san fransisco tatili

Amerika’da Eğlenceli Bir Şehir Tatili Deneyimi: San Francisco! Bölgenin kültürel ve finansal yönden önemli merkezlerinden biri olarak kabul ediliyor. Eyaletin kuzey bölümünde yer alan San Francisco, Amerika’da tatil yapmak için uygun bölgelerden bir tanesi. 19. yüzyılın ortalarına doğru büyük bir gelişim gösteren şehrin, Amerika’nın tarihteki en acı olaylarından biri olan 1906 depreminde büyük yıkıma uğradığı biliniyor. Çok sayıda kayıp yaşanan bu yıllarda şehir önemli bir hızla yeniden toparlanmış ve bugünlerde Amerika için önemli bir merkez olarak anılıyor.

Amerikan Tarzı Eğlenceli Tatil

Şehrin iklimi yaşantıyı daha kolay ve keyifli bir hale getirirken, tatil imkanlarını da arttırıyor. Şehirde çok yüksek sıcaklıklar olmadığı gibi, yıl içinde sıcaklık değişimleri de çok fazla olmuyor. Victoria tarzı yapıları ile hayranlık uyandıran yapılara ev sahipliği yapan San Francisco, Amerika’nın görülmesi gereken kentlerinden biri oluyor. Şehrin tam kalbinde bulunan Union Square binası gezilecek yerlerin başında geliyor. Burada bulunan parkta kış aylarında kurulan kayak pisti, eğlenceli aktiviteler için imkan tanıyor. Özellikle noel döneminde görkemli dekorasyonlar ve ilginç aktiviteler ile turistler için mükemmel bir gezi alanı oluyor. İçerisinde dünyaca ünlü markalar ve yeme içme alanları bulunan bölge, şehrin en güzel merkezlerinden bir tanesi. San Francisco ziyaretizde mutlaka gezi listenize eklemeniz gereken Union Square yıl boyunca çok sayıda ziyaretçi ağırlıyor.

Union Square’e yakın konumda Cable Car, diğer bir adıyla nostaljik tramvayın ana istasyonu bulunuyor. Şehrin pek çok noktasına tramvay ile ulaşabileceğiniz gibi, alternatif ulaşım seçeneklerinden de faydalanabilirsiniz. Profesyonel bir rehber eşliğinde ulaşım sıkıntısı yaşamaksızın gezinizi tamamlamak isterseniz, San Francisco turları da ideal seçenekler arasında bulunuyor. Eğer bağımsız bir tatil gerçekleştirecekseniz bu tramvaya Powell Street ana istasyonundan binip son durak olan Fisherman’s Wharf’ta inerek açık havada keyifli bir şehir turu yapabilirsiniz. Bu sayede şehrin bir başka turistik bölgesine de rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Fisherman’s Wharf durağında inip yapacağınız kısa bir yürüyüş sonunda bölge merkezine ulaşabilirsiniz. Yılın her döneminde kalabalık ve renkli görüntülere sahne olan bu alanda dilediğiniz gibi gezebilir, kafelerinde şehrin yöresel tatlarını deneyimleyebilirsiniz. Aynı zamanda bölgede deniz aslanları için kurulan yapay bir iskele de bulunuyor. Burayı ziyaret ederek deniz aslanlarının güneşlenmesini izleyebilirsiniz.

Dünyaca Ünlü Yapıları Ziyaret Edin

San Francisco

Dünyanın en uzun yedinci köprüsü olan Golden Gate Köprüsü de San Francisco’da bulunuyor. Şehrin ve ülkenin en önemli simgelerinden biri olan köprü, turuncu rengi ve ışıklandırmasıyla ilginç bir görsel şölen oluşturuyor. Yaklaşık üç kilometrelik uzunluğa sahip olan köprüyü dilerseniz yürüyerek, dilerseniz bisiklet ya da arabayla geçme imkanınız bulunuyor. Köprünün üzerinde Bridge Cafe adlı hediyelik eşya ve içecek çeşitlerinin sunulduğu bir tesis de bulunuyor. Burada sevdikleriniz için anlamlı hediyeler alabilir, köprünün eşsiz manzarası eşliğinde içeceğinizi yudumlayabilirsiniz. Köprünün yakınında bulunan Golden Gate Park da ziyaret için ideal alanlardan. Parkın içinde bulunan Japon çay bahçesi yoğun ilgi gören bölgelerden bir tanesi.

Amerika’da bulunan en eski ve en büyük Çin mahallesi de San Francisco’da yer alıyor. Eğer Çin kültürüne ve yerel lezzetlerine ilginiz varsa, Çin mahallesinde pek çok lezzet deneyimleyebilir, hediyelik eşya çeşitlerine de göz atabilirsiniz. Şehirde turizm yılın her döneminde hareketli olduğundan, konaklama için de pek çok seçenek bulunuyor. Rahat ulaşım için şehir merkezinde bulunan San Francisco otelleri öncelikli tercihiniz olmalı. Türkiye’den aktarmalı olarak ulaşabileceğiniz şehir için tatilinizi önceden planlayabilir, size en uygun tarihte San Francisco uçak bileti bulabilirsiniz.