Çocuğunuzla yapacağınız gemi turlarında önceden dikkat edeceğiniz bazı ufak noktalarla hayalinizdeki tatili yapabilirsiniz. Gemi Turuna Çıkacak Çocuklu Ailelere Önerileri dikkate alarak sizde tatilinizin tadına varabilirsiniz.

Gemi turları farklı tatil seçenekleri arayanlar için güzel bir tatil imkanı sunuyor. Çocuklu aileler bu tatile biraz önyargılı davransa da bazı önlemler ve planlamalar ile sizde çocuğunuzla hayalini kurduğunuz gemi turu tatilinizi yapabilirsiniz. Gemi turuna çıkacak çocuklu ailelere önerileri içeren yazımız ile sizde rahatlıkla tatilinizi geçirebilirsiniz.

gemi turu planı

Önce Plan Yapın

Çocuğunuzla gemi turuna çıkacaksanız tatilinizin bir felaket olmaması için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Tatilinize başlamadan önce bir seyahat uzmanıyla turunuzu planlamak ve çocuğunuzu ve alışkanlıklarını da bu planlara dahil etmek, işlerinizi kolaylaştıracaktır. Çocuğunuza gemide olacakları anlatabilirsiniz. Eğer geminiz limanlara uğrayacaksa buralarda gezilecek yerleri ona önceden tanıtabilirsiniz. Böylelikle çocuğunuzla nereleri gezebileceğinizi, hangi limanda nerelerde rahat edebileceğinizi birlikte kararlaştırmış olursunuz. Çocuğunuzla indiğiniz limanda planlanmamış bir gezi turu, beklemenize yol açabilir ve huzursuzlanan çocuğunuzla işler zorlaşabilir. Tur öncesi gemide ve gemi dışında geçecek her anınızı çocuğunuzu da düşünerek planlamanız, siz ve çocuğunuz için en iyisi olacaktır.

Yurt dışına gezi düzenleyen bir gemiyle tura çıkıyorsanız gemiye binmeden önce valizleriniz sizden teslim alınır ve siz pasaport kontrolündeyken kamaranıza yerleştirilir. Bu bekleme durumlarında ihtiyacınız olacak her şeyi yanınızda bulundurduğunuzdan emin olmalısınız. Pasaport sırası beklerken çocuğunuzun ihtiyaç duyacağı şeyleri valizinizde bırakmamanız; onun yerine küçük bir sırt çantasında yanınızda bulundurmanız, sizin için daha kolay bir süreç oluşturacaktır.

Sunulan İmkanları Öğrenin

Birçok gemi turunda çocuklar, ücretsiz olarak kabul edilir. Bu sayede daha ekonomik bir tatil yapmış olursunuz ama bu durumda dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Bazı deniz yolu firmaları, sadece konaklamayı ücretsiz kabul ediyor. Bu durumda liman vergileri, devlet vergileri ve yakıt ücretini ödemeniz gerekebilir. Ayrıca, tur boyunca gemide yapılan bazı aktiviteler de ücretli olabilir. Tur öncesi satın alacağınız bazı ekstra hizmetler ile bunları da ekonomik bir şekilde halledebilirsiniz. Sağlık hizmetlerinde de bir ücret ödemeniz gerektiğini unutmamanızda fayda var..

gemide sunulan imkanlar

Çocuğunuzu Eğlendirin

Her gemi turunda mutlaka çocuklar da düşünülür ve onlara yönelik özel aktiviteler planlanır. Tur öncesinde ayarlanan ve tur boyunca uygulanan çeşitli aktiviteler vardır. Siz de tatil öncesi bu aktiviteleri gözden geçirip çocuğunuz için uygun olanları seçebilirsiniz. Mini disko, çocuk kulüpleri ve boyama aktiviteleri, çocuklarınızın gemideki diğer çocuklarla kaynaşmasına ve tatilinizin bitimine kadar kendine bir oyun arkadaşı bulmasına yardımcı olur. Birçok gemide kütüphane ve bilgisayar odası da bulunmaktadır. Bu sayede okul çağındaki çocuğunuz bu alanlarda dilediği gibi vakit geçirebilir.