Temmuz ayı, tatil için en iyi aylardan biri olarak bilinir ve bu ay içerisinde tatile çıkarsanız günlerinizi birçok farklı festival ile renklendirebilirsiniz. Moskova’dan İngiltere’ye, İtalya’dan İsveç’e dünyanın birçok yerinde festivaller gerçekleştirilen Temmuzda tatil yapmayı planlayan gezginler için festival önerileri oldukça zengindir. Birçok seçenek arasında en çok dikkat çekenler Present Perfect, Kallida, Polifonic, Norberg, Bass Coast, Terrafoma ve Sonar festivalleridir.

Present Perfect Festivali, Rusya

Bu yıl beşincisi düzenlenen Present Perfect Festivali, Rusya’nın en büyük elektronik müzik festivalidir. Her yıl farklı grupların sahne aldığı festivalde bu yıl Hunee, Helena Hauff ve Andrew Waterfall gibi önemli gruplar ve sanatçılar yer alacak. Rusya’nın St. Petersburg şehrinde gerçekleştirilen festival, 26 – 29 Temmuz arasında gerçekleştirilecek. Festival, Finlandiya Körfezi kıyısında yer alan Sevkabel Limanı’nda düzenleniyor.

Kallida Festivali, Birleşik Krallık 

Kallida, Birleşik Krallık’ta en iyi ev partisini vermek amacıyla yapılan bir festivaldir. Üç gün boyunca süren bu festivale Yeovil yakınlarındaki Sparkford Hall ev sahipliği yapar. 19 – 22 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilen Kallida Festivali, ülkenin en önemli festivallerinden biridir. Bad Mice ve Joy Orbison gibi sanatçıların sahne aldığı festival, unutamayacağınız etkinliklerden biri olmaya aday.

Polifonic Festivali, İtalya

İtalya’nın Apulia şehrinde yapılan Polifonic Festivali, ülkenin en önemli festivalleri arasındadır. Butik bir İtalyan festivali olan Polifonic, Itria vadisinde herkesin bir araya geldiği gerçekten güzel bir etkinliktir. Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen festivalde Jeremy Underground, Floating Points ve Eris Drew gibi birçok farklı DJ sahne alacak. Daha sert müziklerden hoşlanan kişiler için Jeff Mills ve Dr. Rubinstein de festivale katılacak sanatçılar arasındadır. Sizde eğlenceyi dibine kadar yaşamak istiyorsanız hemen İtalya otellerinde yerinizi ayırtabilirsiniz 🙂

Norberg Festivali, İsveç

25 – 27 Temmuz arasındaki Norberg Festivali, İsveç’in en eski ve en geniş madenlerinden birinde gerçekleştirilir. Festivalin yapıldığı Norberg bölgesindeki binaların oldukça dikkat çekici olmasının yanı sıra Norberg Madeni’nin iç kısımları görenleri hayran bırakır. 20 yıl boyunca kar amacı gütmeden gerçekleşen Norberg Festivali, endüstriyel müziğin bilinen en büyük festivallerinden biridir.

Bass Coast Festivali, Kanada

12 – 15 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilen Bass Coast Festivali, Kanada’da yapılan önemli bir müzik festivalidir. Kuzey Amerika’nın ve dünyanın dört bir yanından birçok kişi Vancouver şehrine bu festival için gelir. Elektronik müzik ve sanatın bir araya geldiği festival katılımcılara kendilerini keşfetme fırsatı sunan kültürel bir deneyim olma hedefindedir. Madam X, Kahn ve Minor Science festivalde sahne alan gruplardan birkaçıdır. Festival alanında yoga seanslarına, meditasyon atölyelerine, kahve ve sandviç ikram eden kafelere sıkça rastlanabilir. Öte yandan dans partilerinin ve özel yemeklerin yapıldığı birçok çadır da festival alanında bulunur. Sizde bu festivalde yer almak istiyorsanız Temmuz ayında Kanada Otellerini araştırabilirsiniz.

Terrafoma Festivali, İtalya

Altı yıllık bir geçmişe sahip olan ve kendini deneysel ve sürdürülebilir müzik festivali olarak tanımlayan Terrafoma, Avrupa’nın en önemli elektronik müzik etkinliklerinden biri olarak bilinir. İtalya’nın Villa Acronati şehrinde yapılan festivalin başarılı olmasının temel sebebi, doğa ve sanat arasındaki bağı doğru bir şekilde kurabilmiş olmasıdır. Dansın önemli bir role sahip olduğu Terrafoma Festivali, her yıl 5 – 7 Temmuz arasında gerçekleştirilir.

Sonar Festivali, İspanya

2019’da 25. yılını kutlayan Sonar Festivali, Avrupa’da yapılan önemli bir müzik festivalidir. Barselona şehrinde yapılan ve 18 – 19 Temmuz’da gerçekleşen festival uluslararası katılımın yüksek olduğu çok kültürlü bir müzik etkinliğidir. Festivalde sahne alan gruplar arasında Bad Bunny, Skepta, ASAP Rocky, Lil Uzi Vert ve Bad Gyal gibi isimler bulunur.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin