avrupada alternatif ulaşım

Avrupa, hem Türkiye’ye yakın olduğu hem de birçok cazip şehri barındırdığı için yurt dışı tatillerinin tercih edilen destinasyonlarından biri oluyor. Bu güzel kıtayı gezmenin uçak dışında birçok alternatifleri de bulunuyor. Bu seçenekleri değerlendirerek, farklı bir tatil deneyimi yaşayabilir, Avrupa’yı başka bir gözle keşfedebilirsiniz.
Tren Yolculuğunun Tadına Varın

Avrupa kıt’ası belki de tüm dünyanın en gelişmiş tren yolu ağına ev sahipliği yapıyor. Çoğu Avrupalı kıta içindeki seyahatlerinde demir yolunu tercih ediyor. Siz de bu şekilde seyahat ederek, uçakla yolculuk ettiğinizde şahit olamayacağınız birçok güzelliği keşfedebilirsiniz. Üstelik Avrupa’da tren yolu şirketleri, gençlere, öğrencilere, toplu halde seyahat eden gruplara ve 65 yaş üstü yolculara indirimler sunuyor. Aylık, haftalık tren biletlerini tercih ederek, eğlenceli rotalar oluşturabilir, maceralı yolculuklar yaşayabilirsiniz.

avrupada tren yolculuğu

Avrupa’ya Bir De Denizden Bakın

Avrupa’da değişik bir seyahat deneyimi yaşamanın bir diğer yolu da, gemi ile yolculuk etmek oluyor. Ulaşım ağı oldukça gelişmiş bir kıta olduğu için Avrupa’da hemen hemen tüm denizaşırı mesafelerde feribot ve gemi seferleri düzenleniyor. Almanya’dan İskandinav ülkelerine hatta İspanya‘dan Kuzey Afrika’da bulunan Fas’a bile deniz yolculuğu ile seyahat edebilirsiniz. Dilerseniz tatilinizin en başından itibaren yani Türkiye’den Avrupa’ya giderken bile gemi yolculuğunu tercih edebilirsiniz. Gemi ve feribotlarla seyahat etmek hem konforlu hem de eğlenceli oldukları gibi birçok gemide alışverişin keyfini çıkarabileceğiniz duty free mağazalar da bulunuyor.

avrupaya gemi seyahati

Seyahat Ederken Sosyalleşin

Avrupa’da oldukça popüler olan fakat Türkiye’de henüz yeterince tanınmayan bir seyahat yöntemi ise araba paylaşımı. Aynı istikamete giden yolcuları bir arabada buluşturan araba paylaşımı sistemi ile çok uygun fiyatlara seyahat etmek mümkün oluyor. Bu hizmeti veren İnternet sitelerini ziyaret ederek gitmek istediğiniz yöne seyahat edecek arabaları, arabalarda bulunan kişiler ile ilgili kısa bilgileri inceleyebilirsiniz. Seyahat etmek istediğiniz arabayı seçtikten sonra kolayca yerinizi ayırtabilir ve yepyeni bir maceraya atılabilirsiniz. Avrupa’da yolculuk etmenin en popüler ve sosyal yöntemi olan araba paylaşımı sayesinde, yeni dostlar edinebilir, onların tavsiyeleri ile Avrupa gezinize yeni keşifler katabilirsiniz.

araba seyahati

Avrupa’nın Doğasını Yolculukta Keşfedin

Avrupa’da en az demir yolu ulaşımı kadar gelişmiş kara yolu ulaşımı seçenekleri de gezginlerin yüzünü güldürüyor. Böylece, otobüs seferleri de bu kıt’ada seyahat etmek için oldukça elverişli bir seçenek oluyor. Hemen hemen tüm Avrupa şehirlerine otobüs seferleri düzenleniyor.. Bu seferleri tercih etmenin avantajlarından biri uygun fiyata yolculuk etmek olurken, kara yolunu tercih ederek Avrupa’nın şehirler arası yollarında bulunan göller ve ormanlar gibi doğal güzelliklerine şahit olma şansına da sahip oluyorsunuz.

avrupanın doğasına yolculuk