Sömestre Tatili için Birbirinden Keyifli Seçenekler, bu fırsatı kaçırmak istemeyen seyahat severlerin de tatil planları hız kazanıyor. Sömestre turları arasında Uzak Doğu’dan Avrupa’ya, Latin Amerika’dan Alpler’e kadar uzanan birçok farklı tatil rotası sizleri bekliyor.

Karne ödülü olarak Disneyland turları

Sömestre tatilinde çocuklarınıza karne hediyesi vermek istiyorsanız, Disneyland turları çocuklarınızı sevindirecek seçeneklerden biri olacaktır.  Paris Disneyland hem sizin hem çocuklarınızın birlikte keyifli vakit geçirebileceği eğlenceli bir dünya sunuyor. Disneyland’ı hakkıyla gezebilmek için en az 1-2 gün ayırmanız gerekebilir. Geriye kalan vaktinizde de Paris’in tadını çıkarmak için Eiffel Kulesi’ne çıkıp Seine Nehri kıyısında piknik yapabilirsiniz. Louvre Müzesi, Champs Elysees Caddesi ve Ressamlar Tepesi de Paris’te mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında geliyor.

kayak tatili - 3

Kayak tutkunları için kayak turları

Sömestre tatilini kayak yaparak değerlendirmek istiyorsanız yurt içi ve yurt dışında birçok seçenek sizi bekliyor. Günübirlik turlar ile hafta sonu turlarında kayakçıların favori noktaları olan Uludağ ve Kartalkaya, tarihi güzellikleriyle de gezginleri kendisine çekiyor. Bursa’da Ulu Cami, Tophane gibi tarihi mekanları gezebilir, Bolu’da ise sokakları ve çarşıyı keşfe çıkabilirsiniz. Bulgaristan’da ise Bansko ve Pamporovo, Makedonya‘da Mavrovo ve Saraybosna, bembeyaz dağları ve karlı pistlerinin yanı sıra doğal güzellikleri ile de kayak severleri cezbediyor.

belçika

Benelüks turu ile Batı Avrupa’yı keşif

Avrupa’nın ünlü üçlüsü Belçika, Hollanda ve Lüksemburg keşfedilmeyi bekliyor. Ressamları ve kanalları ile ünlü Amsterdam’da Müzeler Meydanı, Dam Meydanı, Kraliyet Sarayı ve Van Gogh Müzesini ziyaret edebilirsiniz. Amsterdam’ın ardından rotanızı Avrupa Birliği’nin başkenti olarak bilinen Brüksel’e çevirebilirsiniz. Belçika’nın ünlü çikolataları ve patates kızartmasının tadına bakma fırsatı yakalayabilirsiniz. Lüksemburg’da ise yeşilliğiyle sizleri büyüleyecek Petrus Vadisi ve Adolpe Köprüsü’nü görebilirsiniz.

uzak doğu turları

Egzotik güzel Uzak Doğu 

Egzotik güzellikler ve lezzetlerle dolu Uzak Doğu turu sizi çağırıyor. Uzun sömestre tatilini; Bangkok, Pattaya, Singapur, Phuket, Vietnam, Kamboçya, Bali ya da Japonya’da değerlendirebilirsiniz. Bangkok’ta ünlü yüzen çarşıyı görebilir, Phuket’in plajlarında gün batımını izleyebilirsiniz. Vietnam’ın en büyük şehri Ho Chi Minh City hareketli hayatıyla başınızı döndürürken, Singapur modern şehir yaşamıyla kıskandıracak. Cennet ada Bali’de unutamayacağınız bir tatil geçirebilir, Japonya’da bambaşka bir kültürü ve farklı lezzetleri keşfedebilirsiniz.

roma-colloseum- 9

Her zaman favori İtalya turu

Tarihin, romantizmin, lezzetin ülkesi İtalya’nın cazibe merkezleri Roma, Floransa, Venedik, Milano ve Sicilya, uzun bir tatile bile sığmayacak kadar güzelliklerle doludur. Kolezyum, Roma Forumu, Vatikan, Aziz Petrus Meydanı, müzeler ve meydanları ile Roma, tarih ve romantizm kokulu sokakları ile Floransa, kanalları ve gondolları ile Venedik, moda başkenti olarak ün salan Milano ve bir Akdeniz şehri Sicilya keşfetmenizi bekliyor.

nice limanı

Alpler boyunca Güney Avrupa turu 

Orta Avrupa’nın heybetli dağları Alplerin gölgesinde, İtalya, Fransa ve İsviçre’nin en önemli şehirlerini gezmeye ne dersiniz? Alman ve Fransız kültürünün harmanlandığı şehir Strasbourg’tan başlayacağınız tura, İsviçre’nin Unesco Dünya Mirası Listesindeki şehri Bern ile devam edebilirsiniz. Cenevre’de göl havası aldıktan sonra Fransa’nın Akdeniz’deki limanı Nice’te deniz havasını içinize çekebilirsiniz. Alpler turunuzu Milano’da noktalayabilirsiniz.

brezilya - 1

“Güzel havalar”a yolculuk

Arjantin turu ve Brezilya turu ile kışın ortasında yaz mevsimi yaşayacaksınız. Güney yarım kürede bulunan, Latin Amerika’nın iki önemli ülkesi Arjantin ve Brezilya hem kalbinizi hem içinizi ısıtacak. Arjantin’in başkenti Buenos Aires, adına yakışır bir şekilde hem turistik mekanları hem de iklimiyle “güzel havalar” vadediyor. Ünlü semt La Recoleta, Katedral, Colon Tiyatrosu ve La Boca semti ziyaret edilmesi gereken yerler arasında yer alıyor. Brezilya’nın en büyük ikinci kenti Rio De Janeiro’da ise şehrin sembolü olan İsa Heykeli’ni ziyaret ederek, şehre tepeden bakabilir, etkileyici manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.