Her biri farklı konseptte tasarlanmış dev otel komplekslerinin bulunduğu ”Günahlar Şehri” Harikalar Diyarı: Las Vegas, tatilini eğlenerek geçirmek isteyenlere sayısız olanak sunuyor. Dünyanın en fazla turist çeken şehirleri arasında gösterilmesini sağlayan bu özelliğine ek olarak, kent çevresinde doğa tutkunlarının da hoşuna gidecek pek çok aktivite bulunuyor.

Las Vegas Nerede ve Nasıl Gidilir?

Las Vegas Nerede ve Nasıl Gidilir?

Nevada Eyaleti’nin en büyük kenti olan Las Vegas, Mojave Çölü’nün sınırları içerisinde yer alıyor. 1931’de ülke genelinde kumarhanelerin yasal hale getirilmesinin ardında,n girişimci Bugsy Siegel’in çabaları sonucu kanun kaçaklarının barındığı, ıssız bir yerleşimden eğlence cennetine dönüşen kentte yıl boyunca çöl ikliminin etkileri görülüyor. Yaz ayları aşırı sıcak ve kurak geçerken, yılın geri kalan bölümlerinde günler daha ılıman geçiyor. Bu yüzden Las Vegas’a gitmek için en ideal dönem olarak Eylül-Mayıs arası gösteriliyor.

Ülkemizden kente Türk Hava Yolları’nın aktarmalı uçak seferleri ile ulaşabilmek mümkün. Transfer yapılan şehre ve hava yolu şirketine bağlı olarak McCarran Uluslararası Havalimanı’nın 3 numaralı terminalinde sonlanan uçuşlar, 20 ila 25 saat arasında sürüyor. Kat edilen mesafe ve yoğun ilgi, Las Vegas uçak bileti fiyatlarının yükselmesine neden oluyor. Ancak bu durumu erken rezervasyon yaptırarak kolayca aşabilirsiniz.

Las Vegas Gezilecek Yerler

Las Vegas otelleri, kumarhaneleri, tema parkları, gece kulüpleri aracılığıyla konuklarına tatilleri boyunca Amerikan rüyasını doyasıya deneyimleme fırsatı veriyor. Bu deneyimden maksimum keyif almak için gezi listenizin ilk sırasında, kentin en kalabalık ve aynı zamanda en canlı bölgesi olan Las Vegas Strip’e yer verebilirsiniz. Caddenin en önemli özelliği, aralarında MGM, Bellagio ve Mirage’ın da bulunduğu Vegas’ın en ünlü 14 oteline ev sahipliği yapıyor olması. Özellikle akşam saatlerinde ziyaret etmenizi önereceğimiz caddede ilerlerken Bellagio’nun bahçesindeki havuzda sergilenen şovları ve The Mirage’ın her saat başı tekrarlanan yanardağ gösterisini izleyebilirsiniz. Kentin ışıl ışıl manzarasını izlemek içinse Stratosphere’in 350 metre yüksekliğindeki kulesine çıkabilirsiniz. Benzer bir deneyimi yaşamak için tabelasının tasarımında Montgolfier Kardeşler’in balonundan ilham alınan Paris Las Vegas’ın bahçesindeki 165 metrelik Eyfel Kulesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Strip’in güney ucuna ulaştığınızda ise bahçesindeki Giza Piramidi ve Sfenks kopyasıyla Antik Mısır esintileri taşıyan Luxor’a uğrayabilirsiniz.

Kentin tarihi ve kültürü hakkında detaylı bilgileri ise Las Vegas turları dahilinde ziyaret edebileceğiniz müzeler vasıtasıyla alabilirsiniz. Asıl adı Organize Suçlar ve Yasa Uygulama Ulusal Müzesi olan Çete Müzesi (Mob Museum), sadece kentin değil tüm Amerika’nın organize suçla mücadelesi ile ilgili birbirinden değerli bilgiler barındırıyor. Ayrıca müzeyi ziyaret ederseniz, Vegas’ın ilk kumarhanesine dair detayları da öğrenebilirsiniz. Neon Müzesi’nde ise eski kumarhanelerde ve dükkanlarda kullanılmış 200’ün üzerinde tabela sergileniyor.

Las Vegas’ta Neler Yapılır?

Las Vegas tatili sırasında yapabileceğiniz aktiviteler sadece Strip üzerindeki otelleri, kumarhaneleri ve müzeleri ziyaretten ibaret değil. Alışveriş tutkunuysanız, gezi rotanıza turistik anlamda oldukça popüler olan Fremont Caddesi’ni dahil edebilirsiniz. Las Vegas Bulvarı ile çevresindeki tesisler yapılmadan önce, kentin bir numaralı cazibe merkezi konumunda olan cadde, günümüzde alışveriş yapmak ve müzik gruplarının canlı performanslarını izlemek isteyenler tarafından sıklıkla ziyaret ediliyor.

Las Vegas ve çevresindeki çölün kendine has doğal güzelliklerini keşfetmek içinse Red Rock Kanyonu turlarına katılabilir veya Büyük Kanyon Ulusal Parkı’nı ziyaret edebilirsiniz. Kaya tırmanışı için ideal pek çok parkuru barındıran kanyona yönelik olarak düzenlenen turlar esnasında, gün batımının yarattığı nefes kesici manzarayı seyretme olanağı bulabilirsiniz. Ayrıca kanyon içerisindeki nehirde rafting yapabilir ya da çadır kurup, doğa ile baş başa bir gece geçirebilirsiniz.

Las Vegas’ta neler yapılır diyenlere önereceğimiz son aktivite ise daha çok adrenalin tutkunlarını ilgilendiriyor. Eğer hava dalışı yapmak ilginizi çekiyorsa kongre merkezi içerisinde faaliyet gösteren Vegas Indoor Skydiving’e birkaç saatinizi ayırabilirsiniz.