sömestr tatili

Özellikle çocukların dört gözle beklediği 15 günlük sömestir tatili, dinlenip tazelenmeleri için önemli bir fırsat oluyor. Sömestir tatilinde çocuklarınızla beraber eğlenceli ve huzurlu bir tatil geçirmek isterseniz sömestir tatilinde sizin için seçtiğimiz tatil alternatiflerine göz atabilirsiniz.

Ailece Kar Tatili

Türkiye’nin güzel coğrafyası sayesinde çok da uzaklara gitmeden çocuklarınızla beraber karın keyfini çıkarabilirsiniz. İkamet ettiğiniz şehre göre Uludağ, Palandöken, Kartalkaya gibi kış sporları merkezlerinden birini tercih edebilirsiniz. Eğer yurt dışında tatil yapmak isterseniz doğu ya da orta Avrupa’daki merkezleri de tercih edebilirsiniz. Kış sporları ile geçireceğiniz bir sömestir tatili çocuklarınızla aranızdaki bağı kuvvetlendirmenizi, ailece kaliteli zaman geçirmenizi ve onlara spor sevgisi aşılamanızı mümkün kılabilir.

Sömestir Tatilinde Sizin için Seçtiğimiz Tatil Alternatifleri

Matematik Köyü

Çocuğunuzun bilimsel yanını geliştirerek yeni arkadaşlıklar kurmasını arzuluyorsanız Nesin Matematik Köyü’nde bir programa katılmasını sağlayabilirsiniz. Burada alacağı eğitim çocuğunuzun hem okuldaki başarısını artırır, hem de matematiğin, onun öğrenmeye açık dünyasına girmesini sağlar. Çocuğunuz İzmir Selçuk’ta bulunan Matematik köyünde bilim ile tanışırken siz de Selçuk’taki antik kenti gezebilir, bölgenin tadını çıkarabilirsiniz.

Kapadokya Gezisi

Kapadokya Gezisi

Türkiye’nin dünya çapında ünlü olan doğal güzelliği Kapadokya, UNESCO Dünya Mirası listesinde de bulunuyor. Sömestir tatilinde çocuklarınızın bu doğa harikasını keşfetmesi için bir Kapadokya gezisi düzenleyebilirsiniz. Göreme Milli Parkı’nı, Avanos’u onlarla beraber gezebilirsiniz. Kapadokya semalarında balon gezisi yaparak bu büyülü dünyayı havadan da izleyebilirsiniz. Çocuklarınız bu doğa harikasıyla tanışırken siz de bölgenin leziz şaraplarını tadabilirsiniz.

Bolu’da Termal Tesis Ziyareti

Kış aylarında güzelliği ile bir tercih sebebi olan Bolu’yu ziyaret ederek hem kışın güzelliğini çocuklarınızla beraber yaşayabilir, hem de termal tesislerde yorgunluğunuzu atabilirsiniz. Şifalı suları, wellness merkezleri, spa programları, masaj olanaklarıyla huzur ve dinlenme vadeden Bolu’nun termal tesisleri yediden yetmişe herkesin tazelenip dinlenmesini mümkün kılıyor. Üstelik Bolu’nun meşhur aşçılarının ellerinden çıkan lezzetleri de tadabilirsiniz.

Kıbrıs’ı Keşfedin

Sömestir tatilini biraz daha ılıman bir iklimde geçirmek isterseniz, Türkiye’nin yanı başındaki Kıbrıs’ı ziyaret edebilirsiniz. Kıbrıs‘ta bulunan birçok tarihi turistik merkezi, eskiden kilise olan camileri gezerek çocuklarınızın yakın coğrafyalar hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

Kıbrıs'ı Keşfedin

Uzay Kampı

Milli Eğitim Bakanlığının da tanıdığı bir bilim kampı olan Uzay Kampı’nda çocuklarınızın hem eğlenmesini, hem de ufuklarının genişlemesini sağlayabilirsiniz. Kampta hem ebeveyn ve çocukların beraber katılabileceği, hem de yetişkinlere ve çocuklara özel programlar bulunuyor. İzmir’de bulunan kamp, ulaşım kolaylığı ile de ilgi çekici bir seçenek oluyor.