Araç Kiralama Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

İş yoğunluğu ile geçen bir yılı geride bırakıp, rahatlamak için çıkılan tatil döneminde sınırlamalara takılmadan yolculuk yapmak için en iyi seçenek bir araç kiralamak. Ancak piyasada bu alanda faaliyet gösteren firma sayısı fazla olunca, doğru hizmeti seçmek kimi zaman zorlu olabiliyor. Bu durumu göz önüne alarak hazırladığımız  Araç Kiralama Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli? listesi sayesinde kendiniz için en uygun seçimi yapmayı kolay hale getirebilirsiniz.

1. Firma Seçiminde Dikkatli Olun

Firma Seçiminde Dikkatli Olun

Araç kiralama için seçim yaparken, her şartı şeffaf bir biçimde sizlere açıklayan ve sizlere sözleşme sunabilen firmaları tercih etmeniz, sorunsuz bir deneyim yaşamanız için ilk dikkat etmeniz gereken konu. Aklınıza takılabilecek tüm sorulara cevap bulmanızı sağlayacak bu iki özellik dışında vites ve yakıt seçenekleri bakımından tarzınıza uygun, 3 yaşından küçük araçlara sahip firmaları tercih ederseniz, tatiliniz sırasında keyifle yolculuk yapabilirsiniz.

2. İhtiyaçlarınıza Uygun Aracı Seçin

İhtiyaçlarınıza Uygun Aracı Seçin

Tatil günlerinizi geçirmeyi hedeflediğiniz kent veya kentlerin yol ve trafik şartlarını dikkate alarak, ihtiyacınıza uygun araç seçimi yapabilirsiniz. Eğer trafiğin yoğun, park yerinin kısıtlı olduğu yerlere gidecekseniz, küçük boyutlu araçlar arasından seçim yapabilirsiniz. Kalabalıksanız veya zorlu yol ve hava koşullarına sahip destinasyonlara seyahat edecekseniz, yakıt tasarrufu da sağlayan küçük boyutlu araçlar yerine bagajı geniş, dayanıklı bir seçeneğe göz atabilirsiniz.

3. Fiyata Hangi Hizmetlerin Dâhil Olup Olmadıklarını İnceleyin

İster kısa dönemli isterse de uzun dönemli kiralama olsun, hangi hizmetlerin ne şartlarla fiyata dâhil olduğunun firma tarafından açıkça ifade edilmesi tatilcilere seçim yapma aşamasında kolaylık sağlıyor. Araca ve kişilere yönelik sigortalar başta olmak aracın teslim edilmesi veya alınması durumunun, KDV’nin, yol yardımının ve vergilerin ideal bir araç kiralama hizmetinde fiyata dâhil edilmiş olması gerekiyor.

4. İptal ve Kaza Koşullarını Öğrenin

İptal ve Kaza Koşullarını Öğrenin

Araç kiralama konusunda dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise iptal ve iade koşulları. Rezervasyon yapıldıktan sonra geziden vazgeçilmesi veya seyahatin yarıda kesilmesi durumlarına karşı beklenmedik maddi kayıplar yaşanmaması için sözleşmenin iptal ve iade şartlarını içermesi gerekiyor. Ayrıca kiralanan aracın kasko ve trafik sigortasının yanı sıra hırsızlık ve ferdi kaza gibi poliçelerle korunması kötü hadiselerin yol açtığı kayıpları en aza indiriyor.

Araç Kiralama Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli? listesinde saymış olduğumuz tüm konuları içeren, güvenilir bir hizmetten faydalanmak için Tatil Sepeti’nin sunmuş olduğu araç kiralama seçeneklerine göz atabilirsiniz. Üstelik peşin fiyatına taksit ve ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı gibi avantajlar ile bütçenizi sarsmadan, keyifli bir tatil dönemi geçirebilirsiniz.