sıradışı tatil lokasyonları

Gezginlerin dikkatinden kaçan turistik noktalar, olağanüstü doğa güzelliklerine sahip şehirler ya da üstün mimari yapıları ile öne çıkan bölgeler, yeni ziyaretçilerini bekliyor. Eğlenceli, farklı ve egzotik coğrafyaları keşfetmenize yardımcı olabilmek için, dünyanın en sıra dışı tatil lokasyonlarını sizler için derledik.

Machu Picchu (Peru)

peru turları

Günümüze kadar özelliğini yitirmeden ayakta kalmayı başaran Antik İnka Şehri, olağanüstü doğası, tarihi dokusu, karmaşık merdiven sistemleri ve 3000 basamağı ile her yıl milyonlarca turisti kendine çekmeyi başarıyor. And Dağlarının eteklerinde bulunan bu özel şehri gezmek, size benzersiz bir deneyim vadediyor.

Po Lin Manastırı (Hong Konk)

hong kong tatili

1906 yılında tamamlanan Po Lin Manastırı, Budistler için hem sembolik hem de dini anlamda çok özel bir anlam taşıyor. Geçmişi, bugünü ve geleceği temsil eden Tai Mao Pung heykeli, mekanın büyüsünü artırıyor. Eğer yolunuz Hong Konk’a düşerse gezi rotalarınız arasına Po Lin Manastırı’nı da eklemeyi unutmayın.

Büyük Kanyon (Amerika)

amerika büyük kanyon

Kolorado Nehrinin milyonlarca yıl boyunca özenle şekillendirdiği Büyük Kanyon, dünyanın en eski ve en göz alıcı doğal oluşumları arasında yer alıyor. Aynı zamanda ulusal park özeliği de bulunan Kanyon, sarı ve kahverengi tonlarını barındıran binlerce vadi, tepe ve kanal ile büyülüyor.

Kapodokya (Türkiye)

kapadokya turları

Avanos, Ürgüp, Göreme, Uçhisar, Derinkuyu ve Kaymaklı gibi bölgeleri içinde barındıran Kapadokya; antik yer altı şehirleri, kiliseleri ve mağaraları ile Türkiye’nin en önemli turistik noktaları arasında öne çıkıyor. Kapadokya’da bisiklet, motosiklet veya atv kiralayarak özel rotaları gezebilir; balon turu, ata binme ve safari gibi farklı aktiviteleri deneyimleyebilirsiniz.

Kurtarıcı İsa Heykeli (Brezilya)

brezilya uçak bileti

2007 yılında dünyanın yeni yedi harikası arasına girmeyi başaran Kurtarıcı İsa Heykeli, şehrin en önemli sembolü olarak kabul ediliyor. Corcovado Dağı üzerine konumlandırılan İsa Heykeli, Rio de Janeiro‘nun tüm güzelliklerini önünüze seriyor.

Salina Turda Tuz Madeni (Romanya)

romanya

İnsan eliyle yapılan en göz alıcı mekanlardan biri olan Salina Turda Tuz Madeni, dünyanın en büyük yer altı müzesi olma özelliği taşıyor. Salina Turda‘da özel asansörler veya merdivenler ile 120 metre inerek; kayıklar ile mağaranın iç kısımlarına ulaşabilirsiniz. Ayrıca müze, amfi tiyatro, masa tenisi veya bowling gibi aktiviteler sayesinde eğlenceli zaman geçirebilirsiniz.

Çikolata Tepeleri (Filipinler)

filipinler

Sıra dışı yer şekillerinin bulunduğu, tertemiz havası ve uçsuz bucaksız ormanı ile içinizi ferahlatacak bir gezi noktası arıyorsanız, Çikolata Tepesi’nin beklentilerinizi boşa çıkarmayacağına emin olabilirsiniz. 50 kilometreden geniş bir alana yayılan 1776 tepe, koni şeklindeki görüntüsü ve kahverenginin en özel tonlarını üzerinde taşıyor. Uzaktan bakıldığında çikolata topu şeklinde gözüken tepeler, birbirinden eşsiz fotoğraflar çekmenize de olanak tanıyor.