Hamilelik, seyahat ve tatil planlarını ertelemek için bir neden değil aksine hamilelik dönemini mutlu ve unutulmaz olarak geçirmek için iyi bir fırsat. Anne adaylarının hazırlayacakları doğru bir tatil planı ve seçecekleri, doğru lokasyonlar aynı zamanda hamilelik döneminde yaşanan stresi düşürmeye de yardımcı oluyor. En fazla 2-3 saatlik uçuş mesafesindeki yerler anne adaylarının hem rahat hem de sağlıklı bir yolculuk geçirmesi adına önemli rol oynuyor. Bu nedenle anneler için aktarmasız uçuşlar ön plana çıkıyor. Ancak çok yakında dahi olsa anne adaylarının seyahate çıkmadan önce doktorlarına danışması gerekiyor. Biz de sizin için “Anne Adaylarının Rahatlıkla Uçuş Sağlayabileceği Renkli Tatil Rotaları” hakkında bir liste hazırladık. Buyrun bakalım…

Girit Adası

İstanbul’dan aktarmasız bir şekilde 1 saat 35 dakikalık bir uçak yolculuğu ile Girit Adası, anne adayları için ideal yerlerin başında geliyor. Yunanistan’ın en büyük adası olma özelliğini taşıyan bu ada, aynı zamanda Kıbrıs ve Sicilya’dan sonra da Akdeniz’in en büyük üçüncü adası. Homeros’un İlyada ve Odessa destanlarında yer alan bu adanın birbirinden farklı koyları, unutulmaz bir tatil yaşamanızı sağlayacak.

Ürdün

Ürdün özellikle ülkemizde soğuk kış aylarında tercih edilebilecek sıcak bir ülke. Tarihi dokusu ile insanı cezbeden ülkede hiç şüphesiz ilk dikkat çeken yer Petra Antik Kenti. Dünyanın en önemli arkeolojik yapılarından birisi olan, bu şehirdeki kayalara oyulmuş yapılar, aynı zamanda Dünyanın Yeni Yedi Harikası’ndan birisi. Ayrıca Petra’ya sadece 40 kilometre uzaklıktaki Wadi Rum çölü, 12.000 yıllık bir kültürel miras. Büyük kum tepelerine ve kızıl renkli ilginç kayalara sahip olan bu vadi aynı zamanda UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alıyor.

Prag

Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag, anne adaylarının rahatlıkla uçuş sağlayabileceği renkli tatil rotaları arasında yer alıyor. Avrupa’nın kültür merkezlerinden birisi olan Prag’ın tarihi geçmişi dudak uçuklatıyor. İkinci Dünya Savaşı sırasında güzelliğinden dolayı Hitler’in bombalamadığı bu şehir, İstanbul’a sadece iki saatlik uçuş mesafesinde yer alıyor. Ülkede yer alan Orta Çağ’dan kalma kaleler, katedraller ve köprüler her yıl turist akınına uğruyor. Ülkenin kendine has mutfak kültürünün önde gelen yemeklerini tadabileceğiniz şehirde, hem Medovnik gibi tatlılar hem de Rajska Omacka gibi et yemekleri damak tadınızı şenlendiriyor.

Napoli

İstanbul’dan aktarmasız bir şekilde yaklaşık iki buçuk saatte ulaşılabilen Napoli şehri, İtalya’nın en büyük üçüncü şehri. Herşeyden biraz isteyenlere hitap eden Napoli’de, sanattan astronomiye kadar birçok farklı ilgi alanına hitap eden şeyler bulabilirsiniz. Ayrıca pizzanın başkenti olarak kabul edilen Napoli, beş duyunuza birden hitap edecek.

Malta

Malta son yıllarda Avrupa’nın en çok ziyaret edilen merkezlerinin başında geliyor. Üçü büyük, ikisi küçük toplamda beş takım adadan oluşan Malta Cumhuriyeti, önemli yapımların çekildiği bir yer. Son olarak Game of Thrones’a ev sahipliği yapan adada, Ned Stark’ın idam edildiği King’s Landing’i ziyaret edebilir, buradan Fort Manoel’e geçerek Baelor Septi’ni görebilirsiniz. Ayrıca dizide Khal Drogo ve Daenery Targaryen’in evlendiği yer de Gozo da yer alıyor.

Ukrayna

Türkiye’den gitmek için pasaportun dahi gerekmemesi, Ukrayna’ya bir Türk akını başlattı. Ülkenin ucuz ve renkli bir gece hayatına sahip olması da tercih sebeplerinde yer alıyor. Her bir şehrinde farklı bir deneyim yaşayacağınız Ukrayna’da, ülkenin kültür başkenti olarak kabul edilen Lviv’de birbirinden değerli galerileri, şapelleri ve müzeleri gezebilir, Kiev’de farklı ve renkli bir gece hayatını deneyimleyebilirsiniz. Farklı mutfağı ile de ziyaretçilerin tatil zevkini ikiye katlayan Ukrayna, Türkiye’den aktarmasız olarak yaklaşık 2 saat sürüyor ve özellikle sıcak yaz aylarında ziyaretçilere serin ve rahat bir ortam sunuyor.