Dünyanın tema parkı olarak bilinen, ABD’nin Florida’da eyaletinde bulunan Orlando dışarıdan bakıldığında bir lunaparkı andırır. Dünyanın en çok turist çeken yerler arasında yer alır ve her sene bu ilgi artarak devam eder. Turist şehri veya emek şehri diye de anılır ve en kalabalık dönemleri yaz aylarıdır. Sabahın ilk saatlerinden itibaren gişelerde bilet kuyrukları oluşmaya başlar ve insanlar akşama kadar burada vakit geçirir. Bilet sırası çekmek istemiyorsanız biletinizi erkenden almanızı tavsiye ederiz. Disney ve Universal stüdyoları bu çılgınlığın tam merkezinde yer alır. Eğer daha sakin bir zamanda gitmek isterseniz Bahar ayında gezmenizi öneriyoruz 😊 Bir sürü tema parkına ve eğlence merkezlerine ev sahipliği yapması ve her mevsim elverişli iklim koşulları sayesinde yılın herhangi bir zamanı seyahat etmek için uygundur.

Walt Disney World Buena Vista gölünde bulunan apayrı bir kent niteliğindedir. Şehirden ulaşım oldukça kolaydır. Walt Disney 1964 yılında tarım arazilerinden parçalar satın alarak ilk adımlarını atmış daha sonrasında adım adım geliştirip kendini büyütmüştür. 13 bin çalışanla açılmış ve ilk iki yılda 20 bin ziyaretçi ağırlamıştır. Magic Kingdom, Epcot, Animal Kingdom ve Disney MGM stüdyoları bu bölgede bulunan eğlence parklarıdır. Ayrıca çevrede bulunan alışveriş merkezleri, üç su parkı, çok sayıda otel ve restaurantlar’da insanların ilgisini çekmektedir.

Aralarındaki en meşhur park olan Magic Kingdom sadece çocukları büyülemekle kalmıyor, büyüklerinde ağzını açık bırakıyor. İçerisinde pek çok ayrı bölüm bulunuyor ve insanlara kendilerini hayal dünyasında gibi hissettiriyor. Eğer buraya geldiyseniz parkın içinde gerçekleşen Disney karakterlerinin geçit törenini izlemeyi ve saat 22.00’de başlayan havai fişek gösterisini sakın kaçırmayın 😊

Disney karakterlerinin bulunduğu başka bir tema parkı ise 1998 yılında açılan Disney’s Animal Kingdom’dur. 200 hektarlık alanı sayesinde Dünya’nın en büyük ikinci parkıdır. Parkın içinde hayvanat bahçesi olmakla birlikte 7 farklı bölümde bulunmaktadır. Bunlar; Oasis, Discovery Island, Africa, Rafiki’s Planet Watch, Asia, Dinoland U.S.A. ve Pandoradır. Bu parklarda da hayvanları görebiliyor, köpekbalığı ve yunus gibi hayvanları yakından keşfetme imkânı sağlayabiliyorsunuz.

Universal Stüdyoları 2 bölümden oluşmaktadır. İçeriye girdiğinizde kendinizi film setinde gibi hissettirecek, büyüleyici bir ortamı vardır. Burada, karşınıza önce Stüdyo turu çıkacaktır. Tren şeklindeki araçlara binerek 1 saat süren bir gezintiye çıkıyorsunuz. Bu süreçte karşınıza Jurassic Park gösterisine kadar her şey çıkabilir 😊

Kaçırılmaması gereken bir diğer aktivite ise Waterworld su şovu gösterisidir.

Sizde bu ortamda eğlenmek, keyifli vakit geçirmek en önemlisi de bu büyüleyici ortamda ‘bende olmalıyım!’ diyorsanız hemen Orlando otellerini araştırabilir ve bu maceraya adım atabilirsiniz.

 

1 Yorum

  1. Walt Disney Parkları ve Universal Studios karşılaştırması yaparsak kesinlikle Walt Disney Parkları’nın daha etkileyici olduğunu söyleyebilirim. Walt Disney Parkları içinde de yetişkinler için en güzel olanı Epcot’tır. Örneğin Epcot’ta Meksika temalı yere girip yanardağda lavlar patlarken yemek yiyebilirsiniz. Burası tam bir rüya alemidir.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin