Geçtiğimiz yılın tatil dönemlerinde çeşitli sebeplerden ötürü seyahate çıkamayanlar için 2017, bol bol gezebilecekleri ve yeni yerler keşfedebilecekleri fırsatlar sunuyor. 2017’nin dini ve resmi tatillerini nasıl geçirmek istediğinize henüz karar veremediyseniz, sizler için sunduğumuz 2017 yılındaki resmi ve dini tatiller için önerilerine göz atabilirsiniz.

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı – 23.04.2017

kaplıca tatili

2017 yılının ilk resmi tatili olan 23 Nisan, pazar gününe denk geliyor. Cumartesi günü çalışmayan veya izin alabilecek durumda olanların kaçamak haline getirebilecekleri hafta sonunda, güneye inip, ısınan hava sıcaklıkları sayesinde kış döneminden kalan ağırlığı üzerinizden atabilirsiniz. Yakınınızdaki kaplıcalarda huzur ve şifa dolu 2 gün geçirip, iş yaşamının getirdiği olumsuz etkilerin neden olduğu stresten kurtulabilirsiniz. Tek günle yetinmek zorundaysanız doğa yürüyüşlerine katılabilir veya yaşadığınız kentteki ve çevresindeki popüler mekanları keşfedebilirsiniz.

Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı – 19.05.2017

türkiyenin doğal güzellikleri

İçinde bulunduğumuz yılın 2. resmi tatili olan Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ise bizlere 19-21 Mayıs tarihleri arasında, dolu dolu 3 günlük dinlenme ve keşfetme fırsatı tanıyor. Doğanın iyiden iyiye canlandığı bu dönemde yurt içine ve yurt dışına düzenlenen kültür turlarına katılabilirsiniz. Daha huzur verici bir tatil için Türkiye’nin doğal güzellikleri ile ünlü milli parklarına yakın kentlerdeki konaklama tesislerini tercih edebilirsiniz.

Ramazan Bayramı – 24/27.06.2017

ege tatili

4 gün sürecek Ramazan Bayramı tatili, havaların haziran ayında iyice ısınmasıyla deniz turizmini 1 numaralı seçenek haline getiriyor. Ülkemizde Ege ve Akdeniz kıyıları bu dönemde pek çok seçenek sunarken, yurt dışı tatili geçirmek isteyenler için Akdeniz’e kıyısı olan ülkeler oldukça ideal. Plaj ve eğlence yerine kültürel aktivitelerin ağırlıklı olduğu bir seyahat içinse iklim şartlarının gezmeye daha elverişli olduğu Doğu ve Orta Avrupa ülkelerini tercih edebilirsiniz.

Zafer Bayramı ve Kurban Bayramı – 30.08/04.09.2017

karadeniz turları

Bu yıl 30 Ağustos Zafer Bayramı ile Kurban Bayramı tatili arka arkaya geliyor. Bu sayede seyahat etmeyi özleyen gezginlere 5 günlük tatil fırsatı doğuyor. Deniz suyu sıcaklıklarının arttığı bu dönemde Akdeniz ve Ege kıyılarında bulunan, gerek ülkemizdeki, gerekse de yurt dışındaki plajlar eğlence turizmi dendiğinde ilk akla gelen seçenekleri oluşturuyor. Ayrıca Karadeniz kıyısındaki seçenekleri de bu dönemde tercih edebilirsiniz. Uzun yaz günlerinin yüksek sıcaklıklarından bunaldıysanız, yayla turizmi ile hem doğal güzelliklerin hem de serin havanın tadını çıkarabilirsiniz.

Cumhuriyet Bayramı – 29.10.2017

kültür turları

Yazımızın son sırasındaki resmi tatil, ilk iki tatil döneminde olduğu gibi hafta sonuna denk geliyor. Havaların serinlemeye başlayıp, günlerin kısaldığı bu tatil döneminde tarihi ve doğal güzellikleri ile ön plana çıkan kültür turizmi destinasyonlarını değerlendirebilirsiniz. Termal kaynakların veya milli parkların bulunduğu kentleri, 3 günlük tatil için değerlendirmeye alabilirsiniz.