​Amerika’nın Büyüleyici Tema ve Roller Coaster Parkları

İşte eğlence dünyasının mimarı Amerika’nın Büyüleyici Tema ve Roller Coaster Parkları!  Eğer adrenalin ve “Roller Coaster bağımlısı” denince akla ilk siz geliyorsanız bu liste tam size göre.

Universal’s Islands of Adventure – Orlando, Florida

Florida’da bulunan Universal parklarından ilki, Universal’s Islands of Adventure yani Macera Adaları. Birçok roller coaster ve 3 boyutlu gezi turuna sahip olan park, eğlenmek için pek çok özelliği tek bir çatı altında topluyor.

Parkın en çok ziyaret edilen noktalarından biri, Harry Potter’ın büyülü dünyası. Bir diğer popüler tur ise Jurassic Park’ın yasaklı bölgelerinde yapılan Nehir Macerası!

Universal's Islands of Adventure - Orlando, Florida

Universal Studios Florida/ Orlando, Florida

Universal’ın Florida’da bulunan diğer tema parkının ismi Universal Studios. Bu parkta sevilen film ve TV karakterleri birden yanınızda beliriveriyor. Harry Potter’ın maceraları bu parkta da devam ediyor. Katılımcılar bu kez Gringotts Bankası’ndan kaçmaya çalışıyor. Park’ta Minionları sevenler için de 3 boyutlu bir macera bulunuyor.

Universal Studios Florida/ Orlando, Florida

Disney’s Animal Kingdom/ Orlando, Florida

Disney’s Animal Kingdom yani Hayvan Krallığı, Disney World ailesinin üyelerinden biri. Bu parkın temasında hayvanlar var. Burada kendinizi Afrika savanlarında hissedeceğiniz Kilimanjaro Safarisi, Yeti’den kaçarak gerçekleştireceğiniz Everest Keşfi gibi turlar bulunuyor.

Disney's Animal Kingdom/ Orlando, Florida

Epcot / Orlando, Florida

Disney World ailesinin bir diğer üyesi ise EPCOT. Farklı teknolojileri deneyimlemek fikri üzerine kurulmuş bu parkın ziyaretçileri; dünyanın etrafında gezmek, suyun altına inmek ve uzayda dolaşmak gibi farklı deneyimler yaşıyor.

Epcot / Orlando, Florida

SeaWorld / Florida & California

Florida ve California eyaletlerinde bulabileceğiniz SeaWorld deniz temasına sahip. Sonsuz Şelaleler, Atlantis Yolculuğu, Antartika: Penguen İmparatorluğu gibi hızlı ve bol aksiyonlu tur ve roller coaster deneyimi SeaWorld’ü ziyaret edenleri bekliyor.

SeaWorld / Florida & California

Six Flags / New Jersey & California

Six Flags, New Jersey ve California eyaletlerinde yer alan parkları ile roller coaster bağımlıların keyifli anlar vadediyor. Six Flags Great Adventure, New Jersey’de yer alıyor. 456 fit yüksekliğindeki dünyanın en uzun roller coaster’ına ev sahipliği yapan parkta, toplam 13 roller coaster bulunuyor. California eyaletinde yer alan Six Flags Magic Mountain ise dünyadaki tüm parklardan daha çok roller coaster’a ev sahipliği yapıyor. Burada tam tamına 19 roller coaster bulunuyor. Park, dünyadaki en iyi coaster koleksiyonuna sahip olarak kabul ediliyor.

Six Flags / New Jersey & California

LEGOLAND / Florida

Tema parkların son durağında ülkemizde de açılan Legoland var. Florida’da yer alan Legoland Florida Resort, tamamen çocuklara yönelik bir park. Burada elliden fazla tura katılan çocukları; farklı gösteriler, restoranlar, alışveriş merkezleri, botanik bahçesi ve su parkı gibi eğlenceli seçenekler bekliyor.

LEGOLAND / Florida