Dünyanın en göz alıcı yapılarının ve tasarım harikalarının bulunduğu Her Mevsim Sıcak Dubai de gezilmesi  ve görülmesi gereken yerleri sizler için derledik.

Dünyanın en görkemli, en parlak ve en lüks gökdelenlerini görebileceğiniz Dubai, ılıman iklimi ile olduğu kadar ihtişamı ile göz kamaştıran bir şehir. Her mevsim sıcak bir iklimle karşılaşacağınız ve en lüks seçeneklerin bir arada bulunduğu Dubai‘de görülmesi gereken onlarca nokta var. İşte sizler için Dubai’deki gezilecek yerler…

Öyle bir şehir düşünün ki, gözlerinizi açtığınız anda kendinizi masallarda hissedeceğiniz kadar parlak ve dikkat çekici… Göz alıcı, ışıklı dünyası ile içinizi ısıtır gibi, sizi büyülüyor ve kendine hayran bırakıyor. Mağazalarından otellerine, restoranlarından alışveriş merkezlerine kadar bu şehrin her detayında öne çıkan tek bir kelime var o da lüks.

Lüks seyahatin günümüzde dünya seyahat pazarından oldukça ciddi bir pay edindiğini de düşünürseniz, aslında lüksün başkentini keşfetmenin vaktinin çoktan geldiğini de görebilirsiniz. O halde Birleşik Arap Emirlikleri’nin 7 emirliğinden biri olan Dubai’de neler yapabileceğinizi öğrenmeye ne dersiniz?

dubai - 08

İşte Dubai’nin Tasarım Harikası

Böyle bir tasarıma daha önce şahit olmadığınıza eminiz. Dünyanın en büyük kemer köprüsü olarak nitelendirilen Şeyh Raşid Bin Saeed Geçidi, yaya trafiği de düşünülerek inşa edilen bir mimari harikası. Elbette lüksün başkenti, dünyanın en pahalı yapılarına da ev sahipliği yapıyor. Bu mükemmel tasarıma sahip geçidin projesi tam 817 milyon dolarlık bir yatırımın ürünü.

Eğlenceye Hazır mısınız?

Sizi alıp masallar diyarında bir tura çıkaran şehirde eğlencenin diğer adı: Dubailand. Dünyaca ünlü eğlence parklarına rakip olabilecek Dubailand Tema Parkı, 64 milyar dolarlık maliyeti ile Dubai’nin en pahalısı. Sizce de Dubai turları için uygun bir zaman ve bütçe ayırmanın vakti gelmedi mi?

dubai - 09

Dubai’de Alışveriş Nerede Yapılır?

Dünyanın sayılı zenginlerinin yaşadığı bu şehirde, alışveriş demek, parıltı demek. Başka hiçbir yerde göremeyeceğiniz kadar devasa alışveriş merkezlerini burada görebilirsiniz.

Dünyanın en büyük AVM’leri arasında yer alan Dubai Mall, alışverişe bakış açınızı değiştirecek. Dünyaca ünlü ve lüks markaları bir arada bulabileceğiniz Dubai Mall’da çılgınlar gibi bir alışveriş sizleri bekliyor. Dubai alışveriş merkezleri ile alışveriş dışındaki ihtiyaçlarınızı da gideriyor. Mall of Emirates, Ski Dubai isimli bir kayak pistini içinde bulunduran bir yapı. Kayak tutkunları için de en doğru adres burası olacak.

Dünyanın En Yüksek Binası da Dubai’de!

‘En’lerin kenti Dubai’de, görmeniz gereken bir diğer yapı da dünyanın en yükseği olma unvanını elinde bulunduran Burj Khalifa. Bakmaya doyamayacağınız ve hatta bitiremeyeceğiniz bu binanın boyu tam 828 metre. 161 katlı bu binayı gördüğünüzde, şimdiye kadar gördüğünüz gökdelenlerin, hiç de gökdelen olmadığını fark edebilirsiniz.

dubai-2-palmiye-adasi

İnsan Eliyle Ada Yapılır mı?

Gece ve gündüz gözüyle ayrı ayrı görmeniz gereken bu kentte insan eliyle ada yapılabildiğini dünya gözüyle görmek için, Palmiye Adaları’nı ziyaret etmelisiniz.

Rengarenk bir kent olan Dubai‘yi görmek için birçok nedeniniz var. Biz görülmesi gerekenlerin en güzellerini sizler için listeledik. Artık yurtdışı turları arasından kendinize en uygun olanı seçip keşfe çıkma sırası sizde…