1 – Cafe Majestic

Porto’yu ziyaret edenlerin uğramadan geçemedikleri bir kafedir. Günümüzde oldukça popüler olan Cafe Majestic eskiden şehrin seçkin sanatçılarının toplandığı bir yer olarak bilinmektedir. Santa Catarina caddesinde yer alır ve günün her saati kalabalıktır. Hatta bazen kafeye girmek için uzun bir süre sırada beklemeniz gerekebilir. Dünyanın en güzel 10 kafesinden biri olarak adlandırılmaktadır. Kafe günümüzde turistlerin akınına uğradığı için fiyatlarda da artık göstermiş ve diğer kafelerden daha pahalı bir hale gelmiştir. Buna artışa kafedeki canlı piyano performansları da etkili olmuştur.  Porto otellerinde konaklayarak sizde buraya gelebilir ve lezzetli çikolatalı pastalarından tatmalısınız!

2- Café A Brasileira

Burası Brezilyalı bir kişi tarafından açılan, Lizbon’un en eski kafelerinden biridir. Kafe’nin açılmasın da ki temel amaç Brezilya kahvesinin tanıtılmak istenmesidir. Açıldığı zaman yazarlar ve birçok ünlü tarafından ziyaret edilmiş, kısa süre içinde ünlenmiştir. Küçük bir kafe olmasına rağmen isteyenlere dışarda oturma imkânı sunar. Şemsiyelerin altındaki ufak masa ve sandalyelerde oturabilir, bu sayede dışarıyı da izleyebilirsiniz. Kafenin içinde ilginç tarihi tablolar bulunmaktadır.

3- Negra Cafe Baixa

Lezzetli yemekleri, kahvaltısı ve meyve tabakları ile müşterilerin memnuniyetini sağlayan Negra Cafe, Porto’da R. Guedes de Azevedo caddesinde yer alır. Personelleri oldukça güler yüzlü ve anlayışlıdırlar. İçeri de ve dışarıda geniş alanları bulunmakta bu yüzden kalabalıkta olsa çok göze batmamaktadır. Rahat ve zarif bir dekorasyonu, ayrıca arka kısmında yer alan açık bir verandası bulunmaktadır. Müşteriler tarafından fiyatlarının oldukça makul olduğu belirtilmiştir. Eğer buraya yolunuz düşerse kahvaltısını denemeden geçmeyin deriz 😊

4- Pastéis de Belém

Kahveleri ve sunduğu atıştırmaklar dışında hamur işleriyle ünlenmiş bir kafedir. Portekiz’in meşhur muhallebi tartları olan Pasteis de nata ile ünlenmiş ve bir sürü ziyaretçi ağırlayarak popüler bir mekân haline gelmiştir. Bu kafe, Lizbon’da eski bir şeker kamışı rafinesinde kurulmuştur. Önünde uzun sıralar oluşmasına rağmen hızlı ilerlemekte ve insanları sıkmamaktadır. Buraya gelip mutlaka Nata tatlısını denemelisiniz. Ama unutmamak gerekir ki sıcak yenmesi gerekir ve soğuk yerseniz bir tadı çıkmaz 😊 Lizbon otellerinde yerinizi ayırtarak sizde bu kafeye gidebilir  ve bu lezzeti tatma şansını elde edebilirsiniz.

5- Zenith Brunch & Coctail Bar

Portoda kahvaltının tek adresi olarak bilinir. Kapısında uzun kuyruklar oluşmasına rağmen bunun hakkını fazlasıyla verir ve müşterilerinin memnun kalmasını sağlar. Ayrıca, pancake ve granola tarzı kahvaltıdan keyif alanlar içinde imkanlar sunmaktadır. Kahveleri oldukça lezzetlidir. Çalışanları hızlı ve güler yüzlüdür. Fıstık ezmeli pancake’ini denemenizi öneririz.

6- Pop Cereal Cafe

Lizbon’da yer alan bu kafe size çocukluğunuzun mutlu günlerini anımsatacaktır. Bu kafenin sundukları diğerlerinden biraz olsun farklıdır. İsminden de belli olduğu gibi dünyanın dört bir yanından gelen tahılları sizlere sunmaktadır. Tercihinizi sadece menüden seçmek zorunda değilsiniz. Eğer isterseniz özel sütlerle kendi karışımınızı yapabilir ve istediğiniz tahıllarla karıştırabilirsiniz. Pirinç sütü, soya sütü ve badem sütü gibi farklı seçenekler bulunmaktadır. Ayrıca, süt içmeyenler içinde farklı imkanlar sağlamaktadır. Dekoru ise oldukça enerjik ve mutluluk vericidir. Renkli bir pop- art ile duvarları kaplanmıştır ve kendine özgü tarzı ile insanların ilgisini çekmektedir. Fiyatları farklı yerlerden tahıl getirdikleri için pahalıdır ancak o lezzet için en azından bir kere de olsa gidilmesi gereken bir yer olduğunu düşünüyoruz.

 

 

 

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin