En İlginç Konseptli Oteller

Alışılagelen tarzın dışına çıkıp, farklı mekanların yansımalarını hissetmek, tatilini yeni yerleri ve dolayısıyla kendini keşfederek yaşamak isteyenler için hazırlanmış En İlginç Konseptli Oteller bulunuyor. Sıra dışı temalarla kurgulanmış oteller, yaratıcılıkta sınır tanımıyor. Tatilinizi, olağan dışı bir atmosferi ve ilginç alternatifleri değerlendirerek kendiniz için unutulmaz kılabilirsiniz.

Konseptli Oteller

Free Spirit Spheres, Vancouver Adası

Free Spirit Spheres, Vancouver Adası

Free Spirit Spheres, Vancouver Adası’nın ağaçlarında, yerden 5 metre yükseğe asılmış olarak duran küre odalarıyla dünyaca bilinen en ilginç konseptli oteller arasında yer alıyor. Ada, British Columbia ve Kanada’nın kıyı yağmur ormanları arasında yer alıyor. Free Spirit Spheresya (Özgür Ruh Küreleri), adanın sunduğu güzellikleri keşfetmek için maceraseverleri bu mükemmel başlangıç noktasına çağırıyor. Serin, ilginç, gerçekten eşsiz ağaç evler, glamping moda fenomenini yaşamak isteyenler için enfes bir seçenek oluşturuyor.

Karosta Hapishanesi, Letonya

Karosta Hapishanesi, Letonya

Mahkum olmanın, bir hapishanede kalmanın ya da bir gece gözaltına alınmanın nasıl bir his olduğunu bilmek ve bir de bunu yabancı bir ülkede deneyimlemek ister miydiniz? Bu sıra dışı tatil için Karosta Hapishanesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Geçmişte hapishane olarak kullanılmış olan Karosta, sonrasında sıra dışı konseptiyle hizmet sunan bir otele çevrilmiş. Karosta Hapishanesi konaklamanın yanı sıra müze turları, özel etkinlikler ve birçok farklı seçenek sunuyor. Konuklarına dünya standartlarında hizmet veren otel, maceraseverleri demir parmaklıklar arkasında yaşayacakları bu benzersiz deneyime çağırıyor.

Aquarium de Paris, Paris

Aquarium de Paris, Paris

Dünyanın ilk su altı otel odasının bulunduğu Aquarium de Paris, Eyfel Kulesi’nin tam karşısında konumlanıyor. Çiftler için özel olarak hazırlanmış olan bu odanın bulunduğu akvaryumda 35 tane köpek balığı ile birlikte birçok farklı türde balık yaşıyor. Oldukça popüler olan otel odası, dünyanın çeşitli yerlerinden ziyaretçilerin akınına uğruyor. Duvarları tamamen camdan olan odada, 360 derecelik açı ile panoramik görüş imkanı bulunuyor. Saatlik ziyaretler içinde kiralanabilen odadaki manzara, yetişkinler kadar çocukların da ilgisini çekiyor.

Kitap ve Yatak, Tokyo

Kitap ve Yatak, Tokyo

Book and Bed, sadece kitapların ve bolca vaktin olduğu bir tatilin hayalini kuranlar için oldukça ilgi çekici bir konsept sunuyor. Uygun konaklama fiyatları ile de dikkat çeken otelin raflarında, farklı dillere ve türlere sahip 3200 adet kitap bulunuyor. Rahat yataklar, kabarık yastıklar ve hafif yorganlar bulundurmayan bu ilginç otel, konuklarını kelimelerle hayaller birbirinden ayırt edilemeyene kadar okumaya davet ediyor. “Beş yıldızlı bir otele gittiğimde kendimi otelin barında uyumak isterken buluyorum”, diyen otel yöneticisi So Rikimaru, “Bazen rahat bir yatak yerine, daha ilginç bir yerde olmak istersiniz”, diye ekliyor.