Su Kaydırağı ile Eğlenebileceğiniz Ünü Amerika Dışına Ulaşmış 8 Büyük Havuz

Eğlenmek için farklı arayışlara sahip olanların, suyu seven ve adrenalin dolu anlar yaşamak isteyenlerin uğrak yerleri olan aquapark’larda birbirinden değişik konseptlerin tadını çıkarabilirsiniz.

Adrenalin tutkunları için yaz aylarının vazgeçilmez mekanları aquapark’lardır. Özellikle bazı aquapark’lar diğerlerine göre konseptleri ve özgün tasarımlarıyla ön plana çıkmaktadır. Seyahat etmeyi seven adrenalin aşıklarının mutlaka görmesi gereken yerler listesinde en başta Amerika’daki heyecan verici ve bir o kadar da eğlenceli su kaydırakları gelir. Çılgın su parkları olarak anılan bu mekanlarda metrelerce yükseklikteki kaydıraklardan kaymak için cesaretli olmak gerekir. Su kaydırağı ile eğlenebileceğiniz ünü Amerika dışına ulaşmış 8 büyük havuz gidip görmeniz ve farklı bir heyecan yaşamanız için sizleri beklemektedir.

Water Country Aqua Park, Virginia

Nostalji denilince akla ilk gelen mekanlardan birisi olan Water Country, modern bölümüyle de zamanlar arasında geçiş yapmak isteyenlerin uğrak mekanlarından bir tanesidir. Rafting’ten su kayağına kadar pek çok eğlenceyi bulabileceğiniz bu mekan görülmeye değer bir konsept sunar.

Six Flags Aqua Park, New Jersey

İçerisinde birçok su kaydırağı bulunan Six Flags Aqua Park’ta korku temasını aktif olarak yaşayabileceğiniz King Cobra su kaydırağı; 5 katlı, siyah ve beyaz renklerde, 76 metre uzunluğunda, 15 metrelik bir direğin üzerine inşa edilmiş devasa bir kobra yılanı olarak karşımıza çıkmaktadır. Kaydırağın iki tüneli, kıvrımlı yollarıyla yılanın ağzına çıkar. Görselliğiyle ön plana çıkan bu kaydırak, ziyaretçilere adrenalin dolu anlar yaşatmak için tasarlanmıştır.

Boeing 747, Oregon

Evergreen Wings & Waves Waterpark bünyesinde bulunan Boeing 747 su kaydırağı, farklı bir deneyim yaşatmak için bir uçağın içinden geçerek kaymanızı sağlar. Parkta 10 farklı su kaydırağı daha bulunmaktadır. Ancak, Boeing 747 deneyimi, öğretici olmasının yanı sıra oldukça eğlencelidir.

Disney’s Typhoon Lagoon, Orlando

Amerika’da eğlence parkı denilince akla ilk gelen mekanlar, Disney’in harika konseptleriyle süslü mekanlarıdır. Bunlardan bir tanesi olan Typhoon Lagoon, tropik bir cenneti kasıp kavuran fırtına temasının işlendiği eğlenceli bir aquapark’tır.

Noah’s Ark Su Parkı, Wisconsin

İçerisinde 60’tan fazla su kaydırağı bulunan ve Amerika’nın en büyük aquapark’larından bir tanesi olan Noah’s Ark Su Parkı, tüm yaş gruplarına hitap eden, eğlencenin doruklarda yaşandığı bir parktır. Time Warp, parktaki en ünlü kaydıraktır. Nuh’un gemisi temasının işlendiği parkta, Bermuda Şeytan Üçgeni’nden Niagara Şelalesi’ne kadar birçok farklı tasarıma sahip kaydırak bulunmaktadır.

Schlitterbahn Su Parkı, Kansas

Dünyadaki en yüksek su kaydırağı olan Verrückt, Schlitterbahn Su Parkında bulunmaktadır. 51 metre yüksekliğe sahip olan bu kaydırak, Niagara Şelalesi ve Özgürlük Anıtı’ndan daha yüksektir. Dört kişilik botlarla biniş gerçekleştirebileceğiniz Verrückt’te ulaşılan hız, saatte yaklaşık 105 kilometredir.

Disney Blizzard Beach, Florida

Summit Plummet, Disney Blizzard Beach’te bulunan en ilginç kaydıraklardan bir tanesidir. Onu ilginç kılan en önemli özelliği ise kayarken karla kaplı bir mekan görünümünün sizlere eşlik ediyor olmasıdır.

Wet ‘n Wild, Orlando

Amerika‘nın ilk su parkı olarak kabul edilen Wet’n Wild, 1977 yılında kurulmuştur. Brain Wash, Aqua Drag Racer, Black Hole gibi birbirinden değişik tasarımlara sahip kaydırakları bulunmaktadır.