Kış Aylarında Denize Girebileceğiniz Yurt Dışı Tatil Rotaları

Yılın istediğiniz her anında yaz tatili yapmak; denize girip plajlarda uzanmak, artık sizin için sandığınızdan çok daha kolay!

Dünyanın farklı bölgelerindeki birçok noktada, neredeyse yılın tamamına yakın bir zaman boyunca kendinizi mavi sulara bırakabilme imkanınız vardır. Bu noktadan hareketle kış aylarında denize girilebileceğiniz yurt dışı tatil rotaları, oldukça fazla seçenek sunmaktadır.

Dominik Cumhuriyeti

Karayipler‘de yer alan ve başkenti Santa Dominga olan ülkenin turistik açıdan önemli şehirleri olarak Punta Cana, Santiago, La Vega sayılabilir. Tropikal bir iklime sahip olan bu ülkeye yılın neredeyse tümünde seyahat edip denizin ve eşsiz doğasının tadını çıkartabilirsiniz.

Dominik Cumhuriyeti

Küba

Hem siyasi tarihi hem de kendine has kültürel yapısı dolayısıyla kesinlikle görmeniz gereken yerlerin başında gelen ülke, mükemmel iklimiyle de cezbeder. Başkenti ve en önemli şehri, Havana’dır. Resmi dili, İspanyolca’dır. İklimi, yarı tropik özellik gösterir. Küba’ya özellikle ocak ve mayıs ayları arasında yoğun bir turist akını olmaktadır. Gezilebilecek önemli yerleri arasında ise Santiago de Cuba ve Trinidad şehirleri sayılabilir. Festivallerin de önemli bir yer tuttuğu ülkede festival zamanları turist yoğunluğu artmaktadır.

Küba

Güney Afrika Cumhuriyeti

Afrika Kıtası’nın en güney ucunda yer alan ülke, çok çeşitli kültürleri içinde barındırmaktadır. Üç tane başkente sahip olan ülkeye harika iklimi sayesinde yılın her ayı seyahat edebilirsiniz. Bunun yanında eğer doğal yaşamı ve vahşi hayvanları görmek istiyorsanız kış ayları; festivaller ve doğal yapının izlerini sürmek istiyorsanız ise yaz ayları seyahat için daha uygun olacaktır. Bütün ülkeye yayılmış doğal ve milli parklar bulunur. Golden Gate Milli Parkı ve Pilanesherg Milli Parkı ise özellikle görülmesi gereken yerler olarak gösterilebilir. Bunun yanında Cape Town, Johannesburg, Durban ve Bloemfontein da gezi rotanıza eklenebilecek şehirlerdir. “Sun City” olarak adlandırılan eğlence, oyun ve spor merkezini de mutlaka görmeniz gerektiğini unutmamalısınız.

Güney Afrika Cumhuriyeti

Seyşeller

Hint Okyanusu’nda yer alan ve 115’in üzerinde adadan oluşan bir ülkedir. En önemli adası, Mahe Adası’dır. Kış aylarında denize girebileceğiniz yurt dışı tatil rotaları içinde yer alan bu ülkeye, tropik bir iklime sahip olduğu için özellikle haziran ve kasım ayları arasında seyahat edilebilir.

Seyşeller

Maldivler

Maldivler, Hint Okyanusu’nda yer alan ve 1192 adadan oluşan bir ülkedir. Son dönemde oldukça rağbet gören bir tatil bölgesi olma özelliği taşımaktadır. Gerek doğal güzellikleri gerekse kendine has yemekleri ve elbette denizi ve kumsallarıyla büyüleyen Maldivler‘e gidilecek en uygun zamanlar ise nisan ve mayıs aylarıdır.

Maldivler

Dubai

Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri’nin yedi emirliğinden bir tanesidir. Dubai, Arap Yarımadası’nın Basra Körfezi kıyılarında kuruludur. Para birimi Dirhem olan Dubai’ye gitmek için en uygun zaman, kış aylarıdır. Otelleri ve lüks mekanlarıyla oldukça göz alıcı bir yerdir.

Dubai

Tayland

Tayland; kültürü ve kendine özel mutfağı ile Güneydoğu Asya’da yer alan bir Uzak Doğu ülkesidir. Tropikal bir iklime sahip olan bu tabiat harikası tatil cennetine yılın her ayında seyahat edilebilir. Görülmesi gereken yerlerin başında ise başkent Bangkok, Phuket, Pattaya ve Satur gibi bölgeler gelmektedir.

Tayland

Barbados

Barbados, Güney Karayipler bölgesinde bulunan bir ada ülkesidir. Ülkenin resmi dili İngilizce’dir. Tropik iklime sahip olan Barbados’a yılın her zamanında gidilebilir. En ideal tatil zamanları ise aralık ve mayıs arasıdır. Yerel mutfağı ve eşsiz denizi ile görmeniz gereken bir ülkedir.

Barbados

Hindistan

Güney Asya’da yer alan Hindistan’da Hintçe ve İngilizce resmi diller olarak kabul edilmiştir. Geniş bir alana yayılmış olan Hindistan, hem deniz ve kumsallarıyla hem de tarihi ve kültürel mirasları barındıran yerleşim yerleriyle ön plana çıkmaktadır. İçinde barındırdığı değişik kültürel yapısı ile başkent Yeni Delhi; eğlenceli yönü, kumsalları ve eşsiz doğasıyla GOA, görülmesi gereken önemli şehirlerdir. Bunlar dışında Udaipur ve Agra da diğer önemli yerler arasındadır.

Hindistan

Gambiya

Gambiya, Batı Afrika’da, Atlas Okyanusu kıyılarında kuruludur. Tropik iklim hâkimdir. Haziran ve kasım ayları arasında hava sıcak ve yağmurlu; kasım ve mayıs ayları arasında ise serin ve kuru geçmektedir. Gambiya mutfağında deniz ürünleri baskın olsa da ülkeye özgü fıstık çeşitleri de tadılması gereken lezzetlerdendir.

Gambiya

GOA

Hindistan’ın en küçük eyaletlerinden biri olan Goa, binlerce yıllık tarihi ve kültürel birikimi dışında eşsiz kumsalları ve yemek kültürüyle de son derece fazla tercih edilen tatil bölgelerinden biridir. 20. Yüzyıl’ın ilk yarısı boyunca Portekiz sömürgesi olarak kalmış Goa, denizden dağcılığa, eğlenceden tarih ve kültüre kadar aradığınız pek çok şeyi sizlere sunacaktır.

GOA