Sınırlı Yıllık İzinde Maksimum Gezme Rehberi ve hafta sonlarında en verimli tatil seçenekleri tur programları oluyor. En kısa sürede maksimum sayıda ülke ya da şehri keşfetme imkânı yaratan tur programları, bütün bir yıl beklenen izin dönemini çok daha keyifli bir hale getirebiliyor.

İtalya Turu

Yıllık izninizi geçirebileceğiniz en güzel ülkelerden biri olan İtalya, yaz kış tüm dünyadan binlerce turiste ev sahipliği yapıyor. Köklü bir tarihe ve doğal güzelliklere sahip olan ülke, dünyaca ünlü sanatçıları, bilim adamları ve meşhur yemekleri ile gezginlerin en çok merak ettiği ülkelerin başında yer alıyor. Zamanın durduğu sokaklarında atılan her adımda buram buram tarih kokan ülke, heyecanınızı hep canlı tutan ambiyansı ile tatilinize bambaşka bir lezzet katıyor. İtalya turu ile Napoli, Sicilya, Floransa, Toscana Bölgesi, Verona, Milano, Roma ve Venedik gibi birden fazla şehri gezebilirsiniz.

Araba ile İtalya Turu

Balkanlar üzerinden İtalya’ya gitmek için öncelikle Adriyatik Denizi’nin aşılması gerekiyor. Yunanistan’ın Igoumenitsa kentinden kalkan feribotlarla Brindisi, Bari Ancona ve Venedik şehirlerine ulaşım sağlanabiliyor. Gidilmek istenen bölgeye göre feribot seçimi yaparak araba ile birlikte yolculuğa başlayabilirsiniz. Bu seferler arasında fiyat olarak ve yolculuk uzunluğu açısından en uygun olanı Brindisi feribotu oluyor. Brindisi’den Bari oradan Roma, Bologna, Pisa, Viyana veya Venedik’e geçiş yapılabiliyor.

Orta Avrupa Turu

Sınırlı yıllık izinlerde gidilebilecek en güzel turların başını Orta Avrupa Turu çekiyor. Genellikle Budapeşte, Prag, Viyana ve Graz şehirlerini kapsayan turlar, yaklaşık yedi- sekiz gün sürüyor.

Araba ile Orta Avrupa Turu

Araba ile Orta Avrupa turu için Kapıkule sınır kapısından çıkış yapılması gerekiyor. Bulgaristan’a giriş yapıldıktan sonra Sofya, Selanik, Plevne, şehirlerini gezebilirsiniz. Sıradaki ülke Sırbistan ve ilk şehir Belgrad’ı gezdikten sonra Macaristan’ın başkenti Budapeşte’ye gidebilirsiniz. Buradan Tuna Nehri’nin kıyısındaki Slovakya’nın başkenti Bratislava’ya geçebilirsiniz. Bratislava’dan sonra karayolu ile Avusturya’nın başkenti Viyana, Prag ve daha sonra Almanya’nın başkenti Berlin, Münih’i gezerek İsviçre’ye geçiş yapabilirsiniz. Lozan, Zürih ve Basel şehirlerini gezerek sırasıyla Fransa, İspanya, İtalya’dan geçerek Slovenya, Hırvatistan ve Bulgaristan’dan Türkiye’ye geri dönüş yapabilirsiniz.

Hafta Sonlarını Değerlendirebileceğiniz Muhteşem Kapadokya Turu

Cuma akşamından yola çıkarak 1 gün konaklamalı bir tur olan Kapadokya turu konforlu otobüsler ile yapılıyor. Yolculuk sırasında Türkiye’nin ikinci büyük gölü Tuz Gölü’nde fotoğraflar çekebilirsiniz. Türkiye’nin en büyük kanyonu olan ve 14 kilometre uzunluğundaki Ihlara Vadisi’ni gezebilir, burada yer alan Ağaçaltı Kilisesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Melendiz Çayının kenarlarında yürüyüş yapabilir ve muhteşem manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. Jeotermal su içeren yanardağ ağzında yer alan Narlıgöl’ün fotoğraflarını çekebilirsiniz. Derinkuyu ve Kaymaklı olarak adlandırılan yer altı şehirlerini gezebilir, Göreme’de yemek yiyebilirsiniz. Peri bacaları ve üzüm bağları ile ünlü olan Paşabağı’nda vakit geçirebilir ve Hayaller vadisi olarak bilinen Dervent Vadisi’nin enfes manzarasını yakından görebilirsiniz. Ürgüp’ün meşhur taş evlerini gezebilir ve şarap mahzenlerindeki eşsiz şarapların tadına bakabilirsiniz.

Arabayla Kapadokya Turu

Arabayla Kapadokya turu yapmak isteyenler genellikle Nevşehir’e kadar uçakla gelip araba kiralıyor. Araç ile gezilebilecek rotaları içeren tur, yaklaşık 6 saatinizi alıyor. Başlangıç olarak Nevşehir il merkezine 5 kilometre uzaklıkta yer alan Uçhisar Kalesi’ne gidebilirsiniz. Burada harika doğa fotoğrafları çektikten sonra Göreme Açık Hava Müzesi ikinci durağınız oluyor. Ürgüp’ün 6 kilometre uzağındaki müzeyi gezdikten sonra Kapadokya’nın simgesi olan ve Ürgüp şehir merkezine 5 kilometre uzakta yer alan Üç Güzeller adı verilen peri bacalarını gezebilirsiniz. Ürgüp Avanos yolu üzerinde bulunan Dervent Vadisi’nin muhteşem peri bacaları eşliğinde fotoğraflar çekebilir, bu eşsiz görünümü ölümsüzleştirebilirsiniz. Dervent Vadisi’nden sonraki durak ise Kapadokya’nın en çok ziyaret edilen bölgelerinden biri olan Paşabağ Vadisi oluyor. Bu vadiden 20 dakika uzaklıkta yer alan üç başlı peri bacalarını da mutlaka ziyaret etmelisiniz. Sonraki durak Avanos, çanak çömlekleri ile ünlü olan Avanos’ta kendiniz çanak çömlek yapabilirsiniz. Günün yorgunluğunu ise son durağınız Çavuşin Köyü’nde çıkarabilirsiniz.