Karlı tepeleri, yemyeşil ormanları ve köpüklü kıyı şeridinin yanı sıra zengin ve renkli bir kültüre sahip Latin Amerika, Güney Amerika turları ile keşfedilmeyi bekliyor. Güney Amerika ülkelerinin ün salmış müzik stilleri, Brezilya’nın samba ve bossa novası, Kolombiya’nın salsası, Arjantin’in tango ve folklorik geleneksel müziği ile tüm bu coşkuyu yerinde hissedebilirsiniz. Latin Amerika turu ile Güney Amerika’da gezilecek yerleri keşfederek içinizi kıpır kıpır eden bu müzik ve dansları mutlaka bir de yerinde görmelisiniz!

Karnaval ve Samba Şovlarıyla Eşsiz Bir Gün Geçirin

Eğer renkli ve gösterişli şovlar ilginizi çekiyorsa Rio’da kesinlikle doğru adrestesiniz. Her sene Rio de Janerio şehrinde gerçekleştirilen ve dünyanın en21 büyük karnavalı olan Rio Karnavalı’nın büyüsünü, samba dansının enerjisini hissedebilirsiniz. En renkli kostümler ve en iyi dans figürlerinin sergilendiği Sambodromo’daki devasa şovda, şehrin en iyi samba okullarının performanslarını izleyebilirsiniz. 5 Gecelik Rio de Janeiro Karnaval Paketi ile karnavallara katılabilirsiniz.

brezilya - 3

Corcovado’ya Tırmanın

Rio de Janeiro’da herhangi bir hediyelik eşya dükkanına girerseniz hem kartpostallarda hem de diğer hediyelik eşya objelerinin pek çoğunda Corcovado dağını ve meşhur İsa Heykeli’ni görebilirsiniz. Dini inançlar bir yana, Rio’nun en sevilen sembolüne tırmanmak tam anlamıyla eşsiz bir deneyim. Heykeli yakından görmenin yanı sıra, şehre eşsiz bir bakış açısıyla en tepeden bakabilir, Tijuca yağmur ormanlarının güzelliğinde kaybolabilirsiniz.

El Yunque Yağmur Ormanları

El değmemiş ormanların sayısı dünya üzerinde her geçen gün daha da azalıyor. Güney Amerika’nın doğal güzellikteki el değmemiş ormanları sizi adeta yer yüzündeki cennette ağırlıyor.

arjantin - 2

Şarap Tatmaya Gidin

Genellikle şarapların ve şarap tadımının Akdeniz ülkelerinde yoğunlaştığını düşünürüz ancak Güney Amerika’nın şarapları tüm ön yargılarınızı değiştireceğini söyleyebiliriz. Şili dışında Buenos Aires, Mendoza ve Arjantin’de şarap tadım turlarına katılabilir, bölgenin meşhur ve birbirinden lezzetli şaraplarının tadına varabilirsiniz.

Yiyeceklerle Kendinizi Şımartın

Arjantin turu sonrası tartılara küsebilirsiniz. Biftekler Buenos Aires’in günlük yaşamının olmazsa olmazları arasında. Neredeyse her köşe başında bir parilla (et lokantası) bulabilir, birbirinden lezzetli steaklerin yanı sıra özel yapım şaraplarla özel lezzetlerin tadına varabilirsiniz. Bazı restoranlarda ise eşsiz yemeklerinizi Latin Amerika’nın yüksek enerjili müzikleri ve sambası ile renklendirebilirsiniz.

arjantin - 4

Iguazu Şelalelerinin Gücüne Tanık Olun

Dünyanın en büyük şelalesi olarak bilinen Iguazu şelalesi, 275 ayrı şelaleden oluşması ve 3 ayrı ülkeyi birleştirmesiyle dikkat çekiyor. Arjantin, Paraguay ve Brezilya üzerinden görülebilen bu eşsiz şelalenin en iyi görülebildiği noktanın Brezilya olduğunu not etmenizde fayda var.

Futbol Maçı İzleyin

Güney Amerika deyince salsa ve müzik dışında akla gelen diğer konu hiç şüphesiz ki futbol! Çeşitli spor aktivitelerine katılabilir, sporla alakalı müzeleri gezebilir, eğer futbola ilgiliyseniz seyahat süresince maçları canlı stadyumda tüm coşkusuyla izleyebilirsiniz.