tatil arkadaşlığı

Tatile çıkmadan önce, ne kadar samimi olursanız olun ya da ne kadar tanırsanız tanıyın, tatile çıkacağınız insanı iş görüşmesi yapar gibi seçmeli, doğru insanla seyahat etmelisiniz. Böylece hem size zulüm olacak kötü bir deneyimi elimine etmiş, hem de keyifli bir tatilin kapılarını aralamış olursunuz. Peki tatile gideceğiniz insan hangi karakteristik özellikleri taşımalı?

1. Uyum sağlayabilen

uyumlu tatil arkadaşı

Mükemmel bir şekilde tasarladığınız tatil planının suya düşmesini istemiyorsanız, tatile çıkacağınız kişinin uyumlu bir insan olmasına özen göstermelisiniz. Ortak kararlar alıp, uzlaşmazlıkları yapıcı bir şekilde halledebileceğiniz bir arkadaşınızla yola çıktığınız sürece sınırsız eğlencenin keyfini sürebilirsiniz!

2. Keşfetmekten çekinmeyen

tatil keşifleri

Kimi insan bir eylemi gerçekleştirmeden önce bin defa düşünürken, kimisi olacakların merakıyla hareket eder. Önlem almak çoğu zaman iyi bir şey olsa da, tatile gittiğiniz arkadaşınızın kaybolmaktan, sokak sokak gezmekten ve bilmediği yerleri keşfetmekten keyif aldığına emin olmalısınız.

3. Yeri geldiğinde tabularını yıkabilen

konforlu tatil odaları

“Yapmam, etmem, gitmem” gibi kesin yargıları olan insanlarla yaptığınız tatil genellikle sizin için eziyet haline dönüşür. Seyahat ettiğiniz kişinin, yeri geldiğinde konfor alanından çıkabileceğine emin olursanız, bugüne kadar hiç yapmadığınız ufak tefek şeyleri yapmaktan dahi büyük haz alabilirsiniz.

4. Yeniliklere açık olan

seyahatte yenilik

Tatile çıkmayı planladığınız insanın günlük yaşamı, onun yenliklere açık olup olmadığı konusunda size tüyolar verebilir. Hep aynı restorana gidip, aynı yemeği yiyen bir insanın alışkanlıklarına bağlı olduğunu, dolayısıyla birlikte çıktığınız seyahatte de birçok şeyden şikayet edebileceğini unutmamalı; yenilikleri seven insanlarla yola çıkmalısınız.

5. Sosyalleşmeyi seven

tatilde tanışılan insanlar

Farklı şehirlere ya da farklı ülkelere ayak basmanın en keyifli yanlarından biri o kültürün insanlarını yakından tanımaktır. İnsanlarla iletişimi kuvvetli ve atılgan olan biri ile tatile çıktığınızda bu deneyimi birlikte yaşayabilir ve yeni arkadaşlıklar kurabilirsiniz.

6. Sorun değil, çözüm odaklı düşünen

hesapta olmayan tatil sorunları

Seyahate çıktığınızda hesapta olmayan sorunlarla karşılaşabilir ya da ters giden durumlar yaşayabilirsiniz. Böyle bir zamanda şikayet ederek sorunu daha da çok alevlendirecek biri yerine, her şeye çözüm üretmek amaçlı yaklaşan biriyle tatilde olursanız, hem kendinizi yalnız hissetmez hem de sorunların üstesinden ustalıkla gelebilirsiniz.

7. Her daim pratiklikten yana olan

tatil yol arkadaşı

Tatile gittiğinizde güne erken başlayıp yapmak istediğiniz birçok şeyi birkaç saate sığdırmak istiyorsanız, hızlı ve pratik davranmayı bilen birini kendinize yol arkadaşı olarak seçmeniz daha doğru olur. Böylece hem birlikte hareket etmenin tadına varabilir, hem de zamandan kazanarak kısacık zamana birçok anı sığdırabilirsiniz.