Hayalinizdeki tatile hem yılın istediğiniz döneminde hem de uygun fiyatlarla sahip olmanın en kolay yolu erken rezervasyon imkanlarından faydalanmaktan geçiyor.

Tatile çıkmak istiyorsunuz fakat gitmek istediğiniz yerler deyim yerindeyse “el yakıyor”. Yurt içi ya da yurt dışında hayallerini kurduğunuz tatili yaz ortasında oldukça ucuza mal etmeniz mümkün. Nasıl mı? Ülkemizde son yıllarda turizm literatürüne giren erken rezervasyon sayesinde.

Erken Rezervasyon Nedir?

Erken rezervasyon, yaz tatili ya da bayram tatili gibi özel dönemler için aylar öncesinden planınızı yaparak yüzde 40’a hatta bazen yüzde 50’ye varan indirimlerle tatilinizi satın almanızı sağlayan kampanyalar için kullanılan bir ifade. Böylece kaç kişilik bir aile olursanız olun tatilinizi uygun fiyatlarla satın alabiliyorsunuz. Aynı şeyi uçak biletleri için de yapmanız mümkün. Yeter ki erkenden kararınızı verin.

erken rezervasyon

 

Erken Rezervasyonda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Erken rezervasyonun nimetlerinden faydalanmak için elinizi çabuk tutup mümkün olduğunca erken davranmalısınız. Unutmayın, ne kadar erken o kadar ekonomik. Böylece yer kalmama ihtimalini de ortadan kaldırmış olursunuz.

Bir diğer önemli husus tatil izninizi önceden ayarlamak. Çalıştığınız yer ile önceden görüşerek tatil yapmak istediğiniz dönem için izin konusunda anlaşmayı unutmayın. Ayrıca birlikte tatile çıkacağınız kişilerden çalışanlar varsa onlarla birlikte izin konusunu ayarlamakta fayda var.

Tatile gideceğiniz oteli iyice araştırmayı ihmal etmeyin. Yoksa aylarca beklediğiniz tatilinizin hüsranla sonuçlanması elbette mümkün. İnternet üzerinde yapacağınız araştırmalarda müşteri yorumlarını mutlaka inceleyin ve önemseyin.

erken rezervasyon indirimleri

 

Tatile gideceğiniz yere karar verme aşamasında iki farklı yol izleyebilirsiniz. Kimileri sadece gitmek istedikleri yerlerde ekonomik tatil fırsatlarını kollarlar. Ama bazıları da indirimli tatil fırsatı yakaladığı yerde tatil yapmayı tercih eder. Hem böylece farklı yerler görme fırsatı da yakalamış olurlar. Karar sizin.

Erkenden yerinizi ayırtmak için güvenilir firmaları seçmeye özen gösterin. Önceliğiniz sadece ekonomik bir tatil yapmak olmasın. Yola çıkacağınız firmanın güvenilirliği de en az otelinizin kalitesi kadar önemli.

Tatilinizi satın aldıktan sonra elbette iptal etme durumunuz olabilir. Bu gibi durumlara karşı iptal ücreti alınıp alınmadığını da sormayı unutmayın.

erken rezervasyon fırsatları

 

Erken Rezervasyon Dönemleri Nelerdir?

Erken rezervasyon dönemleri özellikle yaz tatillerini kapsar. Ama aynı zamanda sömestre tatili, yılbaşı tatili ya da bayram tatilleri için de geçerlidir. Tüm yurt içi ve yurt dışı tatilleri bu kapsamda değerlendirilebilir.

Türkiye’nin ya da dünyanın dört bir köşesine dilediğiniz zamanda ekonomik bir tatil yapmak için siz de erken rezervasyon imkanlarını araştırmaya başlayın.