Özgürlüğün Peşinde: Motorsikletle Gezilecek Yerler

Yoğun iş hayatı, koşturmaca ile geçen günler zaman zaman herkesi bunaltıyor. Özellikle motoru olanlar buldukları ilk fırsatta kendilerini yollara vuruyor. Kimi zaman günü birlik geziler, kimi zaman hafta sonu kaçamakları motorsiklet tutkunlarının vazgeçemediği aktiviteler arasında yerini alıyor.

Özgürlüğün Peşinde: Motorsikletle Gezilecek Yerler

Pınarlı Köyü

Pınarlı Köyü

Şile’nin güzel bir köyü olan Pınarlı, İstanbul’un 97 kilometre uzağında yer alıyor. Motorsikletinizle Pınarlı Köyü’ndeki Sardala Koyu’nu ziyaret edebilir ve yeşilin her tonunu barındıran bu beldenin buz gibi sularında yüzme keyfi yaşayabilirsiniz. Muhteşem bir kamp yeri de olan Sardala Koyu motorsikletle gezilebilecek yerlerin başını çekiyor.

 Maşukiye

Maşukiye

Kartepe ve Sapanca gölü yakınlarında bulunan Maşukiye, İstanbul’a 120 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Tamamen su üzerine kurulu olan bölge, motorsiklet yolculuğu sırasında eşsiz doğası ile de büyülüyor. Maşukiye’nin tamamı dağdan akan şelale ile çevreleniyor. Suyun kenarında yer alan oteller ve restoranlar, geçirilen tüm zamanlarda suyun sesini kulaklarınızda hissedebilirsiniz.

 Yalıköy

Yalıköy

İstanbul’a 55 kilometre mesafede yer alan Yalıköy, henüz tam anlamıyla keşfedilmeyen yapısı ile dikkat çekiyor. İstanbul’a yakınlığından dolayı günü birlik motorsiklet gezintileri için uygun olan Yalıköy sıfır klora sahip su içeriği ile de ön plana çıkıyor. Genellikle Rum nüfusun ağır bastığı Yalıköy’e giderken motorunuzla birlikte su şişesi almayı unutmayın.

Kandıra

Kandıra

Meşhur yoğurdu ile dikkatleri üzerine toplayan Kandıra, İstanbul’a 120 kilometre uzaklıkta yer alıyor.  Motorsiklet gezileri için iyi bir seçenek olan Kandıra berrak suları ve doğal güzellikleri ile büyülüyor. Etrafı ormanlarla çevrili olan Kandıra’ya giderken, rüzgârın nefesini yüzünüzde hissedebilirsiniz. Motorsikletinizle yolculuğunuz sırasında etrafınızdaki güzellikleri kaçırmayın. Mis gibi havayı ciğerlerinize çekin ve özgürlüğü sonuna kadar hissedin.

 Kemerburgaz

Kemerburgaz

Günübirlik motor gezilerinin en çok yapıldığı yer olan Kemerburgaz, İstanbul’a yakınlığı ile dikkat çekiyor. Doğal bir banliyö bölgesi olan Kemerburgaz, muhteşem tarihi ile farklı dünyaların kapısını açıyor. Kemerburgaz motor turunuzda meşhur turşusunu tatmayı unutmayın!

Kıyıköy

Kıyıköy

Kırklareli’nin şirin köylerinden biri olan Kıyıköy, İstanbul’a yaklaşık olarak 165 kilometre uzakta yer alıyor. Motor grubunuzla birlikte kamp yapmak için ideal bir seçenek olan bu küçük balıkçı köyü, muhteşem ormanları ve tertemiz denizi ile dikkat çekiyor. Yöresel yemekleriyle de ön plana çıkan Kıyıköy’de mutlaka yemeklerinden tatmalısınız. Yüksek bir tepeye kurulan köyün manzarası da fotoğraf çekmeyi sevenler için eşsiz bir ortam sunuyor.

Çiğdem Yaylası

Çiğdem Yaylası

Yaylaya hiç motorsikletle çıkmayı denediniz mi? bu muhteşem deneyim için sizlere önerebileceğimiz en güzel yaylalardan biri de Çiğdem Yaylası. 1500 metre yükseklikte yer alan yayla, ismini kardan sonra açan çiğdem çiçeklerinden alıyor. Temiz havası, muhteşem yeşili ve masmavi gökyüzü ile Marmara Bölgesi’nin eşsiz yaylalarından biri olan Çiğdem,  motorunuzla yapacağınız en huzurlu kaçamaklardan biri olabilir.

 Riva

Riva

İstanbul’a 97 kilometre uzaklıkta yer alan Riva, muhteşem kamp olanakları ile motorseverlerin tercih ettikleri rotalar arasında yer alıyor. Masmavi denizi ve kendine özgü doğal güzellikleri ile fark yaratan Riva, özellikle Elmasburnu’nun muhteşem görselliği ile doğaseverleri büyülüyor.

Kerpe

Kerpe

Cennete yolculuk olarak tanımlayabileceğimiz Kerpe, İstanbul’a yaklaşık 150 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Sakinliği, huzuru ve dingin atmosferi ile cennetten bir parça olan Kerpe, sizin gibi motor tutkunu sevgiliniz ya da eşinizle muhteşem zamanlara ev sahipliği yapıyor. Kalabalıktan hoşlanmaya doğa tutkunlarının müdavimi haline gelen Kerpe, yeşilin keyfini çıkarmanızı sağlıyor.

Kastro

Kastro

Tekirdağ’da bulunan ve İstanbul’a 147 kilometre uzaklıkta yer alan Kastro Koyu yol boyunca muhteşem doğası ile motor severlere eğlenceli zamanlar sunuyor. Dişbudak ağaçlarıyla ünlü olan koyun hemen hemen tamamı bu ağaçlarla çevrili. Şelalesi, deresi ve ormanı ile misafirlerini büyüleyen Kastro Koyu, kamp yapmaya elverişli alanları ile bağımlılık yaratıyor.