yurt dışında internet sorunları

Yurt dışı seyahati sırasında karşılaşılan problemlerin başında internet bağlantı sorunu geliyor. Bu sorunu çözmeniz için kullanabileceğiniz uygulamalar, mail kontrolü için bağlantı kuracağınız noktaların veya gezeceğiniz şehirlerin bilgilerine kolayca ulaşmanızı sağlıyor. Birçok seçenek arasından sizin için listelediğimiz uygulamaları mobil cihazlarınıza yükleyerek, yurt dışındaki tatil günlerinizi internet bağlantısı sorunu yaşamadan geçirebilirsiniz.

1.JiWire Wi-Fi Finder

JiWire wifi

Akıllı telefon ve tabletlerde kullanılabilen uygulama, çevrenizdeki kablosuz bağlantı noktalarını bulmanıza yardımcı oluyor. Özellikle Skype üzerinden görüşme yapan kullanıcılar için JiWire firması tarafından geliştirilen Wi-Fi Finder, bulunduğunuz konuma göre ücretli ve ücretsiz bağlantıları ayrı ayrı listeleyebiliyor. Listelenen sonuçları konuma ve internet sağlayıcı tipine göre filtre edebileceğiniz uygulamayı çevrimiçi veya çevrimdışı kullanabilirsiniz.

2.Avast Wi-Fi Finder

avast wifi

Ödüllü antivirüs yazılım firması Avast’ın mobil kullanıcılar için geliştirdiği uygulama, hiç bilmediğiniz bir şehirde güvenli internet bağlantısı bulmanızı kolaylaştırıyor. Sık kullandığınız ağlara otomatik bağlanmanızı sağlayan ürün ağda bir güvenlik sorunu tespit ettiğinde veya riske maruz kaldığınızda sizi uyarıyor. Yazılımı kullanarak bağlanmak istediğiniz ağın hızını ve ağa bağlanan kullanıcıların performans yorumlarını inceleyebilirsiniz.

3.SpeedSpot Map WiFi & Wi-Fi Finder

speed spot map wifi

iPhone, iPad ve iPod Touch ile uyumlu uygulamanın çevrimdışı haritası aracılığı ile dünya üzerindeki binlerce noktadaki kablosuz bağlantı noktasının yerini öğrenebilirsiniz. Bağlantı hızına göre sıralanmış liste üzerinden tercih yapmanıza olanak tanıyan ürünün çevrimdışı çalışma özelliği seyahat edeceğiniz yer bilgilerini harita üzerine işlemenizi ve hedef noktaya varmadan bağlantı noktalarını öğrenmenizi sağlıyor. Dilerseniz bağlantı hızına göre sıralanmış listeleri mekân tipine göre süzebilirsiniz.

4.Google Maps

google maps

Çevrimdışı olarak bir alanı 120.000 kilometrekareye kadar kaydedebileceğiniz Google Maps, hiç bilmediğiniz bir bölgede veya şehirde oranın yerlisi imiş gibi gezmenizi sağlıyor. Gezmek istediğiniz bir yer hakkında kararsız kaldığınızda yorum veya yerel rehber hizmetlerinden faydalanabileceğiniz uygulama, gideceğiniz yeri daha oraya varmadan Street View ve İç Mekân Haritaları aracılığı ile incelemenize izin veriyor. Google Maps 100 milyondan fazla yerin araba, bisiklet, yaya rotalarını; toplu taşıma bilgilerini barındırıyor.

5.City Guides Catalog

istanbul galata kulesi

GPS tabanlı City Guides Catalog, veritabanında dünyanın her yerinden restoranlar, oteller ve turistik yerler hakkında bilgi barındırıyor. Bulunduğunuz yere en yakın mekânların yerlerini çevrimdışı olarak görmenize izin veren kataloğun içerisindeki binlerce kullanıcının yorumlarından ve seyahat fikirlerinden yararlanarak tatilinizi keyifli hale getirebilirsiniz. TripAdvisor tarafından geliştirilen uygulama ayrıca sizlere kendi seyahat günlüğünüzü yaratma ve yayınlama olanağı tanıyor.

6.All Subway

metro ulaşımı

7 kıta üzerinde bulunan metro hatlarını İOS tabanlı akıllı cihazınıza getiren All Subway, 205 şehrin yer altı ulaşım haritasını barındırıyor. İnternet bağlantısı gerektirmeyen uygulama, yakınınızdaki durağa nasıl ulaşacağınızı, bulunduğunuz hattaki durakları ve varış bilgilerini harita üzerinden ekranınıza aktarıyor. Android tabanlı cihaza sahipseniz dünya üzerindeki tüm metro, hafif raylı sistem, otobüs ve tren hatlarına ulaşmanızı sağlayan aMetro’yu kullanabilirsiniz.

7.Tripwolf

tripwolf

Seyahat planınızı şekillendirmenize fayda sağlayacak Tripwolf, dünya çapında 600’ün üzerinde tatil yeri hakkında bilgi içeriyor. Sizlere tavsiye ettiğimiz diğer uygulamalarda olduğu gibi çevrimdışı kullanabileceğiniz yazılımın seyahat planlama özelliği sayesinde kendi tatil rotanızı planlayabilirsiniz. Varış noktaları arasında yol tarifi alabileceğiniz uygulamada her bir rehbere 1 saat ücretsiz olarak incelenebiliyor.