Tatil Anlayışı Farkı: Kadınların En Sevdiği Tatil Rotaları

Yapılan araştırmalar kadınlarla erkeklerin tatil anlayışlarının birbirinden çok farklı olduğunu ortaya koyuyor. Her ne kadar bir çift olduktan sonra ortak paydada buluşulsa da, kadınlar yeni yerler görmeyi, yeni rotalar keşfetmeyi, güneşlenmeyi ve tabii ki alışveriş yapmayı erkeklerden daha çok seviyor.

Kadınların En Sevdiği Tatil Rotaları

Günümüzde kadınlar artık çok daha güçlü… Kendi paralarını kendileri kazanıyor ve kendilerine yatırım yapıyorlar. Her kadının ilk tercihi her ne kadar romantik bir tatil olsa da, sevgili veya eş olmadan yalnız başına veya arkadaşlarla birlikte çıkılan tatiller de kadınlar için unutulmaz tatiller olabiliyor. Erkekler genellikle tatillerde hem dinlenip hem spor yapmayı tercih ederken, kadınlar en çok yeni yerler keşfetmeyi, kültürel gezilere katılmayı ve müze gezmeyi tercih ediyor. Ülke tercihi ise sonuçta bütçeye bağlı olsa da, erkekler Amerika kıtasını, kadınlar ise Avrupa’yı daha çok görmek istiyor. Ayrıca alışveriş için erkeklere oranla çok daha uzun zaman ayırmak istiyorlar.

İşte kadınların en sevdiği tatil rotaları

Tarihin Başkenti: İtalyaİtalya

Kadınların en çok görmek istedikleri yerlerin başında İtalya geliyor. Bu tercihte öncelikle her yanından tarih fışkıran bu ülkeyi görmek öne çıkarken, İtalya’nın Akdeniz kıyısında bir ülke olması ve sıcakkanlı insanları da etkili oluyor. Roma, Venedik ve Floransa gibi klasik rotaların dışında yaz aylarında pizzanın başkenti Napoli ile Sicilya ve Capri Adası da deniz tatili için tercih ediliyor.

Romantizmin Başkenti: FransaFransa

Fransa’nın başkenti Paris, romantizmin de başkenti olsa da tek başına Paris’i keşfetmek de kadınlar için çok eğlenceli olabiliyor. Bunda Paris’in aynı zamanda dünyanın moda ve alışveriş merkezi olması da etkili oluyor. Paris‘in dışında Provence bölgesi denilen, şarap bağları ile muhteşem güzellikte lavanta tarlalarının bulunduğu Aix-En-Provence şehri ve Cannes, Nice ve St.Tropez gibi Fransız Rivierası bölgesi de kadınların çok tercih ettiği rotalardan sayılıyor.

Yeni Bir Kıtanın İzinde: Amerika, Avustralya ve Yeni ZelandaAmerika

Avrupa kıtası dışında Amerika, Avustralya ve Yeni Zelanda da kadınların popüler rotalarında 3. sırayı alıyor. Her ne kadar bu ülkeler uçuş Avrupa kıtasına yapılan uçuşlardan uzun sürse de yeni kıtalar görmek, Amerika’da alışveriş yapmak, Avustralya ve Yeni Zelanda’nın hala bakir olan doğasını keşfetmek ve Türkiye’ye göre kış aylarında yaz mevsimini yaşayan bu ülkelerde deniz keyfini çıkartmak kadınların tercihi oluyor.

Yeryüzünde Bir Cennet: Taylandtayland

Sayıları 400 ü geçen Budist tapınakları, pek çok filme mekan olmuş adaları ve cenneti andıran doğası ile Tayland kadınların en çok seyahat etmek istedikleri ülkeler arasında yer alıyor. Bangkok, Phuket, Pattaya, Kon Panyee ve James Bond Adası ise Tayland’da görülecek yerlerin başında geliyor.

Mavinin Elli Tonu: Yunan Adalarıyunan adaları

Özellikle son yıllarda uçak yerine daha konforlu olan gemi seyahatlerinin tercih edilmesi, Yunan Adalarını kadınların en sevdiği tatil rotaları arasına sokuyor. İzmir veya İstanbul çıkışlı gemiler veya ferryboat ile geçilebilen Yunan Adaları, bize çok benzeyen halkı, yemekleri ve muhteşem mimarisi ve doğası ile özellikle yaz ayalarında çok tercih ediliyor.