Hem Dinlence Hem Eğlence İsteyenlerin Adresi Alaçatı

Tatilcilerin gözdesi, Ege’nin incisi Alaçatı, lavanta kokuları ile misafirlerini karşılıyor. Renkli pencereleri, taş kaldırımları, cumbalı evleri, antikacıları, çiçekli balkonları ve rengarenk dükkanları ile tanınan Hem Dinlence Hem Eğlence İsteyenlerin Adresi Alaçatı, cafe ve restoranları kadar butik otelleri ile de güzel bir tatilin müjdesini veriyor. Orta ve üst seviyedeki bütçeler için uygun olan Alaçatı, son yıllarda artan popülerite ile doğru oranda fiyat yükselişi ile de haberlere konu oluyor.

Alaçatı

Alaçatı’ya Nasıl Gidilir? 

İzmir’e bağlı olan Alaçatı’ya en yakın havaalanı İzmir Adnan Menderes Havaalanı oluyor. Havaalanından Alaçatı’ya mesafe 85 km ölçülüyor. Özel araçla yaklaşık 45 dakika süren yol, toplu taşımayla da kat edilebiliyor. Havaalanından araç kiralanarak Alaçatı’ya gidilebildiği gibi Havaş vasıtasıyla Çeşme otogarına gidilerek oradan ticari taksilerle Alaçatı’ya geçilebiliyor. Türkiye içindeki diğer şehirlerden de Çeşme Otogarı’na direkt otobüsle ulaşım mümkün oluyor.

alaçatıya nasıl gidilir?

Alaçatı’da Neler Yapılır? 

Turistik değerini her geçen gün artıran ve gündüz aktiviteleri kadar gece hayatında da aktifleşen Alaçatı‘da yapılacaklar listesinde maddeler her geçen gün artıyor. Alaçatı’yı ziyaret edeceklere ilk öneri Hacımemiş sokağı oluyor. Antikacıların, cafe ve restoranların yan yana dizildiği sokak, seramik ve cam atölyeleri ile görsel bir şölen vadediyor. Alışveriş ve gezi için adres olan Hacımemiş, gün arası dinlenceleri keyif haline getiriyor. Elbette Alaçatı deyince akla deniz ve spor geliyor ve Alaçatı sahillerine doğru tur başlıyor. Beachler, plajlar Alaçatı’ya deniz turizmi için gelenlerin seçimi olurken, su sporları ve özellikle sörf tatilcileri memnun ediyor. Daha sakin bir tatil hayal edenler ise ıssız koylarda denize girerek ihtiyaçlarına cevap buluyor. Deniz sefasının ardından romantik gün batımı ile günü sonlandırmak isteyenler için bölgedeki dört yel değirmeni öneriliyor. Kahve içerek gün batımını seyredilebileceği yel değirmenleri hemen şehir merkezinde bulunuyor. Gündüz aktivite sayısı bol olduğu gibi, gece de Alaçatı uyumuyor. Aya Yorgi Koyu’nda sabahın ilk ışıklarına kadar eğlencenin sürdüğü bölgede ünlü eğlence zincirlerinin halkaları da gece kulübüne dönüşen beachler de dikkat çekiyor. Farklı müzikleri misafirlerle buluşturan alternatif mekanlar, pub, bar ve meyhaneler ziyaretçileri eğlenceye doyuruyor.

Alaçatı'da Neler Yapılır?

Alaçatı Yemekleri 

Ege mutfağının gözde zeytinyağlıları Alaçatı’da da misafirlerin damaklarında iz bırakıyor. Sıcak otların, mezelerin restoranlarda vitrinleri süslediği kentte, meyhaneler yoğunlukta bulunuyor. Canlı müzikle beraber rakı keyfi yapmak isteyenleri pek çok alternatifin beklediği Alaçatı’da özellikle asma yaprağı ile yapılan yemekler nam salıyor. Balık ve deniz ürünleri Ege zeytinyağlılarına eşlik ederken, Alaçatı’da dünya lezzetlerini de Çeşme’ye getiren ünlü restoranlar bulunuyor. Her damak tadına uygun yiyeceğin bulunabileceği restoranlar arasında fast food yiyeceklere de rastlanıyor. Bölgenin tatlı olarak ünlü yiyeceği ise damla sakızlı kurabiye oluyor. Midye dolmanın en tazesini yiyebileceğiniz, damla sakızlı kurabiyenin tadına varabileceğiniz ve sakızlı kahve ile günün keyfine imza atabileceğiniz semtin gece hayatı ise sizi dansa kaldırıyor.

Alaçatı Yemekleri

Butik Oteller Konfor Vadediyor 

Alaçatı’da büyük otel zincirlerinin yanı sıra, butik otel alternatifleri de yer alıyor. Farklı konseptlerde butik oteller misafirlerini ağırlamayı bekliyor. Butik otellerde havuzlar ve plajlar da bulunuyor. Otantik atmosferleri ile dikkat çeken butik oteller, hem şehir merkezinde hem de koyların çevresinde yer alıyor. Tatil için Alaçatı’ya tercih edenler motel ve pansiyonlarda da kalınabileceğinin altı çiziyor.

Butik Oteller Konfor Vadediyor

Siz de tatil rotanızı Ege’ye çevirerek, Tatilsepeti aracılığıyla planlarınızı yapabilirsiniz. Alaçatı’da unutulmaz bir tatil sefası sürmek isteyenlerdenseniz siz de vakit kaybetmeden rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. Ege’nin rüzgarıyla ünlü semtinde hem denizin hem de huzurun kucağında dinlenebilir, eğlenebilirsiniz.