Yurt içi ve yurt dışına giderken uçak yolculuğunu tercih eden seyahat severlerin, uçak bileti alırken birkaç püf noktaya dikkat etmesi gerekiyor. Hem seyahatinizin daha keyifli geçmesi, hem de cebinizin fazla zorlanmaması açısından uçak bileti almadan önce mutlaka bilmeniz gereken detaylara şöyle bir göz atın!

  1. Uçak biletinizi uçuş tarihinden çok önce almaya özen gösterin.1ucak-bileti-alirken-nelere-dikkat

İster ülke sınırları içinde seyahat edecek olun, ister ülkeler arası; uçak biletinizi seyahat edeceğiniz tarihten ne kadar önce alırsanız, o kadar karlı çıkarsınız. Dolayısıyla uçuş tarihinizi çok önceden belirleyip, uçak biletlerinizi alabileceğiniz en erken tarihte satın aldığınızda size uygun fiyatlara seyahat etmenin keyfini çıkarmak düşer.

  1. Seyahat edeceğiniz tarihleri iyi belirleyin.

2seyahat-tarihleri

Özellikle bayram ve yılbaşı gibi özel günlerde uçak bilet fiyatları bir hayli yükselişe geçer. Eğer bu özel günlerde hususi olarak yurt içinde ya da yurt dışında tatil yapmayı planlamıyorsanız, bu tarihleri dikkate alarak uçuş tarihinizi belirlemeniz gerekir. Kendi bayram tarihlerinizde seyahat etmek yerine, seyahat tarihlerinizi gideceğiniz ülkenin özel günlerine göre ayarlayabilir, böylece uygun uçak bileti satın almanın yanı sıra, gittiğiniz ülkenin eğlencesine de ortak olabilirsiniz.

  1. Uçuş koltuğunuzun konforlu olup olmadığından emin olun.

3ucus-koltugu-konforu

Uçak bileti alırken dikkat etmeniz gereken diğer bir konu ise seyahat ederken oturacağınız koltuklardır. Özellikle uzun uçak yolculuklarında oturacağınız koltuğun konforlu olması, seyahatinizin en önemli noktası diyebiliriz. Dolayısıyla uçak bileti almadan önce koltuğunuzun kanat yanı olmamasına dikkat etmeli, uçağın motorundan uzak bir yere konuşlanmalısınız.