Akdeniz’in gözdesi haline gelen Antalya şehri, iklim özellikleri, tarihi yapıları ve eşsiz doğası ile hemen her mevsimde tatilcilerin en çok tercih ettiği yerlerden oluyor. Yurt içinden olduğu kadar yurt dışından tatilcilerin de fazlaca ziyaret ettiği şehir, canlı bir turizm merkezi olarak görülüyor. Eşsiz denizi, sahilleri ve koyları ile büyük ilgi gören Antalya, baharın gelişi ile ilçe, köy ve yaylalarında yüzlerce tatilciyi ağırlıyor. Havaların ısınmasını fırsat bilerek sık aralıklarla her yaş kesimine hitap edecek bilim, eğlence, sanat ve kültür içerikli Baharı Müjdeleyen Birbirinden Farklı Antalya Festivalleri ve çeşitli şenlikler düzenleniyor. Denizi ve doğayı eğlenceli kültür etkinlikleri ile bir araya getiren Antalya Festivalleri, yoğun şehir hayatından uzaklaşmak isteyenler için eşsiz bir tatil fırsatı yaratıyor.

Antalya Bilim Festivali: 

Bilime olan ilgiyi artırmak amacıyla düzenlenen ve tüm yaş gruplarına hitap edecek birbirinden farklı eğlenceli içeriklere yer verilen Antalya Bilim Festivali, her yıl Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenleniyor. Bilim ve eğlenceyi bir araya getiren festivalin sıra dışı teması, dünyaca ünlü bilim insanlarının katkıları ile daha da keyifli hale geliyor. Yaşam bilimleri, sosyal bilimler, temel bilimler ve mühendislik alanları için çeşitli yarışmaların düzenlendiği festival, eğlenceli bilim istasyonlarına, çeşitli proje ve sergi standlarına da yer vererek fazlasıyla ilgi çekici bir etkinliğe dönüşüyor.

Antalya Beydağı İmecik Yayla Şenliği: 

Örf, adet, gelenek ve göreneklerin gelecek nesillere aktarılması ve yaşatılması amacıyla her yıl Beydağı yaylasında düzenlenen şenlikler, üç gün boyunca birbirinden eğlenceli etkinlikler ile devam ediyor. Yöresel kıl çadırları ile oluşturulan festival alanı, birçok usta sanatçının ve çeşitli illerden gelen yörük halkının ağırlandığı, birbirinden farklı yarışmaların düzenlendiği, geleneksel hale gelen sergilerin kurulduğu keyifli bir etkinlik alanına dönüşüyor. Eşsiz doğa havasıyla yöresel aktivitelerin bir araya geldiği Beydağı İmecik Yayla Şenliği, yıl boyu dört gözle beklenen şenliklerden biri olarak görülüyor.

Manavgat Uluslararası Barışsuyu Turizm ve Kültür Festivali:

Doğası ve tarihi yapısıyla ülkemizin önemli kültürel yerleşim yerlerinden biri olan Manavgat, her yıl çeşitli tema ve içeriklerle düzenlediği festivaller sayesinde tatilcilerin gözde ziyaret noktalarından biri haline geliyor. Manavgat’ın tüm dünyaya tanıtılmasını hedefleyen Uluslararası Barışsuyu Turizm ve Kültür Festivali, yerli tatilciler kadar yabancı turistlerin de fazlasıyla ilgi gösterdiği festivaller arasında yer alıyor. Güzellik yarışması, Türk mutfağı yemek yarışması gibi ödüllü yarışmaların bulunduğu festivalde, birçok ünlü sanatçı da çeşitli konser performansları ile sahne alıyor. Turizm ve kültür etkinliği olarak değerlendirilen uluslararası festivalde, yöre halkı, yöresel lezzetlerin ve halk oyunlarının tanıtıldığı birbirinden keyifli etkinliklere imza atıyor. Kendine hayran bırakan doğasıyla yoğun şehir hayatından uzaklaşmanızı sağlayan Manavgat Barışsuyu Festivali ile dinlenirken eğlenme imkanı bulacağınız bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

Uluslararası Antalya Piyano Festivali:

Kültür ve sanat şehri olarak bilinen Antalya’da düzenlenen ve ülkenin en önemli sanat etkinliklerinden biri olarak anılan Uluslararası Piyano Festivali, her yıl büyük ilgi ile takip edilen kültür festivallerinden biri olarak görülüyor. Özellikle sanat severlerin dört gözle beklediği festivallerin başında gelen Piyano Festivali, değerli sanatçıların da katılımıyla yıl boyu adından söz ettirmeyi başarıyor. Klasik müzik, jazz ve flemanko tarzında birçok müzisyenin halk ile buluştuğu bu müzik festivali ile hem keyifli hem de kültürel bir tatil fırsatı yakalayabilirsiniz.

Likya / Kaş Kültür ve Sanat Festivali:

Tatil severler için her dönem gözde tatil merkezlerinden biri olan Kaş, düzenlediği festivaller ile tatil eğlencenizi doruklara çıkarmayı hedefliyor. Yunanistan Meis Adası Belediyesi ile ortak düzenlenen ve uluslararası önem taşıyan kültür ve sanat festivalinde konserler, söyleşiler, sergiler ve çeşitli yarışmalar düzenleniyor. Eşsiz doğası, denizi ve kültürel yapıları ile sanat ve eğlenceyi birleştiren festival, Türk – Yunan dostluğunu kuvvetlendiren bir girişim olarak da fazlasıyla ilgi görüyor. Her yıl birçok tatilcinin ziyaret ettiği Likya / Kaş Kültür ve Sanat Festivali, tatilcilerin rotalarını çizebilmek için heyecanla beklediği etkinlikler arasında yer alıyor.