WhiteFest ile ilgili bilinmesi gerekenler

Okulların yarıyıl tatiline girmesiyle birlikte bu kriterlere uygun kar tatili planları yapanlar için, Türkiye’nin en büyük gençlik festivali olan WhiteFest ile ilgili bilinmesi gerekenler. Kış tatili denilince, karın büyüleyici güzelliği eşliğinde manzaranın keyfini çıkarmak, kar topu oynamak, kayak yapmak akla gelen ilk şeyler oluyor. Kar tatiline ek olarak eğlence, dans, konserler ve partiler ise tatilinizi unutulmaz kılacak aktiviteler.

Peki WhiteFest nedir?   

Türkiye’nin en büyük ve en eğlenceli gençlik festivallerinden biri olan WhiteFest, bu yıl da çok konuşulacak bir programa imza atıyor. Her yıl üniversite ara dönemlerinde Uludağ’da gerçekleşen WhiteFest, kayak, eğlence ve konsere doyacağınız bir tatil için sizleri bekliyor. Üç periyot şeklinde düzenlenen festival, Türkiye’nin en büyük kayak ve eğlence merkezi Uludağ’da, Türkiye’nin en ünlü sanatçıları ile gençleri buluşturma imkanı sunuyor. Türkiye’nin farklı birçok şehrinden, 12.000’den fazla kişiyi ağırlayan WhiteFest, 120 saat süren kesintisiz bir eğlencenin kapılarını aralıyor.

WhiteFest ne zaman gerçekleşecek? 

Türkiye’nin gözde kayak merkezlerinden biri olan Uludağ’da gerçekleşen ve her yıl adından sıkça söz ettiren WhiteFest, bu yıl 14 – 18 Ocak, 4 – 8 Şubat ve 11 – 15 Şubat 2018 tarihleri arasında gerçekleştiriliyor. İlk periyodunu 14 – 18 Ocak’da tamamlamış olan festival için iki ayrı tarih seçeneğiniz bulunuyor. Her yıl yoğun ilgi gören festivale whitefest.com adresinden rezervasyon yaparak katılabilirsiniz. Görmüş olduğu yoğun ilgi nedeniyle rezervasyonlarınızı bir an önce yaptırmanız ise tavsiye ediliyor.

WhiteFest ile ilgili bilmeniz gerekenler nelerdir?

Kışın yapılabilecek en iyi aktivitelerden birinin Uludağ’ın ev sahipliği yaptığı WhiteFest olduğu, daha önce festivale katılmış olanlar tarafından dile getirilen bir gerçek oluyor. Gerçekleştirilmeye başlandığı yıldan bu yana gençlerin her sene sabırsızlıkla beklediği festival size farklı birçok etkinlik sunuyor. WhiteFest mevcut programı hazırlarken gençlerin isteklerini ve beklentilerini göz önüne alır. Böylece unutulmaz anılar biriktirdiğiniz bir kış tatili yapma fırsatı yakalamış olursunuz.

WhiteFest sizleri festival boyunca Türkiye’nin en ünlü sanatçıları ile bir araya getirerek ve müziğin keyfine varmanızı sağlıyor. Bütün festival severlerin bir araya geldiği WhiteFest ile yalnızca müziğin keyfine varmıyorsunuz. Bununla birlikte birçok farklı etkinlik yine festival kapsamında sizlere sunuluyor. Kayak, dans, eğlence, After Ski partiler, konserler, yarışmalar, sürpriz hediyeler ve sponsor etkinlikleri ile unutulmaz bir tatilin keyfini çıkarabilirsiniz.

Gençlerin ilgi noktası olan, Türkiye’nin en ünlü Dj ve sanatçılarının performanslarını sergilediği konserler akşam saatlerinde düzenleniyor. Gündüzleri ise gençler bir yandan dinlenebilir bir yandan da kayak yapma şansı yakalayabilirler. Festival bünyesinde 18 tane sanatçı ve Dj performansı gerçekleşiyor. WhiteFest, festival boyunca 60’dan fazla etkinlik ile size geniş bir seçenek şansı sağlıyor.
Türkiye’nin prestijli isimlerinin yer aldığı 11 farklı sponsorla, Uludağ’ın %80’ini kapsayan ve binlerce kişinin katılımıyla gerçekleştirilen WhiteFest 2018, yine birbirinden farklı, eğlenceli ve unutamayacağınız bir tatil için sizleri bekliyor.

Uludağ’a ulaşım nasıl sağlanır?

Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden biri olan Uludağ,  Bursa’ya yaklaşık 35 km uzaklıkta yer alıyor. Yoğun talep gören kayak pistleri ve lüks otelleri sayesinde dolup taşan bölgeye birden fazla şekilde ulaşım sağlamak mümkün. İlk seçenek, Bursa şehir merkezine gelmeniz ve ardından yukarı çıkmak için teleferik kullanmanızdır. Fakat özel araç ile ulaşım sağlanıyorsa, otoban yolunu takip ederek, doğudan gelenler İstanbul, batıdan gelenler ise Ankara yönünde ilerlemelidir. Daha sonra Uludağ tabelalarını takip ederek, Uludağ oteller bölgesine ulaşmak mümkün oluyor. Diğer bir seçenek ise otobüs firmalarının seferlerinden yaralanmaktır. Ankara’dan 6 saatte, İstanbul’dan ise 4 saatte kayak merkezine ulaşmak mümkün.