Ayvalık turları, 3 günlük eğlenceli bir tatil seçeneği sunuyor.

 

    • Bursa-İznik-Trilye Turu:Kültürel bir tatil tercih etmek isteyenlere Bursa’nın Ulu Camii, Yeşil Türbe, Tophane, Osman Gazi & Orhan Gazi Türbeleri, Ayasofya Camii ve Lefke Kapı gibi tarihi mekânlarını gezme imkânı yaratan bu tur, yerli ve yabancı turistlerin başlıca tur tercihlerinden biri oluyor.
  • Kapadokya Turları: Yurtiçi turlar içerisinde her mevsim en çok tercih edilen turlardan biri olan Kapadokya Turları, tatilcilere hem doğa hem şehir hem de eğlence dolu bir tatil sunuyor. Ihlara Vadisi, Narlı Göl, Derinkuyu Yer altı Şehri, Üç Güzeller, Ürgüp, Onyx Taş Atölyesi gibi büyüleyici güzellikler ile dolu 3 gün geçirmek için bu 23 Nisan’da Kapadokya Turlarını tercih edebilirsiniz.

 

    • Batı Karadeniz Turu: Söz konusu dinlenmek olduğunda hem ruhen hem bedenen dinlenme şansı veren Karadeniz, yeşilin her tonunu içeren benzersiz doğa manzaraları ile 3 günde doyamayacağınız güzellikler barındırıyor.
  • Saraybosna Turu: Vizesiz tur seçeneklerinden biri olan Saraybosna Turu ile Mimar Sinan’ın öğrencilerinden biri olan Mimar Hayreddin tarafından inşa edilen ünlü Mostar Köprüsü’nü ve şehrin adeta kalbinden geçen Neretva Nehri’ni görme fırsatı yakalayabilir; albümünüze eşsiz şehir fotoğrafları ekleyebilirsiniz.

Fethiye Extreme Kaçamak Turu: Yamaç paraşütü, tüplü dalış ve eşsiz mehtap turu seçenekleri ile çocuklar için ideal eğlenceyi bir araya getiren Fethiye Extreme Kaçamak turu, anne babalar için de keyifli gece eğlenceleri içeren bir tatil imkanı sunuyor.

Bayram sevincini ikiye katlayan 23 Nisan’da 3 gün tatil fırsatı; çocuklar ile gidilebilecek rotalar içeren ve ailece eğlenme imkânı yaratan turlar sayesinde, kaçırılmayacak bir tatil fırsatı oluyor. Hem çocukların yeni yerler keşfetmesi hem de ebeveynlerin doyasıya dinlenmesi için ideal rotalara sahip tur seçeneklerine, Tatilsepeti.com ile kolayca ulaşabilir; 23 Nisan tatilinizi tüm ayrıntılarıyla planlayabilirsiniz.