Bütün bir yılın yorgunluğunu atmak için ilk akla gelen şey ailece huzurlu ve keyifli bir tatile çıkmaktır. Tatilinin aksaklıklar ve yoksunluklar nedeniyle kötü geçmesini ise kimse istemez. İşte bu nedenle, otel seçerken yorumları okumak, başkalarının deneyimlerine kulak vermek işe yarayabilir. Üstüne üstlük çocuklu bir aileyseniz, otel seçimi konusunda ekstra kriterleri dikkate almanız da gerekir.

Çocuklu tatiller için otel seçerken dikkat edilmesi gerekenler konusunda size bazı önerilerimiz var:

Otelin Yeri Önemli

Eğer her şey dahil sistemde konaklamayı düşünmüyorsanız, seçeceğiniz otelin çocukların ilgisini çekecek oyun parkı, eğlence merkezi, havuz ya da deniz gibi olanaklara yakın olmasına dikkat etmeniz tavsiye edilir. Çocuğunuzu mutlu edecek aktivitelere yakın bir otelde konaklamakla onları ve kendinizi fazla yormadan keyifli bir tatil geçirebilirsiniz.

Otelin Yeri Önemli

Odalar Çocuklu Ailelere Uygun Olmalı

Çocuk dostu otellerde iki yatak odalı aile odalarını bulabilirsiniz. Özellikle küçük bebeğiniz varsa, içinde küçük bir mutfak olan, en azından su ısıtıcısı bulunan odalar, gece yarısı acıkan bebeğinize mama yapmak için size büyük kolaylık sağlar. Bu tip otellerde küçük çocuğunuz için bebek karyolasını da kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Odalar Çocuklu Ailelere Uygun Olmalı

Çocuklara Sunulan Olanaklara Dikkat

Gideceğiniz otelde çocuğunuzun yaşına uygun ne kadar çok olanak varsa, tatiliniz hem sizin hem de çocuğunuz için o kadar keyifli geçecek demektir. Rezervasyon yaptırmadan önce çocuk havuzu, bebek havuzu, oyun alanları, gündüz aktiviteleri, mini club, bebek bakıcısı gibi hizmetlerden size uygun olanları araştırarak keyifli bir tatil için ilk adımları atabilirsiniz.

Çocuklara Sunulan Olanaklara Dikkat

Çocuklara Uygun Menüler

Çocuklu aileleri tatilde en çok zorlayan konulardan biri de yemektir. Otelde çocuk ve bebek menüsü, ara öğün atıştırmalıkları olup olmadığını araştırarak kararınızı verebilirsiniz.

Kimi çocuk dostu otellerin restoranlarında çocuklara özel dizayn edilmiş alçak masalar ve sandalyelerin olduğu özel bölümler yer alır. Önceden bu gibi olanakları araştırarak, çocuğunuzun konforlu bir tatil geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Çocuklara Uygun Menüler

Çocuklar İçin Ek Hizmetler

Çocuk dostu otellerde kimi ücretli, kimi ücretsiz pek çok hizmetten yararlanabilirsiniz. Örneği,n kişisel bebek bakıcısı veya kreş olanağı sunan bir otelde çocuğunuz güvenli ellerdeyken siz de tam anlamıyla tatilin keyfini sürebilirsiniz.

Çocuğunuzun aniden rahatsızlanma olasılığını düşünerek bünyesinde sağlık hizmeti ya da doktor bulunan bir oteli seçmek de tatil boyunca kendinizi güvende ve huzurlu hissetmenize yardımcı olur.

Bebek arabası kullanmak zorundaysanız, gideceğiniz tesisin bahçesinde ve binaları arasında bebek arabasına uygun yolların olması ve uygun asansör olanakları ise odanızın deniz manzaralı olmasından çok daha öncelikli bir ihtiyacınızdır.

Çocuklar İçin Ek Hizmetler