Bu Fuarları Kaçırmayın! Farklı farklı sektörler hakkındaki bilgilere toplu olarak ulaşmanın en eğlenceli yollarından biri fuarları gezmek olabilir. Ülkemizde de oldukça gelişmiş olan fuarcılık; aynı zamanda değişik milletlerden insanları bir araya getirip bilgi paylaşımında bulunmaya kolaylık sağlayabilir. Günümüzde spordan, otomotive, mobilyaya pek çok farklı sektörler için fuarlar kurulur. Siz de çalıştığınız veya ilgi duyduğunuz sektörü kapsayan fuar alanlarını gezerek sektörünüzdeki gelişmeleri takip edebilir, iş çevrenizi genişletebilirsiniz. Öyle ki katılacağınız uluslararası fuarlarda farklı ülkelerde bulunan şirketlerin yöneticileriyle tanışarak yeni şirket ortaklıkları bile oluşturabilirsiniz. Sektörünüzü veya ilgi alanınızı kapsayan fuarlara katılmadan önce internet üzerinden kaydınızı yaptırabilir, fuar boyunca nerede konaklayacağınızı o şehre, ülkeye gitmeden önce organize ederek zaman tasarrufu sağlayabilirsiniz. Fuarlar ilginizi çekiyorsa aşağıdaki listede farklı şehirlerde gerçekleşecek fuar organizasyonlarına ulaşabilirsiniz.

fuar organizasyonları

İstanbul Jewelry Show

Bu yıl 45.’si düzenlenecek olan bu fuarda yine çok konuşulacak değerli mücevherlere rastlayabilirsiniz. İstanbul’da yer alan CNR Expo’da gerçekleşecek olan fuarı ziyaretçileri 12-15 Ekim 2017 tarihleri arasında ziyaret edebilir. Siz de bu organizasyona katılarak Türkiye ve Tayland başta olmak üzere farklı orijinlere sahip takı, saat ve ekipmanları görebilirsiniz.

Ev’leniyoruz

Yeni evlenenler ve evini yeniden hazırlayanlara hitap eden bu fuarı Tüyap Diyarbakır Fuar ve Kongre Merkezi’nde ziyaret edebilirsiniz. Her evin ihtiyacı olan beyaz eşya, züccaciye ürünleri, en moda dekorasyon malzemelerinin yanı sıra 12-15 Ekim 2017 tarihleri arasında sergilenecek olan bu fuarda düğün organizasyon şirketleri, gelinlik ve damatlık satan markaları da bulabilirsiniz. Kısacası evlilik hazırlıkları içerisindeyseniz bu fuar sizin için ideal olabilir.

Sleep Well Expo

İstanbul’da gerçekleşecek olan bu fuarda yatak ve teknolojileri üretiminde bulunan markaları bulabilirsiniz. Bu yıl dördüncüsünün düzenleneceği bu fuarı 19-22 Ekim 2017 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde ziyaret edebilirsiniz. Fuarda son teknoloji ile üretilen rahat yatakların yanı sıra uyku kalitenizi arttıracak her türlü ürüne ulaşabilirsiniz.

İstanbul Kitap Fuarı

Her yıl daha fazla ziyaretçi çeken kitap fuarı İstanbul’da yaşayan kitap tutkunlarının yanı sıra İstanbul’a yakın şehirlerde yaşayan okuyucuların da ilgi odağı haline gelmektedir. Farklı türlerden bir sürü kitap bulabileceğiniz bu fuarda ayrıca sevdiğiniz yazarlarla tanışma ve birbirinden keyifli söyleşilere de katılma fırsatı bulabilirsiniz. 36. İstanbul Kitap Fuarı’nı 4-12 Kasım 2017 tarihlerinde İstanbul’da bulunan Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde ziyaret edebilirsiniz.

Ideo Bain

Ev eşyası, züccaciye, seramik, tekstil dizayn, kumaş ve ev tekstili ürünleri ilginizi çekiyorsa Paris’in kuzeyinde yer alan Parc des expositions, Paris nord villepinte fuar alanında sergilenecek bu fuarda aradığınızı bulabilirsiniz. Musluk, duş ve mobilya gibi farklı ürünlerin sergileneceği fuarı 6-10 Kasım 2017 tarihleri arasında gezebilirsiniz.

Optical Fair

Hong Kong’da 25.si düzenlenecek olan optik fuarında trend güneş gözlüklerinden kontakt lenslere kadar geniş bir ürün yelpazesi ile tanışma fırsatı bulabilirsiniz. Hong Kong Convention & Exhibition Centre’da sergilenecek ve 700’den fazla üreticinin katılacağı bu fuarı 8-10 Kasım 2017 tarihleri arasında gezebilirsiniz.

Dünya Tıp Fuarı

13-16 Kasım 2017 tarihleri arasında Almanya’nın Düsseldorf şehrinde gerçekleşecek olan bu fuarda hastane ekipmanları, muayene sistem ve teknolojileri, teşhis ve tedavi yöntemleri, güncel ameliyat teknikleri, araç ve gereçleri hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Sweetist Expo

Yılı şeker gibi bitirmek istiyorsanız bu fuar tam sizin için olabilir. Birbirinden lezzetli çikolata, lokum ve şekerleme ürünlerini 14-17 Aralık 2017 tarihleri arasında İstanbul Yeşilköy’de bulunan İstanbul Fuar Merkezi’nde tatma şansına erişebilirsiniz.

fuar