Burcunuza göre Hafta Sonu Önerileri

Hafta içi çalışarak tüm enerjinizi tüketiyorsanız ve hafta sonları da bir türlü ne yapacağınıza karar veremiyorsanız, burcunuzun özelliklerine göre bir hafta sonu planlayabilirsiniz. Bu hafta sonu planınızda burçlar için hafta sonu önerileri ile bir değişiklik yapabilirsiniz. Burcunuza göre Hafta Sonu Önerileri neler mi?

Koç Burcu

Yüksek enerjisiyle bilinen olan koç burcu için hafta sonu, adrenalin içeriği yüksek ve mutlaka hareketli bir aktivitenin yer aldığı zaman dilimi anlamına gelir. Koç burçları için keşfedilmeyi bekleyen mekanlar,  yüksek hız ve adrenalin içeren bölgeler mükemmel bir hafta sonu kaçamağı olur. Hafta sonu Erciyes ya da Uludağ gibi kayak merkezlerinde yüksek bir adrenalin keyfi ya da rafting yapabilecekleri bir aktivite koçlar için biçilmiş kaftandır.

Boğa Burcu

Sadelik ve sessizliğin burcu olan boğalar,  doğa ile iç içe oldukları, lüks mekanların ve lezzetli yemeklerin bulunduğu ortamlara bayılır. Spontane bir hafta sonu kaçamağı hiç de boğalara göre değildir. Kalitesi ve güvenilirliği olan yeşil ile mavinin tüm tonlarını içinde barındıran mekanlar boğaların beğenisini kazanır. Boğalar özellikle kış aylarında İnegöl Ormanlar, İspir Yedigöller, Abant ve Uzun göl gibi doğal güzelliği ile ön plana çıkan yerlere hafta sonu tatile gidebilir.

İkizler Burcu

Neşesi, değişkenliği, dışa dönüklüğü ve güçlü iletişim kabiliyeti ile dikkat çeken ikizler, kalabalık olan yerleri çok sever. İnsana yakın olmak, sohbet etmek, eğlenmek ikizler için önemlidir. İkiler burcu insanları hafta sonlarında genel olarak eğlence mekânlarını tercih eder. Hafta sonu kaçamaklarını ise gece hayatı olan büyük metropollerde geçirmek ister. İkizler burcu için Hong Kong, Los Angeles, New York gibi kalabalık şehirlere hafta sonu kaçmak en güzel hafta sonu eğlencesidir.

Yengeç Burcu

Kırılgan, duygusal ve derin duygulara sahip olan yengeç burcu, zengin hayal güçleri ile dikkat çeker. Geçmişe olan özlemleri doğrultusunda nostaljik mekanları seven yengeçler, su grubu bir burç olduğundan dolayı mıdır bilinmez suya yakın mekânları tercih eder. Yengeçler için en mükemmel hafta sonu kaçamağı önerileri arasında Kıbrıs, Midilli adası, Muğla Akbük Koyu, Cunda adası, Gelidonya Feneri ve Adrasan koyu yer alır.

Aslan Burcu

Parlamayı, olayların orta noktasında olmayı ve ihtişamı seven aslanlar, tatil ve eğlence planları için mutlaka alternatiflere sahiptir. Lüksü seven aslan burcu, gösterişli mekânlara gider, krallara layık sofralarda yemek yer ve en kaliteli kıyafetleri alır. Gece ve eğlence hayatı ile ünlü İspanya Alhambra Sarayı, İbiza, Las Vegas yurt dışı hafta sonu kaçamağı için ideal bir seçim olabilir.

Başak Burcu

Titizliği ve mükemmelliği ile ünlü bir burç olan başak, hafta sonu kaçamağını bile çok önceden planlar ve herhangi bir aksilik çıkmaması için tekrar tekrar planının üstünden geçer. Başak burcu için en ideal hafta sonu kaçamağı, SPA merkezi ve kaplıcaya sahip yerlerdir. Hafta sonu Bozcaada bağ bozumuna, Şirince’de bir kahvaltı keyfine ya da küçük bir dağ oteline gitmek başak burçları için iyi bir seçenek olabilir.

Terazi Burcu

Dengeyi hayatının her noktasına uygulamaya çalışan teraziler, sanatçı kişilikleri ve estetiksel zevkleri ile diğer burçlar arasından sıyrılır. Genellikle grup faaliyetlerini seven terazi burcu, hafta sonu için ya müze ve sanat galerileri ile ünlü şehirlere kaçmak ister ya da lüks ve estetiğin bir araya geldiği mekanlara arkadaşlarıyla birlikte kaçar.

Akrep Burcu

Gizemli bir burç olan akrep burcu güçlü sezgileri ile dikkat çeken bir burçtur. Tüm hafta boyunca çalışan ve enerjisini işe harcayan akrepler hafta sonları sıra dışı ve egzotik zaman geçirmeyi sever. Akrepler için en ideal hafta sonu seçeneği Hasankeyf’in gizemli topraklarına, Dara Antik Kenti’ne ve Göbeklitepe’ye yolculuk olabilir.

Yay Burcu

Neşeli ve gezgin bir ruha sahip olan yay burcu için hafta sonu farklı şehirler, farklı lezzetler ve farklı kültürler demektir. Keşfetmek istedikleri yeni şehirlere yolculuk yapmak mesela bir Karadeniz turu veya bir Güneydoğu turu yaylar için iyi bir hafta sonu seçeneği olabilir.

Oğlak Burcu

Kalitesi, sabırlılığı ve kuralcı tavrıyla tanınan oğlak burcu, kendine özgü bir saygınlığa sahiptir. İşkolik bir burç olan oğlak, tarihi ile ön plana çıkan şehirlere gitmeyi sever. Hafta sonu için mimari yapısı ve geleneksel tarzı ile dikkat çeken İstanbul sokakları, Mardin, Kapadokya, Göreme kaya evleri iyi bir seçenek olabilir.

Kova Burcu

Marjinal bir tarza sahip olan kova burcu, yeniliklere ve değişikliklere açık yapısı ile dikkat çeker. Kalabalıkları seven kova burcu arkadaş canlısı yapısından dolayı hafta sonlarında kamp, dağcılık, rafting gibi aktiviteleri yapmayı tercih eder. Hafta sonu için Dalaman çayı, Manavgat, Melen çayı gibi bölgelerde rafting yapmak ve mağara gezileri kovalar için heyecanlı bir hafta sonu kaçamağı olabilir.

Balık Burcu

Hassas, duygusal bir burç olan balık, merhametli yapıları ve hayalcilikleri ile dikkat çeker. Melankolik olan balıklar, sınırsız romantizm içeren sessiz ve sakin yerleri sever. Akdeniz’in minik bir sahil kasabasına yapılan bir hafta sonu kaçamağı balıklar için ideal bir seçenektir.