Yılın 9 ayı denize girilebilen bir iklime sahip, Atlantik Okyanusu’nda yüzme keyfi yaşatan ve Amerika’nın “Sunshine State” yani güneşli eyaleti olarak adlandırılan Amerika'nın Güneşli Eyaleti Florida’da da sizi harika bir doğa ile tamamen farklı bir kültür karşılıyor olacak.

Plajları, harika gün batımları, timsah turları ve Disney World’ü ile Amerika’nın Florida eyaleti hem çocuklarınızla hem arkadaşlarınızla geçirebileceğiniz unutulmayacak bir tatil vaat ediyor. Kısa bir süre önce başlatılan doğrudan uçuşlar sayesinde önce Miami’ye uçabilir, şehrin her mevsim ılık, tadına doyum olmayan havasını soluduktan sonra Florida eyaletini keşfetmek üzere yola koyulabilirsiniz.

miami-2

Miami’nin lüks otellerin bulunduğu, bembeyaz bir kumsala, palmiyelere ve bitmeyen bir gece hayatına sahip bölgesi South Beach; kısaltılmış şekliyle SoBe olarak adlandırılıyor. Ocean Drive, Lincoln Caddesi, kafeleri, restoranları ile ünlü olan SoBE, aynı zamanda konaklamak için de Miami’nin en çok tercih edilen bölgesidir.

Florida'da mutlaka görülmesi gereken bir diğer noktalardan biri olan Key West Adası Amerika’nın en güney noktasında yer alıyor. Key West turu çerçevesinde, enfes manzaralı yollardan geçerek adaya 3 saatte ulaşabilirsiniz. Yazar Ernest Hemingway’in evine ve görülmeye değer müzelere de ev sahipliği yapan Key West; yelken, dalış gibi spor imkanları barındırıyor. Akdeniz – Amerikan sentezine sahip Key West’te bisiklet kiralayarak dolaşabilir, Amerika’nın başka hiçbir yerinde bulamayacağınız yerel lezzetleri tadabilirsiniz.

miami-5

Amerika turu sırasında, eğer gerçek dünyadan biraz olsun uzaklaşmak, renkli bir hayal dünyasına girmek veya adrenalin seviyenizi artırmak isterseniz Disney World ve Universal Stüdyoları tam size göre. Farklı konseptlere sahip tema parkları, her yaşa uygun çeşitli atraksiyonları, şovları ve restoranları ile Orlando şehrinde yer alan bu iki eğlence parkı sizi sınırsız bir eğlence dünyasının içerisine sokuyor. Disneyland turu çerçevesinde, Magic Kingdom, EPCOT, Animal Kingdom ve Hollywood Studios tema parklarını ziyaret edebilirsiniz.

orlando-1

Florida Seyahatinizde Neler Yapabilirsiniz?

- Miami turunda, ünlülerin yaşadığı Star Island’a düzenlenen gezilere katılabilirsiniz.

- Key West’e sadece 30 dakika mesafede bulunan Küba’ya geçebilirsiniz.

- Timsah turlarının düzenlendiği Everglades National Park’ta yavru timsahları elinize alabilir, bataklıkta timsahların arasında tura çıkabilirsiniz.

- Miami’den Bahamalar’a giden seyahat gemileri ile Bahamalar’ı keşfedebilirsiniz.

- Florida seyahatiniz sırasında; Orlando, Key West, Fort Lauderdale’e turlarla gidebileceğiniz gibi buralara araba kiralayarak da ulaşabilirsiniz. Böylelikle Amerikalıların ünlü “road trip – karayolu seyahati” kültürünü deneyimleme, yol üstündeki nefes kesici noktalarda vakit geçirme imkanını elde edebilirsiniz.