Dünyanın Dört Bir Tarafındaki Disneyland’lar ile Keyifli eğlenceler. Amerikalı film yapımcısı Walt Disney tarafından 1955 yılında kurulan Disneyland bugün dünyada Fransa, Hong Kong ve Japonya’da da bulunuyor.  Amerika’da California ve Florida eyaletinde yer alan eğlence parkı hem çocuklar hem de büyükler tarafından en çok ziyaret edilen yerler arasında bulunuyor.

Los Angeles Disneyland

Los Angeles’ın Anaheim Bölgesi’nde yer alan Disneyland, özellikle çocuklu ailelerin ilgisini çekiyor. Keyifli ve sürpriz dolu eğlenceleri ile muhteşem anlar yaşatan Disneyland, birbirinden güzel havai fişek gösterileri, geçit törenleri ve keyifli şenlikler sunuyor. Herkesin çocuk olduğu Disneyland’da eğlencenin yanı sıra lezzetli yemeklerin servis edildiği restoranlar ve alışveriş tutkunları için özel olarak tasarlanan dükkânlar da bulunuyor. Adım başı eğlence dağıtan merkezde etrafta sürekli dolaşan ve hediyeler dağıtan Disney karakterleri, gelen misafirlerle fotoğraf çektiriyor.  Disneyland tema parklarda yer alan oyuncaklar her yaştan insana hitap ediyor. Los Angeles İnternational Havaalanı’na 56 kilometre uzaklıkta yer alan Disneyland, John Wayne Havaalanı’na ise 21 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Eğlence diyarına Los Angeles Disneyland turları ile gelebilir ve Los Angeles otellerinde kalarak tatilinizi geçirebilirsiniz.

Paris Disneyland

Paris şehir merkezine 35 kilometre uzaklıkta yer alan Disneyland, Pluto, Donald Duck ve Mick Mouse gibi Disney karakterlerinin etrafınızda dolaştığı, kendinizi çizgi roman içerisinde hissedeceğiniz eğlenceli ve büyülü bir ortam sunuyor. Disneyland ve Walt Disney stüdyoları olmak üzere iki ana parktan oluşan eğlence merkezi için Türkiye’den Paris turları ya Disneyland turları ile gidebilirsiniz. Disneyland Park’ta Alâeddin, Uyuyan Güzel, Pamuk Prenses, Mini Mouse ve Mickey Mouse gibi kahramanların bulunduğu Fantasyland ve Vahşi Batı’nın canlandırıldığı Frontier Land bulunuyor. Bunlara ek olarak Uzay kahramanlarının yer aldığı Discoveryland ve Karayip Korsanları ile İndiana Jones’un canlandırıldığı Adventureland bölümleri bulunuyor. Bütün bu bölümlerin her birinde ayrı ayrı aktiviteler ve eğlence araçları yer alıyor.  Şehir merkezine gidip gelmek zor olduğu için parkın etrafını Disneyland Otelleri çevriliyor. Bu otellerden eğlence parkına düzenli olarak servisler kalkıyor.

Hong Kong Disneyland

34 bin kişilik kapasitesi ile dikkat çeken Disneyland, Toy Story Land, Fantasyland, Grizzly Gulch, Adventureland, Main Street U.S.A, Mystic Point ve Tomorrowland olmak üzere 7 adet tema parkı içeriyor. Diğer Disneyland parklarına oranla daha küçük olan Honk Kong Disneyland, ince detayları ve iyi düzenlenen planlaması ile misafirlerine heyecan verici ve büyüleyici bir atmosfer sunuyor. Daha çok küçük yaşta çocuğa sahip ailelere uygun olan eğlence parkında Grizzly Gulch ve Tomorrowland bölümleri adrenalin seven yetişkinlere hitap ediyor. Lezzetli yemeklerin servis edildiği restoran ve kafeleri ile misafirlerine muhteşem tatlar sunan eğlence parkında birbirinden ilginç hediyelerin yer aldığı alışveriş dükkânları da bulunuyor. Hong Kong turları ile Disneyland’a gidilebildiği gibi, sadece Disneyland turları ile daha geniş zamana yayarak eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz. Disneyland çevresinde yer alan Hong Kong otelleri için erken rezervasyon yaptırmak ekonomik açıdan daha uygun olabiliyor.

Tokyo Disneyland

1983 yılında ABD dışında açılan ilk Disneyland olan Tokyo Disneyland, Walt Disney’in filmleri baz alınarak tasarlanmış. Her gün misafirlerine hizmet veren eğlence parkı 7 tema parkıyla eğlence ve birçok aktivite fırsatı sunuyor. Parkın ana girişinde yer alan Dünya Çarşı bölümü 20. Yüzyıl Amerikan Kasabası tasarımı ile dikkat çekiyor. Uzay ve gelecek teknolojilerine ait temaların yer aldığı Tomorrowland, özellikle teknoloji meraklılarının ilgi odağı oluyor. Parkın Toontown bölümü Disney karakterlerinin yaşadığı mahalle olarak tasarlanıyor. Bu bölümde Mickey ile karşılaşabilir, Donald Duck’ın teknesinde oyun oynayabilirsiniz. Peter Pan ve Pamuk Prenses gibi masal kahramanları ise parkın Fantasyland bölgesinde yer alıyor. Critter Country bölgesinde Amerikan nehirleri kano turları ile gezilebiliyor. Tipik Amerikan yandan çarklı gemilerin bulunduğu Tom Sawyer adası konseptine sahip olan Westerland bölgesi ve vahşi hayvanların bulunduğu Aşk-ı Orman bölgesi parkın diğer alanları arasında yer alıyor. Tokyo turları ile Disneyland eğlence parkı ziyaret edilebiliyor ve parkın yakınındaki Tokyo otellerinde erken rezervasyon yapılarak daha uygun tatil fırsatı yakalanabiliyor.