Orlando’nun eğlence parkları hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için “Bırakın kendinizi eğlenceye: Orlando!” yazımız, huzurlarınızda! Orlando, Amerika Birleşik Devletleri’nin alışveriş ve eğlence merkezi olarak her yıl milyonlarca insanı ağırlıyor. Daha çok çocuklu ailelerin tercih ettiği bir bölge olmakla birlikte Orlando’da her yaş grubuna hitap eden pek çok farklı aktivite bulunuyor. Bunlardan en sevilenleri ise eğlence parklarında gerçekleştirilen organizasyonlar ve elbette başka hiçbir yerde göremeyeceğiniz ucuzluktaki outlet mağazalar.

Haydi Büyülü Bir Dünyaya: Disney World

Dünyanın dört bir yanına filmleri, efsanevi karakterleri ve masal kahramanları ile nam salmış olan Disney’in büyülü dünyası Orlanda’da. Disneyland adeta kendi içinde şehir sayılabilecek kadar büyük ve etkileyici bir alan. Bu alanda 6 farklı tema parkı bulunuyor. Bunlardan en çok tercih edileni ise masal kahramanlarının evlerini görebileceğiniz, hatta kendileri ile bire bir tanışma fırsatı bulabileceğiniz Magic Kingdom. Magic Kingdom’da aynı zamanda günde iki kez tüm Disney karakterlerinin bir araya gelerek yaptığı geçit törenini de izleyebilirsiniz. Magic Kingdom dışında farklı temalar etrafında oluşturulmuş başka dünyalar da Disneyland’in diğer seçenekleri. Bu parklardan 2 tanesi su parkı yani, aquapark. Bu nedenle yerleşkeye girmeden önce yanınıza yedek kıyafet ya da mayonuzu almayı unutmayın!

Orlando‘nun en çok tercih edilen eğlence parkları arasında başı çeken Disneyland, aynı zamanda alışveriş yapıp hoş bir akşam yemeği yemek için de fırsatlar sunuyor. Downtown Disney’de hediyelik eşya dükkanları ve restoranlar bütün ihtişamıyla sizi bekliyor. Ayrıca bu alanda ünlülerin işlettiği Planet Hollywood Restoranı da yer alıyor. Disney World; siz, çocuğunuz veya her ikiniz için de hem sınırsız eğlencenin hem de konforun en doğru adresi.

Afrika’nın Gizem Dolu İzleri: Animal Kingdom

Yalnızca hayal kahramanları değil, doğal dünya ile de içli dışlı olmak isterseniz Orlando’da sizin için harika bir alternatif bulunuyor. Animal Kingdom, Afrika’da yaşayan yabani hayvanların en doğal hallerine tanıklık edebileceğiniz The Kilimanjaro Safari deneyimini ziyaretçilerine sunuyor. Bu etkinlik aklınızı başınızdan alacak cinsten. Eğer Orlando’da gezmek için yeterince vaktiniz varsa bu unutulmaz deneyimi es geçmeyerek doğru bir seçim yapabilirsiniz.

Hollywood Filmlerini Yaşayın: Universal Studios

Orlando denince akla gelen bir diğer muhteşem eğlence alanı ise Universal Studios. Yıllardır sinema salonlarını ve daha sonra da insanların gündelik hayatlarını sarıp sarmalamayı başarmış pek çok film, film platosu ve kahramanları ile bu parkta karşılaşmanız mümkün. Shrek’ten Hulk’a, Örümcek Adam’dan Harry Potter’a kadar uzanan geniş bir yelpazede, Universal’in hayata geçirdiği projelerin etkinliklerini burada takip edebilirsiniz. İnanılmaz gösteriler ve aklınızı başınızdan alacak mekanlar ile Universal Studio gezisi, hayatınızın en unutulmaz anlarını size yaşatabilir. Etkinlikleri takip etmek için bir süre sıra beklemeniz gerekse bile beklediğiniz her dakikaya değeceğini siz de anlayacaksınız.

Tıpkı Disney’de olduğu gibi bu parkta da eğlence sonrası dinlenebileceğiniz, yemek yiyebileceğiniz ve alışveriş yapabileceğiniz bir Downtown Universal bulunuyor. Buradan kendinize küçük hatıralar satın alabileceğiniz gibi dünyanın en büyük Hard Rock barında kendinizi müziğe kaptırabilirsiniz.

Yunuslarla Yüzün: Sea World

Orlando’daki eğlence merkezlerinin ucu bucağı yok. Bunlardan biri de Sea World. Denizin büyüleyici güzelliğinden çıkıp gelen yunusları, balinaları ve diğer hayvanları görebileceğiniz bu alanda, sabahtan akşama dek ilginizi çekebilecek pek çok farklı gösteri yapılıyor. En revaçta olan gösteriler arasında ise katil balinaların oldukları ya da yunusların yüzgeçlerine tutunup yüzme fırsatı bulabileceğiniz eşsiz şovlar ön plana çıkıyor. Bunun yanı sıra Sea World’de her yerde göremeyeceğiniz dev bir akvaryum da ziyaretçilerini bekliyor.

Orlando’da bütün bunların yanı sıra oldukça sıra dışı deneyimler yaşamak için birbirinden farklı çok sayıda tesis bulunuyor. Bilim merkezleri, mağazalar, uzay gereçlerinin sergilendiği Kennedy müzesi şeklinde uzayıp giden bir liste ile bu şehri keşfetmek için uzun bir zaman dilimi gerektiğini fark edebilir ve seyahat planınızı buna göre yapmak isteyebilirsiniz. Çünkü burada eğlence dur durak bilmiyor.