Yaşasın tatil vakti geldi. Yeni yerler gezip göreceksiniz. Güneş ve deniz sizi bekliyor. Peki tatilde kişisel bakımınız nasıl olacak, Tatilde Kişisel Bakımın Olmazsa Olmazları ile ilgili her şey bu yazıda.

Bütün yıl çalışıp yoruldunuz ve beklediğiniz tatil zamanı geldi. Tatilde kendinize bakmamak olmaz. Güneş, tuzlu su veya havuz suyunun yıpratıcı etkilerinden kendinizi nasıl koruyacaksınız? Bir plan yaptınız mı? İşte size tatilde kişisel bakımın olmazsa olmazları.

Cildinizi Mutlaka Koruyun

Cildinizi Mutlaka Koruyun

Güneş koruyucu bir krem tatilde olmazsa olmaz. Güneş koruyucu kremler daha sağlıklı ve güzel bir bronz görünüme ulaşmayı sağlarken, aynı zamanda cildinizin ipeksi bir yumuşaklıkta kalmasını sağlayacaktır. Yüz, boyun ve dekolte bölgesi için önerilen kaliteli bir güneş kremi mutlaka yanınızda bulunsun. Kremi güneşe çıkmadan cildinize bolca sürün. Kreminiz yapış yapış ve topaklanan cinsten olmasın. Cildi güneşten korumanın yanında nemlendirici özelliği de olsun. Satın almadan önce mutlaka kontrol edin. Vücudunuz içinde yüksek koruma faktörlü bir güneş kremi alın. Güneş kremini gittiğim yerden alırım diye düşünmeyin. Önceden hazırlığınızı yapın.

Tatil Süresince Sağlıklı ve Bakımlı Saçlar

Gittiğiniz yerde nasılsa şampuan vardır diye düşünmeyin. Siz alıştığınız , saçlarınıza iyi gelen şampuanı çantanıza atın. Deniz ve güneş saçlarınızı yıpratır. Saçlarınızı kurumaya ve kırılmaya karşı koruyan bir ürün yanınızda bulunsun.

Cildinizi Nemlendirmeyi Unutmayın

Tatilde Duş Keyfi

Güneş ve tuzlu su cildi kurutuyor. Tatilden buruş buruş dönmek istemiyorsanız kaliteli bir nemlendirici yanınızda mutlaka bulunsun.

Tatilde Duş Keyfi İçin

Bazı otellerde duş jeli, duş kremi ve banyo köpüğü olabiliyor. Ama bunlar ne kadar kaliteli bilemiyoruz. Alışageldiğiniz duş jeli, banyo sonrası bakım kremi gibi ürünleri tatil çantanıza atın. Bütün bunlar çantada çok yer kaplayacak diye düşünüyorsanız kozmetik firmaları bunu düşünmüş ve mini boylarını üretmişler, bunlardan alabilirsiniz.

Makyaj Yapmadan Duramam Diyenlerden Misiniz?

Suya dayanıksız maskaranızı unutun. Aksi taktirde denizden çıktığınızda pandaya dönebilirsiniz. Suya dayanıklı bir maskara tatilde yanınızda bulunsun. Sıcak havada ağır makyaj ürünleri hem cilt sağlığınız hem de görünümünüz açısından uygun değildir.

El ve Ayaklarınıza Tatile Çıkmadan Önce Bakım Yaptırın

El ve Ayak bakımı

Manikürünüzü ve pedikürünüzü tatile çıkmadan önce yaptırın. El kreminizi de tatilde yanınızda bulundurun.

Aşırı Alkol Tüketimine Dikkat!

Hava zaten oldukça sıcak. Tatilden sonra bozulmuş ve yorgun bir cildinizin olmasını istemiyorsanız alkolün dozunu iyi ayarlayın, fazla kaçırmayın. Unutmayın fazla alkol vücudunuzu kötü etkileyecek ve cildinizin yıpranmasına neden olacaktır.